Przed nami rekordowy weekend. Gdzie wyjadą Polacy?

Przed nami rekordowy weekend. Gdzie wyjadą Polacy?


Od 12 lutego, zgodnie z zapowiedziami rządu, otwarte zostaną hotele i inne obiekty noclegowe. Jak na to zareagowali Polacy? Zaczęli masowo rezerwować noclegi. Przed nami rekordowy weekend w historii. Jakie kierunki podróży są najbardziej popularne? Gdzie planują spędzić najbliższy weekend Polacy? O tym poniżej.

Lockdown zdążył zmęczyć już chyba wszystkich. Zdaniem ekspertów z branży turystycznej, Polacy jeszcze nigdy tak bardzo nie tęsknili za podróżami. Jednak co ciekawe, o wyjazdach marzą nie tylko ci, którzy regularnie podróżowali, ale także te osoby, które dotąd nie decydowały się na wypoczynek poza domem czy najbliższą okolicą.

Dosłownie chwilę po ogłoszeniu decyzji premiera o luzowaniu obostrzeń i otwarciu hoteli, Polacy zaczęli masowo rezerwować noclegi. Zainteresowanie jest ogromne, sięga poziomu zapytań z sezonu wakacyjnego. Rezerwujących przybywało dosłownie z minuty na minutę. Mało tego, pierwsze zapytania dotyczące noclegów były wysyłane w trakcie konferencji.

– Liczba użytkowników wzrastała z każdą sekundą. W ciągu pół godziny od otwarcia konferencji prasowej było to aż 50% – mówi Kamila Miciuła, kierownik PR Nocowanie.pl. – Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście strony z ofertami noclegowymi.

Szczególnie wiele się działo między godziną 11.00 a 13.00. To właśnie wtedy turyści wysłali do obiektów noclegowych dwa razy więcej zapytań niż dzień wcześniej o tej samej porze.

Zobacz też Otwarcie hoteli. Rekordowe zainteresowanie turystów

Otwarcie hoteli w weekend walentynkowy


Liczba rezerwacji stale rośnie.  Już teraz możemy mówić o tym, że jest ona rekordowa. Przy tym warto zauważyć, że otwarcie hoteli nastąpi w walentynkowy weekend, co na pewno jeszcze bardziej sprzyja dokonywaniu rezerwacji i wyjazdom.

Część turystów zaryzykowała już wcześniej i jeszcze przed oficjalną decyzją o planowanym otwarciu hoteli dokonali oni rezerwacji. Obecnie sytuacja dynamicznie się zmienia, a wolnych miejsc wciąż ubywa. Przypomnijmy też, że obowiązuje reżim sanitarny pozwalający przyjąć 50% gości każdemu obiektowi.

Aparthotel Delta

Aparthotel Delta

Zakopane, ul. Na Wilcznik

Hotele 8.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Marti GOLD

Willa Marti GOLD

Zakopane, ul. Podhalańska

Wille 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Borowianka

Willa Borowianka

Zakopane, ul. Pardałówka

Wille 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Gdzie wyjadą Polacy? Jakie kierunki podróży są najbardziej popularne?


Najpopularniejszymi kierunkami podróży są nieustanie górskie miejscowości. Mowa tutaj o Zakopanem i Karpaczu. Jednoczesne otwarcie stoków spowodowało, że turyści chcą nadrobić stracone ferie. Planują zatem przedłużone weekendy na południu Polski. Wśród najbardziej gorących kierunków znajdują się także między innymi Góry Opawskie czy Szklarska Poręba.

Jeżeli chodzi o wypoczynek nad polskim morzem, w pierwszej piątce uplasowały się dwie nadmorskie miejscowości, Kołobrzeg oraz Gdańsk.

Nadal dużą popularnością cieszą się także małe miejscowości, ustronne miejsca i kameralne obiekty noclegowe.


Hotele otwarte na okres próbny?


5 lutego, na konferencji ogłoszono, że od 12 lutego na okres dwóch tygodni na nowo zostaną otwarte m.in. hotele i inne obiekty noclegowe oraz stoki narciarskie. Jak zapowiedzieli przedstawiciele polskiego rządu, ma to być okres próby. Rządzący chcą się przekonać, czy luzowanie obostrzeń nie wpłynie na liczbę nowych zakażeń koronawirusem.

Miejmy nadzieję, że okres próbny zakończymy sukcesem i obiekty noclegowe pozostaną otwarte.


Następny artykuł Jak skutecznie promować...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej