Trójmiasto przyciąga turystów z zagranicy. To prawdziwy hit!

Trójmiasto przyciąga turystów z zagranicy. To prawdziwy hit!

O wyjątkowości Trójmiasta chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Prawdziwe oblężenie przeżywa przede wszystkim w sezonie letnim, ale jest równie chętnie odwiedzane wiosną, jesienią, a nawet zimą. Zarówno Gdańsk, Sopot, jak i Gdynia wyróżniają się pięknymi plażami, jak i możliwościami spędzania wolnego czasu (muzea, miejsca związane z historią Polski, jak i bogata oferta rozrywkowa). W roku 2022, wyjątkowość Trójmiasta doceniają również turyści z zagranicy. Świadczy o tym najnowszy ranking miejsc, do których napływ zagranicznych gości jest największy.

Czy Gdańsk, Sopot i Gdynia mogą być bardziej popularniejsze od Paryża i Mediolanu? Okazuje się, że tak! Pomimo tego, że stolicę Francji i włoską stolicę mody zna prawie każdy, to trójmiejskie miejscowości cieszą się nieco większym zainteresowaniem od wcześniej wspomnianych miejscowości. Brzmi niewiarygodnie? A jednak!


Sprawdź koniecznie: Okolice Trójmiasta. Co warto zobaczyć?


Trójmiasto to prawdziwy hit w czerwcu 2022 wśród zagranicznych gości!


Warto podkreślić, że miejscowości, które znajdują się nad polskim morzem, cieszą się wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród Polaków (na ten kierunek zdecyduje się około ¾ naszego społeczeństwa), ale również wśród zagranicznych turystów.Statek Dar Pomorza

Statek Dar Pomorza

Gdynia, ul. Aleja Jana Pawła II

Muzea 9.8
Monciak

Monciak

Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino

Trasy spacerowe 9.0


W opublikowanym właśnie zestawieniu z czerwca 2022, dotyczącego miesięcznego przyrostu turystów z zagranicy, pozycja Trójmiasta wzrosła tu o około 70%.


Są to na pewno powody do dumy, bo te osoby, które zdecydowały się na nocleg nad morzem, dokonały naprawdę trafnego wyboru. Ciekawostką jest tu fakt, że na kolejnych miejscach zestawienia znalazły się Paryż, Mediolan, Warszawa, czy Porto i około 170 innych równie wyjątkowych i popularnych europejskich miast.


Zobacz również: Kręte, strome, czy kamieniste? Poznaj najpopularniejsze schody w Polsce


Ranking został stworzony przez firmę Free Now, która świadczy usługi przewozowe w całej Europie.


Z czego wynika taka popularność Trójmiasta?


Okazuje się, że czołowa pozycja w zestawieniu nie jest tu żadnym zaskoczeniem. Gdańsk, Sopot i Gdynia mają wiele do zaoferowania dla każdej grupy turystów, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Dopiero co zakończył się festiwal Opener w Gdyni, a przed nami jeszcze prawie całe dwa miesiące z licznymi wydarzeniami i atrakcjami, z których będą korzystać Polacy i turyści zagraniczni.


W Trójmieście obowiązkowe będzie spróbowanie dań, z których słynie Pomorze - w szczególności będą to ryby prosto z morza. Nie powinno tu zabraknąć licznych atrakcji, które są bezpłatne lub opłata za nie jest po prostu symboliczna. Na pewno obowiązkowa będzie wizyta na trójmiejskich plażach, w Parku Oliwskim, słynnym molo w Sopocie, czy muzeach, których tutaj pełno. Polecamy Muzeum Bursztynu, w którym znajduje się największy na świecie bursztyn, wizytę w Stoczni Gdańskiej, czy w Europejskim Centrum Solidarności. Całe Trójmiasto to również bogata oferta kulturalno-rozrywkowa - można śmiało wybrać się do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, do Teatru Wybrzeże, czy na koncert do Opery Leśnej w Sopocie.


Już dziś zarezerwuj nocleg w Trójmieście:Oksywski Bulwar

Oksywski Bulwar

Gdynia, ul. Pułkownika Stanisława Dąbka

Apartamenty
Apartament 300m od pięknej plaży.

Apartament 300m od pięknej plaży.

Sopot, ul. Bitwy pod Płowcami

Kwatery i pokoje 10.0
Pokoje Gościnne LAZUR

Pokoje Gościnne LAZUR

Gdańsk-Sobieszewo, ul. Turystyczna

Kwatery i pokoje 9.7Popularność Polski wzrasta z każdym rokiem. A co Wy, oprócz Trójmiasta, polecilibyście jeszcze turystom z zagranicy?


Źródło: Turystyka WP
Następny artykuł Wspólnie z Legimi wysyłamy...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej