Carnaval Sztukmistrzów i Urban Highline Festival 2020 w Lublinie

Carnaval Sztukmistrzów i Urban Highline Festival 2020 w Lublinie
 • Miejscowość:

  Lublin
 • Miejsce imprezy:

  Stare Miasto i błonia w Lublinie
 • Data rozpoczęcia:

  23 lipca 2020
  godz: 10:00
 • Data zakończenia:

  26 lipca 2020
 • Koszt:

  wstęp wolny | wybrane wydarzenia biletowane

Jasza Mazur – bohater książki noblisty Isaaka Bashevisa Singera „Sztukmistrz z Lublina”, jest chyba najbardziej rozpoznawaną w świecie postacią literacką związaną z kozim grodem. Chodził po linie, wykonywał skomplikowane salta, znał wiele sztuczek karcianych, potrafił otworzyć każdy zamek, a nawet znał się na hipnozie. Carnaval Sztukmistrzów, największy w Polsce festiwal prezentujący sztukę nowego cyrku, akrobatyki i klaunady, nie mógł więc powstać w żadnym innym mieście, jak tylko w Lublinie.

Do miasta zjeżdżają wtedy artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, aby prezentować zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy. Na ulicach spotkać można połykaczy mieczy, akrobatów czy rozśmieszających do łez klaunów. W namiotach cyrkowych obejrzymy niepowtarzalne przedstawienia nowocyrkowe, a w strefie na Błoniach pod Zamkiem spróbujemy swoich sił w warsztatach żonglerki czy chodzenia po linie.

Dodatkowo w ramach Carnavalu odbywa się Urban Highline Festival – najstarsze i wciąż największe na świecie wydarzenie poświęcony chodzeniu po taśmie – slackliningowi. Kiedy spojrzymy w górę, zobaczymy spacerujących ponad głowami przechodniów 300 linochodów z kilkudziesięciu krajów świata. Dzięki innowacyjnemu pomysłowi wieszania taśm nie w okolicznościach natury lecz wyłącznie w centrum miasta (w tym w dużej mierze w zabytkowej części Lublina), festiwal stał się najpopularniejszą tego typu imprezą na świecie.

Źródło: materiały prasowe / fot. Natalia Wierzbicka


Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Lublinie

Miejscowość:
Lublin
Miejsce imprezy:
Stare Miasto i błonia w Lublinie
Miejscowość:
Lublin
Miejsce imprezy:
Centrum Kongresowe UP
Miejscowość:
Lublin
Miejsce imprezy:
Centrum Kongresowe UP

Zobacz również