Aktualności

Gdzie spędzić walentynki z ukochaną osobą? Polecamy jeden z najbardziej romantycznych krajów, który w dodatku leży tuż za naszą południową granicą. Czechy to piękne widoki i malownicze miasteczka – taka sceneria jest wprost stworzona dla zakochanych. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie najbardziej romantycznych miejsc, które pomoże w zaplanowaniu walentynkowego pobytu.
Jańskie Łaźnie to jedyne uzdrowisko leżące w czeskich Karkonoszach ! Zimą mieści się tu popularny ośrodek narciarski, natomiast latem miasteczko zachwyca wspaniałymi krajobrazami i prawdziwym spokojem. Nie wierzycie? Zobaczcie więc nasze zdjęcia.
Skały Cieplickie należą do najczęściej odwiedzanych terenów przyrodniczych w Republice Czeskiej i stanowią najrozleglejszą część Narodowego Rezerwatu Przyrody – Skał Adrszpasko-Cieplickich. Odwiedzający to miejsce turyści, za każdym razem zagłębiają się w prawdziwy skalny labirynt, co jest przeżyciem jedynym w swoim rodzaju.
Szpindlerowy Młyn to miejsce, które większość turystów zna ze swoich zimowych wypraw na narty. Ale latem jest tu równie urokliwie. Przekonajcie się o tym!
Zaledwie kilkanaście kilometrów od czeskiej stolicy spragnieni spokoju turyści znajdą bajkową oazę przyrody, jaką jest Park Pruhonice. Miejsce urzeka malowniczymi zakątkami pełnymi wszelkiego rodzaju kwitnących kwiatów, krzewów i drzew. Jeziora, wodospady oraz leśne strumienie pełne są czystej wody. To naprawdę brzmi jak bajka…
Pilzno to piękne miasto w zachodnich Czechach , słynące z wybornego piwa, bogatej historii i wspaniale zachowanych zabytków. Pilzno to idealne miejsce na spędzenie ciekawych, rodzinnych wakacji. Miasto leży na zbiegu rzek Mžy, Radbuzy, Uhlawy i Úslavy, dzięki czemu zapewnia turystom niezapomniane krajobrazy. To z pewnością jedno z ważniejszych miast w Czechach, które musicie odwiedzić tego lata.
Frydek-Mistek to malownicze czeskie miasteczko, które leży niedaleko granicy z Polską. W poszukiwaniu nowych miejsc do odkrycia, warto więc zajrzeć właśnie tutaj – gdzie historyczne budynki doskonale współgrają z bardziej nowoczesnymi atrakcjami.
Hukvaldy to niewielka miejscowość położona w Czechach . Tutaj urodził się znany na całym świecie kompozytor Leoš Janáček. Symbolem miasta jest średniowieczny zamek o tej samej nazwie, z którego rozciąga się wspaniała panorama na całą okolicę. Hukvaldy to idealne miejsce do wypoczynku dla całej rodziny. Z pewnością przypadnie Wam do gustu także jeśli lubicie przyrodę, sztukę i historię. Co jeszcze warto zwiedzić w Hukvaldach? Sprawdźmy.
Jeśli wyjeżdżacie na urlop do Czech , nie zapomnijcie sprawdzić, jakich cen można spodziewać się u naszych południowych sąsiadów. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować wydatki oraz atrakcje, które nie zrujnują kieszeni.
Ołomuniec to bardzo atrakcyjne turystycznie miasto położone we wschodnich Czechach . Ołomuniec zawsze należał do jednych z najbardziej znaczących czeskich miast. Warto wybrać się do tej malowniczej miejscowości chociażby z tego powodu, że jest ona stolicą historyczną Moraw. Sprawdźmy czym skusi Was Ołomuniec i dlaczego warto pojechać tam podczas tegorocznych wakacji.