5 najbardziej malowniczych miejsc w polskich górach. Co warto zobaczyć?

5 najbardziej malowniczych miejsc w polskich górach. Co warto zobaczyć?

O tym, jak wspaniałe są nasze polskie góry, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Zachwycają o każdej porze roku, jednak wydaje się, że najbardziej malownicze są w sezonie jesiennym, kiedy to dominuje tu wspaniała paleta barw, podkreślająca charakter tych miejsc. Poznaj 5 najbardziej malowniczych miejsc, które możemy podziwiać w polskich górach. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!

Na wstępie warto podkreślić, że Polska obfituje w wiele wspaniałych i malowniczych miejsc, w których każdy powinien znaleźć coś wyjątkowego dla siebie. I nie są to tylko i wyłącznie góry, ale również morze, jeziora, czy polskie parki narodowe. 


W opinii wielu osób jednak to góry najbardziej zachwycają swoją magią, przez którą każdego roku są chętnie odwiedzane przez turystów. Do tego wszystkiego należy podkreślić wspaniały klimat, liczne atrakcje i możliwości spędzania wolnego czasu. Gór po prostu nie można nie lubić. Jeśli ktoś nie jest w stanie zdobyć tych wyższych szczytów, to ma do dyspozycji inne pasma górskie z niezbyt wymagającymi szlakami, idealnymi dla rodzin z dziećmi, czy osób starszych. Miejsca to są tak samo magiczne i każdy z pewnością poczuje tu taki klimat gór, o jakim marzy.


Sprawdź koniecznie: 5 niewymagających tras w polskich górach


Które miejsca w polskich górach są najbardziej malownicze?


Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, które miejsca w polskich górach charakteryzują się największą wyjątkowością i malowniczością. Wybór był niezwykle trudny, jednak postanowiliśmy wybrać po jednym miejscu z Tatr, Pienin, Bieszczad, Karkonoszy i Beskidów. Warto wybrać się teraz, gdy barwy nadają charakteru tym miejscom, lub w sezonie wiosenno-letnim, kiedy to budząca się do życia przyroda podkreśla wyjątkowość tych miejsc. Które z nich są najbardziej malownicze? Oto nasz ranking.


Przeczytaj również: Jesienny wyjazd w góry. 5 pomysłów na urozmaicenie czasu


Hala Gąsienicowa w Tatrach



fot. Nocowanie.pl

To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach, królujące na widokówkach, czy zdjęciach wykonywanych przez turystów. I nie ma co się dziwić takiemu obrotowi spraw, bo jest naprawdę wyjątkowe, szczególnie jesienią. Hala Gąsienicowa jest jedną z najbardziej znanych tatrzańskich hal, będąca dawniej popularnym centrum wypasowym. Nazwa związana jest z rodem Gąsieniców, którzy właśnie w tym miejscu wypasali niegdyś owce. W opinii wielu osób, całe otoczenie Hali Gąsienicowej jest najpiękniejsze w Tatrach. Charakteryzuje się przede wszystkim malowniczymi widokami - możemy stąd podziwiać szczyty Żółtych Turni, Granatów, Koziego Wierchu, Kościelca i Świnicy, a także Beskid, Kasprowy Wierch, Uhrocie Kasprowe od strony południowego zachodu i zachodu. Na Halę Gąsienicową możemy dotrzeć szlakami, prowadzącymi z Kuźnic.

 

 

 

 


Już dziś zaplanuj swój pobyt i zarezerwuj nocleg w Zakopanem


Sokolica w Pieninach


Ten szczyt w opinii wielu osób należy uznać za najpiękniejsze miejsce w Pieninach. Na szczycie Sokolicy znajduje się element, który chyba każdy kojarzy ze zdjęć. Mowa tu oczywiście o sośnie, która kilka lat temu została lekko uszkodzona podczas akcji ratowniczej, jednak w dalszym ciągu zachowuje swój wyjątkowy charakter




fot. Karol Wiak


Zdobycie Sokolicy nie jest wcale takie proste. Najlepiej jest wybrać się szlakiem, prowadzącym z Trzech Koron lub bezpośrednio ze Szczawnicy. Samo podejście na szczyt jest niezwykle strome i wymaga od nas odpowiedniego wysiłku. Jednak dla widoków, które możemy stąd podziwiać, warto jest się wspiąć. Niezwykły przełom Dunajca, widok na Tatry i okoliczne szczyty to prawdziwa uczta dla oczu. Warto odwiedzić to miejsce podczas wypoczynku w Pieninach.

 

 

 

 


Tutaj znajdziesz najlepsze oferty noclegowe w Szczawnicy i Krościenku nad Dunajcem


Halicz w Bieszczadach


A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? To pytanie pojawia się w naszych głowach za każdym razem, gdy tylko pomyślimy o Bieszczadach. Bez wątpienia najbardziej malowniczym miejscem w tym regionie jest Halicz. Jest to jednocześnie najdłuższa trasa w tym paśmie górskim, bo na jej pokonanie potrzebujemy około 5 godzin. Warto jest jednak odpowiednio wcześniej wstać i ją pokonać, bo zobaczymy tu wszystko, co najpiękniejsze w Bieszczadach

 

 

fot. Krzysiek / zdjecia.nocowanie.pl

 

Jest trzecim, co do wielkości szczytem w polskiej części Bieszczad, bo liczy 1333 m n.p.m. Cieszy się niezwykłą popularnością, przede wszystkim ze względu na niezwykłą panoramę na polską i ukraińską część Bieszczadów. Najlepiej widoczna z tego miejsca jest górna część doliny Sanu, ciągnąca się w stronę Przełęczy Użockiej, a w kierunku południowo-wschodnim Rozsypaniec, Połoninę Bukowską z Kińczykiem Bukowskim oraz najwyższe bieszczadzkie szczyty.

 

 

Domki że Hej Bieszczady

Domki że Hej Bieszczady

Ustrzyki Dolne, ul. Strwiążyk

Domki Ustrzyki Dolne 10
Domki Pod Lasem

Domki Pod Lasem

Ustrzyki Dolne, ul. Strwiążyk

Domki Ustrzyki Dolne 9.7
Willa Diana

Willa Diana

Polańczyk, ul. Zdrojowa

Kwatery i pokoje Polańczyk 9.6

 

 


Oto najlepsze oferty noclegowe w Bieszczadach


Odcinek Słonecznik-Śnieżka i Śląskie Kamienie-Śnieżne Kotły w Karkonoszach


W przypadku tego regionu ciężko było wskazać jedno najbardziej magiczne miejsce, dlatego też zdecydowaliśmy się na 2 równie wyjątkowe. Miejsca te są określane jako Droga Przyjaźni Polsko-Czechosłowackiej i prowadzi głównym grzbietem Karkonoszy, przez co możemy zaobserwować wszystko, co najpiękniejsze w tym paśmie górskim. 




fot. Karol Wiak

Podczas tej wędrówki mamy wgląd na szczyty, równiny, kotły polodowcowe, grupy skalne, jeziora górskie i punkty widokowe. Tu nie trzeba nic więcej. Będąc w Karkonoszach, koniecznie warto się przejść tą właśnie trasą.

 

 

 

 


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Karkonoszach


Ochodzita w Beskidach


Na sam koniec zostawiliśmy Beskidy i miejsce, którego zdobycie nie wymaga wielkiego trudu. Od głównej ulicy na Ochodzitę w Koniakowie idzie się 10 minut. Natomiast to, co możemy podziwiać ze szczytu to coś magicznego, czego nie da się opisać. Tam trzeba po prostu być. 




fot. Karol Wiak


Na samym szczycie Ochodzity znajduje się ławka, z której możemy podziwiać niezwykłą panoramę Beskidu Śląskiego. Na uwagę zasługuje również fakt, że znajduje się tu ołtarz Jana Pawła II, poświęcony jego osobie. Gdzie nie spojrzymy, tam jest fantastycznie. Z pozoru proste i łatwe do zdobycia miejsce może okazać się tym najbardziej magicznym. Ochodzita jest tego najlepszym przykładem.

 

 

Domek nad Lasem

Domek nad Lasem

Istebna, ul. Kadłuby

Apartamenty Istebna 9.9
Osada na Ochodzitej

Osada na Ochodzitej

Istebna, ul. Koniaków

Domki Istebna 9.9

 

 


Sprawdź już dziś oferty noclegowe w Koniakowie


Mamy nadzieję, że podczas najbliższej podróży w góry, odwiedzicie te magiczne miejsca. To tylko niektóre z nich. Równie dobrze, można byłoby przygotować ranking top 100, a i tak zabrakłoby miejsc dla niektórych magicznych miejsc w polskich górach. Już dziś odkryj piękno polskich regionów górskich!



Następny artykuł Tarnica vs. Smerek....

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!