Spotkajmy się na giżyckim milongu

Spotkajmy się na giżyckim milongu

"Smutna myśl, którą sie tańczy" - tak o tangu mówił Enrique Santos Discépolo, jeden z najwybitniejszych poetów tanga. Czy miał rację, będziemy mogli się przekonać już 2 czerwca w Giżycku.

W sobotę 2 czerwca w Giżycku będziemy mogli zatańczyć w rytm argentyńskiego tanga. Impreza odbędzie się w porcie Ekomarina w godzinach 11:00-13:00.

Wstęp bezpłatny.

W programie:
- pokaz tanga
- nauka podstaw
- wspólna milonga w porcie

Sprawdź, co jeszcze czeka na ciebie w Giżycku i co warto jest tam zobaczyć:
Szlak pieszy Wilkasy - Niegocin - Wzgórze św. Brunona
Wieża Ciśnień w Giżycku

Tango argentyńskie to rodzaj muzyki i taniec związany zapoczątkowany w Argentynie i Urugwaju. Stworzyli je pod koniec XIX wieku emigranci z Europy i Afryki jako wyraz tęsknoty za domem. Trzeba przyznać, że udało im się to znakomicie.

Tango jest przepełnione nostalgią i gorącym uczuciem. Początkowo grane było i tańczone w slumsach i domach publicznych, ale szybko przeniosło się na salony. Po II wojnie światowej było nieco zapomniane, odrodziło się w latach 80-tych. Charakterystycznym instrumentem muzyki tanga jest bandoneon. Miejsce albo impreza taneczna, na której tańczy się tango argentyńskie nazywa się Milongą.

Tango argentyńskie jest tańcem typowym dla miasta, a dokładniej ulicy miasta podobnie jak portugalskie fado czy greckie rebetiko.

Klasyczne tango argentyńskie charakteryzuje się improwizacją i bliskością partnerów. Liryka tanga wyraża zazwyczaj smutek lub zawód miłosny.

Tango argentyńskie w 2009 r. zostało wpisane na listę UNESCO światowego niematerialnego dziedzictwa kulturalnego ludzkości! Wpis na Listę Arcydzieł Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości oznacza konieczność ochrony wpisanej pozycji. Lista zawiera między innymi tradycje i przekazy ustne, w tym język, a także spektakle, widowiska, zwyczaje i obchody świąt. Tango jest pierwszym tak rozpowszechnionym tańcem, które znalazło się w spisie UNESCO. Do tej pory lista chroniła głównie lokalne tańce małych społeczności afrykańskich.

Poczujmy tango każdymi zmysłami i zatańczmy je razem w Giżycku! Kto wie, jakie emocje w nas wywoła?

Następny artykuł Dolnośląski Klucz Sukcesu...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!