Wielkopolska dla zakochanych -11 pomysłów na romantyczny weekend we dwoje

Wielkopolska dla zakochanych -11 pomysłów na romantyczny weekend we dwoje

Szukacie ciekawego pomysłu na romantyczny weekend? Chcielibyście uciec w jakieś spokojne i urokliwe miejscy, by spędzić przyjemnie czas i cieszyć się swoim towarzystwem? Uwielbiacie odkrywać interesujące atrakcje, zwiedzać zabytki, wędrować ramię w ramię po szlakach i  podziwiać piękne widoki? Koniecznie sprawdźcie, co szykuje dla was Wielkopolska! Kryje się tutaj wiele świetnym miejsc na romantyczny weekend we dwoje!

Wielkopolska to bardzo atrakcyjny turystycznie region Polski. Przyciąga turystów piękną przyrodą, licznymi atrakcjami oraz swoim historycznym znaczeniem i charakterem. Walory krainy można wymieniać naprawdę długo! Czeka tu na nas przepiękna przyroda, zachwycające zabytki oraz mnóstwo dobrej zabawy. Zaplanowanie wspólnego romantycznego wyjazdu w takim miejscu nie powinno stanowić żadnego problemu. No dobrze, możemy mieć jeden i to całkiem poważny. Co dokładnie zobaczyć i gdzie się wybrać, gdy czasu tak szybko płynie? Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych pomysłów na romantyczny weekend w Wielkopolsce! Może pomogą wam zaplanować wyjazd idealny! 


Najlepsze pomysły na romantyczny weekend w Poznaniu


Rozpocznijmy od oczywistego wyboru. Najbardziej kuszącym miejscem w Wielkopolsce jest oczywiście Poznań. Piękna, klimatyczna oraz pełna atrakcji stolica regionu skrywa wiele interesujących zakątków – część z nich to oczywiste wybory inne mogą nie być aż tak popularne? Co warto robić we dwoje w Poznaniu? Świetnie się bawić, w tych kilku miejscach!


Spacer po Starym Rynku w Poznaniu Punktem obowiązkowym podczas pobytu w Poznaniu jest wizyta na Starym Rynku. Pięknej i klimatycznej starówki po prostu nie sposób pominąć, a czas spędzony w tym miejscu z pewnością będziecie mogli uznać za udany. Podczas spaceru oczarują nas kolorowe i pięknie zdobione kamieniczki, a także zachwyci imponujący ratusz, który jest jedną z najpiękniejszych renesansowych budowli w naszym kraju. Równie ważni są oczywiście mieszkańcy zabytkowego budynku, czyli dwa koziołki wychodzące z wieży codziennie o 12:00, aby zderzyć się głowami. Wspólne podziwianie zabytkowej części miasta oraz rzut okiem na rogaty symbol miasta wprowadzi nas w naprawdę przyjemny, magiczny i romantyczny nastrój. Tym bardziej że wizytę na rynku będziemy mogli urozmaicić wizytą w urokliwej kawiarence czy restauracji z pysznym jedzeniem.


Zobacz także: Najpiękniejsze rynki w Polsce


Wizyta w Starym i Nowym Zoo w Poznaniu 


Jeżeli jesteście miłośnikami przyrody, uwielbiacie oglądać dzikie zwierzęta (zarówno te małe, jak i te duże) lub po prostu uwielbiacie długie spacery w urokliwej okolicy, świetnym pomysłem będzie dla was wizyta w poznańskich ogrodach zoologicznych. W mieście możemy odwiedzić, aż dwa takie obiekty. Przy ulicy Zwierzynieckiej znajdziemy Stare Zoo. Jego mieszkańcami są przede wszystkim zwierzęta udomowione, takie jak kuce szetlandzkie, owce bretońskie, kozy, osły, kury zielononóżki, a także bardziej egzotyczne zwierzęta mniejszych rozmiarów m.in. mundżaki chińskie, korońce plamoczube, nandu, lemury katta i czerwonobrzuche, łabędzie czarne, dzioborożce trąbiące, koczkodany diana czy kapucynki czubate. Znacznie ciekawszą opcją będzie jednak wizyta w Nowym Zoo znajdującym się przy ulicy Krańcowej. Jest to drugi pod względem wielkości ogród zoologiczny w Polsce. Tutaj będziemy mogli zobaczyć między innymi słonie, antylopy, lwy, bizony, nosorożce i inne mniej lub bardziej egzotyczne zwierzęta. Dużą zaletą Nowego Zoo jest jego lokalizacją. Ogród zoologiczny otoczony jest gęstym lasem, dzięki czemu czekają tu na nas przyjemne spacery zacienionymi alejkami.


Atrakcyjne noclegi w Poznaniu:


Pokoje gościnne u Ani

Pokoje gościnne u Ani

Poznań, ul. Czarna Rola

Kwatery i pokoje 9.8
Kwatera-poznań

Kwatera-poznań

Poznań, ul. Kopernika

Kwatery i pokoje 10.0


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Poznaniu


Zobacz także: Wakacje z dzieckiem w Wielkopolsce - 11 najlepszych atrakcji


Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu 


Podczas wspólnych wyjazdów uwielbiacie zaszywać się w cichych, spokojnych i pełnych zieleni miejscach? W parkach, lasach i ogrodach czujecie się najlepiej i oddychacie pełną piersią? W takim przypadku w planie zwiedzania Poznania powinniśmy umieścić spacer po Ogrodzie Botanicznym UAM. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji przyrodniczych w mieście, a także świetne miejsce na długie spacery oraz relaks blisko natury. Poza czerpaniem przyjemności ze wspólnie spędzonego czasu będziemy mogli podziwiać różnorodność roślin oraz piękno kolorowych kwiatów. Na terenie parku czeka między innymi alpinarium, w którym zgromadzono setki roślin pochodzących z różnych pasm górskich z licznych stref geograficznych m.in. subarktycznej czy subantarktycznej. Podczas spaceru warto zajrzeć także do szklarni, gdzie zobaczymy kolekcje roślin pochodzące z egzotycznych zakątków świata, jak chociażby obszarów międzyzwrotnikowych.


Park Dębina w Poznaniu 


Wszystkie powyższe poznańskie atrakcje cieszą się dużą popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców miasta. Nie ma się czemu dziwić, to miejsca niezwykle atrakcyjne i idealnie sprawdzające się na rodzinny spacer, wypad ze znajomymi czy udaną randkę. Dlatego też zazwyczaj spotkamy tam dość dużo osób. Jeżeli jednak marzy nam się odrobina odosobnienia we dwoje oraz prawdziwa cisza i spokój, możemy wybrać mniej popularne i nieco niedocenione miejsce. W takim przypadku idealnym zakątkiem będzie Park Dębina. Znajduje się on na terenie dzielnicy Wilda w lewobrzeżnej części Poznania. Jest to kompleks leśny o powierzchni ponad 260 hektarów i ciągnie się wzdłuż lewego brzegu Warty na długości około 4 kilometrów. Stanowi on świetne naturalne miejsce na długie spacery i obcowanie z przyrodą. Las jest pozostałością po dawnych, rozległych lasach łęgowych rosnących w dolinie Warty, co czyni go najbardziej naturalnym obszarem na terenie Poznania. Podczas długiego spaceru po Dębinie będziemy mogli zobaczyć liczne okazy zwierząt, grzybów i roślin, a także pomniki przyrody - których łącznie znajdziemy aż 86. Bogactwo fauny i flory w połączeniu z urozmaiconą rzeźbą terenu i licznymi oczkami i stawami (a także płynącą nieopodal Wartą) sprawia, że miejsce to jest wręcz idealne dla wszelkich miłośników przyrody. Dodatkowo dzięki dużej przestrzeni oraz umiarkowanemu zainteresowaniu za strony turystów możemy liczyć tu na prawdziwie kojącą atmosferę przepełnioną ciszą i spokojem. 


Atrakcyjne noclegi w Poznaniu:


Pokoje hotelowe Kasztan

Pokoje hotelowe Kasztan

Poznań, ul. Za Bramką

Hotele 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Noclegi Zielony Domek

Noclegi Zielony Domek

Poznań, ul. Słomiana

Kwatery i pokoje 9.4


Sprawdź także inne obiekty w Poznaniu 


Muzeum Czekolady w Poznaniu 


Chyba każdy słyszał, że najlepszym i najsłodszym afrodyzjakiem jest czekolada. Dlatego też będzie stanowiła świetne urozmaicenie romantycznego weekendu we dwoje. Jak najlepiej wpleść ją w nasz plan? Może jako gorący napój w jednej z kawiarni albo słodki deser po wyśmienitym posiłku? Brzmi świetnie, ale możemy także wziąć sprawy w swoje ręce i sami stworzyć tabliczkę idealnej czekolady. W takim przypadku powinniśy zawitać  do jednej z najsłodszych atrakcji znajdującej się w Poznaniu, czyli Muzeum Czekolady. Tam we dwoje będziemy mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których stworzymy własne przysmaki, a także poznamy proces tworzenia czekolady od ziaren aż po słodki deser. 


Jeżeli tworzenie i kosztowanie słodyczy przypadnie wam do gustu, możecie odwiedzić także Rogalowe Muzeum Poznania. Tam poznacie historię i tajniki wypiekania słynnych Rogali Świętomarcińskich, a także skosztujecie świeżo upieczonych smakołyków. Dodatkowo będziecie mogli podszkolić się nieco w gwarze poznańskiej!


Najlepsze pomysły na romantyczny weekend w Wielkopolsce – koniecznie zajrzyj do tych miejsc 


Decydując się na romantyczny weekend w Wielkopolsce, możemy liczyć na wiele możliwości. I oczywiście wcale nie musimy się ograniczać do stolicy regionu. W oklicy czeka na nas kilka naprawdę interesujących miejsc, które powinniśmy wziąć pod uwagę!


Spacer Traktem Królewskim w Gnieźnie


Drugim najważniejszym miastem na mapie Wielkopolski jest oczywiście Gniezno. Miejsce to kojarzy się przede wszystkim z historycznym charakterem oraz ważnymi zabytkam – w końcu to tu rodziła się polska państwowość. Czy takie miasto może sprawdzić się jako miejsce na ciekawy romantyczny wyjazd? Oczywiście! Jeżeli romantyczne wyjazdy są dla was okazją do dobrej zabawy (a szczególnie takiej w terenie) oraz odkrywania ciekawostek świetnym pomysłem będzie spacer Traktem Królewskim. Interesujący szlak spacerowy zabierze nas do wszystkich najważniejszych miejsc centrum miasta. Trasa jest świetnym sposobem na odkrywanie Gniezna, jego historii oraz związanych z nim legend. Brzmi to jak zwykłe zwiedzanie miasta? Nie tym razem. Naszą wyprawę urozmaici bowiem poszukiwanie królików! Dzięki specjalnej aplikacji na telefon możemy połączyć spacer ze świetną zabawą. Odnajdując kolejne figury królików (a jest ich dokładnie 15) usłyszymy mniej lub bardziej znane historie związane z miastem. Pięknie rzeźbione króliki pełnią rolę przewodników, którzy pozwolą nam poznać miasto od nieznanej wcześniej strony, a także ułatwią nam odnalezienie się na Trakcie! A naprawdę warto na nim zostać, bo poza pociesznymi gryzoniami odnajdziemy po drodze rzeźby pięciu polskich władców koronowanych w Gnieźnie, cztery makiety miasta w różnej skali, dwie postaci związane z piastowskimi legendami oraz osiem tablic informacyjnych. Nagrodą za zabawę z gnieźnieńskimi królikami będzie awans w hierarchii społecznej i zostanie królem!


Nawet jeżeli zabrzmi to dla was jak dziecinna zabawa, warto wyruszyć w podróż szlakiem, ponieważ znajdujące się na trasie rzeźby są prawdziwymi małymi dziełami sztuki! Atrakcyjne noclegi w Gnieźnie


Wizyta w Kórniku


Kolejnym romantycznym miejscem znajdującym się na mapie Wielkopolski jest niewielki, spokojny i malowniczy Kórnik. Miasteczko przyciąga turystów przede wszystkim pięknym zamkiem otoczonym obszernym zabytkowym parkiem. Zamek w Kórniku jest uznawany za jeden z najpiękniejszych zakątków w całej Wielkopolsce. Wybudowana w XV wieku rezydencja otoczona zieleniom oraz fosą wygląda po prostu bajecznie. Poza spacerem po okolicy koniecznie powinniśmy zajrzeć do środka. W budynku mieści się bowiem muzeum oraz Biblioteka Polskiej Akademii Nauk. Co ciekawego będziemy mogli zobaczyć podczas wspólnego zwiedzania? Przede wszystkim pięknie umeblowane wnętrza w tym salon, salę jadalną, zakątek myśliwski oraz salę mauretańską. W tej ostatniej czeka na nas wystawa militariów, sztuki sakralnej oraz kunsztowna kolekcja porcelany z XVIII wieku. Natomiast w bibliotece znajduje się prawdziwa gratka dla miłośników romantyzmu, czyli rękopis Dziadów cz. III Adam Mickiewicza. 


Wizyta w Kórniku będzie także okazją, aby udać się na długi spacer pośród zieleni.  


Hostel Jeżyce

Hostel Jeżyce

Poznań, ul. Kraszewskiego

Hostele 9.4
Pokoje gościnne u Ani

Pokoje gościnne u Ani

Poznań, ul. Czarna Rola

Kwatery i pokoje 9.8
Kwatera-poznań

Kwatera-poznań

Poznań, ul. Kopernika

Kwatery i pokoje 10.0


Sprawdź noclegi w okolicy Kórnika

 

Pałac w Rogalinie Świetnym miejscem do zorganizowania weekendowego wyjazdu we dwoje w Wielkopolsce jest Rogalin. W niewielkiej miejscowości leżącej na południe od Poznania będziemy mogli odetchnąć od zgiełku miasta, a także odwiedzić niezwykle romantyczny zakątek. Największą atrakcją miasteczka jest przepiękny klasycystyczny pałac. Został on wzniesiony przez Kazimierza Raczyńskiego w drugiej połowie XVIII wieku i do 1939 roku pełnił funkcję rezydencji rodu. Po rozpoczęciu wojny został on przejęty przez Niemców, a następnie jego wyposażenie oraz fragment ogrodu francuskiego zostały zniszczone. Po wojnie odrestaurowany pałac został przekazany Muzeum Narodowemu w Poznaniu, które ustanowiło tutaj swój oddział. Dziś zwiedzając pałac, możemy zobaczyć piękne meble, obrazy oraz rzemiosło artystyczne reprezentujące różne style. To jednak nie wystawa będzie najważniejszym elementem naszego romantycznego wypadu do Rogalina. Dużo wolnego czasu powinniśmy poświęcić na spacer po zabytkowym ogrodzie francuskim, w którym czeka na nas cisza, spokój, zieleń i romantyczna atmosfera!


Romantyczny weekend w Wielkopolsce najlepsze miejsca na wyjazd we dwoje


Wyprawa do Wielkopolskiego Parku Narodowego


Jeżeli jesteście prawdziwymi miłośnikami dzikiej przyrody, a romantyczny weekend kojarzy się wam przede wszystkim z wyruszaniem na szlak, najlepszą propozycją będzie dla was wyprawa do Wielkopolskiego Parku Narodowego! Wyznaczony w 1957 roku obszar zajmuje powierzchnię około 7,5 tysiąca hektarów i rozciąga się zaledwie 15 kilometrów od Poznania. Na jego terenie znajduje się 18 obszarów ochrony ścisłej, które chronią różne formy krajobrazu polodowcowego oraz naturalne zbiorowiska roślinne. Wielkie zielone przestrzenie czekają, by ukryć się w nich przed zgiełkiem miasta i aktywnie spędzić czas. Wystarczy wybrać odpowiedni szlak turystyczny - a wybór mamy naprawdę duży - i na cały dzień możemy zniknąć pośród głębinach gęstego lasu, ciesząc się śpiewem ptaków, szumem drzew, świeżym powietrzem oraz sobą nawzajem! 


Muzeum i Ogród Tolerancji w Puszczykowie


Marzy się wam wspólna podróż dookoła świata, ale nie macie niestety 80 wolnych dni, a jedynie jeden średnich rozmiarów urlop? To w zasadzie żaden problem! W zastępstwie bowiem możemy udać się do Puszczykowa i odwiedzić Muzeum – Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera. Odwiedzając rodzinną willę wybitnego poety, podróżnika i reportażysty zobaczymy intrygującą wystawę przedstawiające przedmioty związane z licznymi podróżami Fiedlera oraz jego udziałem w II wojnie światowej. Znajdziemy tu liczne zbiory etnograficzne, entomologiczne, religijne oraz rzemiosło ludowe. Największe wrażenie zapewne zrobią na nas maski i rzeźby obrzędowe, łuki i dmuchawki, okazy egzotycznych zwierząt, a w szczególności trofea z ludzkich głów!


Ważnym elementem Muzeum w Puszczykowie jest otaczający willę Ogród Tolerancji. To dzięki niemu będziemy mogli wyruszyć w niezwykłą podróż dookoła świata. W miejscu tym zebrane zostały różnego rodzaju rzeźby i obiekty ważne dla rozwoju poszczególnych cywilizacji na świecie. Spacerują po ogrodzie, będziemy mogli zobaczyć replikę charakterystycznej głowy z Wyspy Wielkanocnej czy okrętu Stana Maria – flagowego okrętu Krzysztofa Kolumba, którym dopłynął do brzegów Ameryki Północnej. Poza tym będziemy mogli z bliska zobaczyć 6-metrowy posąg Buddy z Barnian, kamienny kalendarz Azteków,  Bramę Słońca z Tiahuanaco, pomnik boga Quetzalcoatla, głowę olmecka z Meksyku czy brytyjski myśliwiec z czasów II wojny światowej. Błyskawiczna podróż między kolejnymi egzotycznymi zakątkami świata będzie z całą pewnością dobrą zabawą i ciekawym urozmaiceniem wspólnego weekendu w Wielkopolsce!


Sprawdź atrakcyjne noclegi w okolicy: 


Apartamenty Pod lipami

Apartamenty Pod lipami

Luboń, ul. Poniatowskiego

Apartamenty 9.8
Noclegi PO DRODZE

Noclegi PO DRODZE

Luboń, ul. 11 Listopada

Kwatery i pokoje 9.4
Noclegi u Lili Luboń

Noclegi u Lili Luboń

Luboń, ul. Armii Poznań

Kwatery i pokoje 9.4


Zobacz także: Okolice Poznania warte zobaczenie


Skansen w Dziekanowicach


Planują romantyczny weekend we dwoje, możemy udać się w podróż śladami historii! Wizyta w muzeum jako pomysł na romantyczny wyjazd? Czemu nie? Najważniejsze to wybrać odpowiednie, klimatyczne i malownicze miejsce! A takie właśnie są skanseny! Najciekawszym parkiem etnograficznym w okolicy jest niewątpliwie Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Już sama miejscowość jest na tyle urokliwym zakątkiem, że warto ją odwiedzić i udać się na spacer nad Jezioro Lednica. Nie zapominajmy jednak o skansenie! Zobaczymy w nim liczne obiekty drewnianej, przedstawiające wieś wielkopolską. Pośród obiektów na szczególną uwagę zasługują między innymi kopia barokowego dworu ze Studzieńca, zabytkowy drewniany kościół pochodzący z pierwszej połowy XVIII wieku oraz trzy imponujące wiatraki. Warto zaglądać do wnętrza budynków, tam bowiem zobaczymy przedmioty codziennego użytku oraz wyposażenie warsztatów. Spacer po parku etnograficznym to jednak nie tylko poznawanie przeszłości regiony, ale także chłonięcie kojącej wiejskiej atmosfery, korzystanie ze świeżego powietrza oraz spacery po urokliwej, spokojnej i pełnej zieleni okolicy. 


Zobacz także: 12 najciekawszych skansenów w Polsce

Następny artykuł Jesienny urlop z dzieckiem....

Komentarze

Zobacz również