Aktualności

Słowacja to kraj, gdzie dobrze jest spędzić zarówno letni, jak i zimowy urlop. Na niewielkiej powierzchni turyści znajdą piękne krajobrazy, zabytki, ośrodki narciarskie oraz naturalne bogactwo Słowacji – wody termalne. Gorące źródła na Słowacji pozwoliły na stworzenie zaplecza wellness, które jest naprawdę na najwyższym poziomie! Przedstawiamy miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić, szukając relaksu i wypoczynku.
Słowacja to kraj, gdzie turysta znajdzie wiele interesujących zakątków. Wśród nich z pewnością wyróżnia się jedno miejsce – Zamek Orawski w miasteczku Oravský Podzámok, który przez setki lat był trudną do zdobycia warownią.
Liptowski Mikulasz to niewielkie miasto położone nad rzeką Wag na Słowacji , w kraju żylińskim. Obecnie jest to centrum gospodarcze, kulturalne i historyczne regionu Liptów . Okazuje się, że mimo niewielkich rozmiarów, Liptowski Mikulasz jest ośrodkiem chętnie odwiedzanym przez turystów z całej Europy, a nawet świata. Zastanawiacie się, co sprawia, że ta - bądź co bądź - mała miejscowość ma w sobie, że działa na wczasowiczów jak magnes? Aby odpowiedzieć Wam na to pytanie, przygotowaliśmy listę ciekawych miejsc w Liptowskim Mikulaszu. Jesteście ciekawi,  jakie są atrakcje tego miasta i jego zabytki ? Dobrze trafiliście - u nas otrzymacie odpowiedź na te pytania!
Szukacie pomysłów na grudniowy weekendowy wyjazd? Polecamy Słowację i piękne miasteczka, w których odbywają się przedświąteczne jarmarki. Podpowiadamy, jakie miasta koniecznie trzeba w tym czasie odwiedzić.
Szukacie ciekawego miejsca na weekend? Słowacja jest niedaleko – a atrakcje czekają już w pobliży polskiej granicy. Niżej przedstawiamy miejsca, które świetnie nadają się na krótki wypad.
Bratysława to jedna z największych atrakcji Słowacji. Atrakcyjnie położona nad Dunajem co roku przyciąga liczne grupy zagranicznych turystów, którzy coraz chętniej wybierają to malownicze miasto jako cel swojej podróży. Jeśli nadal zastanawiacie się, czy warto odwiedzić Bratysławę, niżej znajdziecie listę najciekawszych miejsc w słowackiej stolicy.
Wraz z nowym rokiem Słowacy wprowadzają obowiązkowe winiety elektroniczne na przejazd tamtejszymi autostradami i drogami szybkiego ruchu. Zmiany te będą dotyczyć przede wszystkim samochodów osobowych.
Dni Otwartych Piwnic już od kilkunastu lat przyciągają turystów na słowacki Małokarpacki Szlak Winny. Najbliższa edycja już w listopadzie!
Powoli zaczynamy odliczać dni do zimowego sezonu w słowackich Tatrach . Osoby, które wybierają się na narty za naszą południową granicę, będą mogły skorzystać z lepszego dojazdu do najlepszych zimowych kurortów na Słowacji . Od grudnia do marca będzie działać bowiem bezpośrednie połączenie lotnicze z Popradem.
Čierny Balog to słowacka wieś, położona w powiecie Brezno w kraju bańskobystrzyckim. Ta niewielka miejscowość stanowi dom dla zaledwie pięciu tysięcy mieszkańców. Powierzchnia miasteczka natomiast to prawie 150 kilometrów kwadratowych. Ciekawe jest jego położenie, bowiem Čierny Balog znajduje się na pograniczu Rudaw Weporskich i Kotliny Brezneńskiej. Ten region Słowacji obfituje w piękne lasy, które dawniej stanowiły jedyną możliwość zarobku dla miejscowych. Niewiele osób wie, że Čierny Balog to miejscowość pełna atrakcji i ciekawych do zwiedzenia zakątków. Jeśli jesteście ciekawi, jakie mamy na myśli - przeczytajcie nasze zestawienie.