700 lat Zamku w Olsztynie

700 lat Zamku w Olsztynie

Jedną z największych atrakcji turystycznych, na trwale wpisaną w krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej, są górujące nad Olsztynem ruiny warownego zamku z XIV wieku.  Urząd Gminy Olsztyn zaprasza na kolejne wydarzenie oraz imprezę organizowane w roku jubileuszowym obchodów 700-lecia istnienia olsztyńskiego Zamku.

W roku  2006  mija 700 lat, od kiedy zamek olsztyński został udokumentowany w pismach sądowych. Olsztyn to zarówno bogactwo historii jak również enklawa piękna natury
i centrum aktywnego wypoczynku.

W dniach 22 23 24 września 2006 zapraszamy na cykl wydarzeń z serii Powitanie Złotej Jesieni

Z okazji obchodów 700-lecia Zamku oraz otwarcia nowej ścieżki pieszo-rowerowej  wydany został jubileuszowy przewodnik ze Złotym Szlakiem atrakcji turystycznych w wersji limitowanej.  Dowiedzmy się dlaczego symbolem Olsztyna są ANIOŁY!!!

Wędrując ZŁOTYM SZLAKIEM po olsztyńskich terenach zobaczymy jak  ich uroda kształtowała się przez wieki. Przez miliony lat ten skrawek naszego kraju kształtowały także procesy krasowe. Podziwiając ich piękno trudno się oprzeć wrażeniu, iż oto jesteśmy w zaklętym baśniowym świecie, który  trwa wiecznie.

Wyprawa ZŁOTYM SZLAKIEM będzie to fantastyczna i bezpieczna podróż pełna niesłychanych wrażeń jakie niosą za sobą spotkania z osobliwościami  fauny i flory oraz bogatej i ciekawej historii, o której świadczą liczne podania, baśnie i legendy.

Wyruszamy z przeszłości poprzez  spotkania z duchami, bohaterami legend i bezpiecznie podróżujemy w przyszłość nowymi olsztyńskimi ścieżkami  pieszo-rowerowymi by przeżyć niezwykłe spotkania z jurajską przyrodą, poznać niezwykłe wartości środowiska przyrodniczego z elementami przyrody nieożywionej oraz różnorodnością życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin, które objęte są ochroną w ramach Parku Krajobrazowego "Orlich Gniazd".


PROGRAM RAMOWY
22 września 2006

11.00 oficjalne otwarcie ciągu pieszo rowerowego w Urzędzie Gminy Olsztyn

12.00  oficjalne otwarcie nowej ścieżki na granicy gminy Olsztyn z miastem Częstochowa i Rozpoczęcie sezonu jesienno-zimowego w Olsztynie.


23 września 2006
Cykl indywidualnych rajdów pieszych i rowerowych w Olsztynie

24 września 2006
RODZINNA WYPRAWA ROWEROWA Częstochowa - Olsztyn. Spotkanie uczestników i wyjazd z Częstochowy - Plac Biegańskiego o godz. 12.00
IMPREZA POD ZAMKIEM od godziny 14.30 do 20.00

Koncerty, nagrody, wspólna rodzinna zabawa, mnóstwo atrakcji dla dzieci

Zapraszamy na niezwykłą przygodę ...

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM na stronie
http://www.700latzamku.prv.pl 
http://www.omen.aplus.pl/strony/700olsztyn/program.html


Następny artykuł WRZOSOWISKO 2006

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej