Czeka nas turystyczny boom na Polskę?

Czeka nas turystyczny boom na Polskę?

Od kiedy zakaz prowadzenia działalności noclegowej został zdjęty, widać rosnące zainteresowanie wypoczynkiem na terenie kraju. Czy czeka nas turystyczny boom na Polskę?

Przypominamy, że właściciele obiektów noclegowych mogli wznowić swoją działalność zaraz po długim weekendzie majowym – najem krótkoterminowy dostępny jest od 4 maja. Wzrost zainteresowania wypoczynkiem na terenie kraju wskazuje, jak bardzo Polacy czekali na tę datę! Już chwilę po zakończeniu konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego liczba zapytań o noclegi zaczęła rosnąć – i ta tendencja trwa do dzisiaj.

Polacy planują wypoczynek w kraju


Obecna sytuacja w turystyce potwierdza badanie Coronavirus a plany wyjazdowe Polaków, które Nocowanie.pl zleciło na początku pandemii. Wynikało z niego, że duża część turystów nie zamierzała rezygnować z wypoczynku i chciała poczekać na uspokojenie się sytuacji. Gdy 29 kwietnia ogłoszono datę otwarcia hoteli oraz innych miejsc noclegowych, wzrost liczby zapytań wysyłanych do obiektów przez turystów od razu stał się zauważalny.


Jednak prawdziwy boom na noclegi w Polsce nastąpił wraz z dniem 4 maja, kiedy obiekty noclegowe ponownie zaczęły przyjmować gości. Portal Nocowanie.pl odnotowuje ogromny przyrost użytkowników, aż o 184%! Do tej pory wysłali oni o 143% więcej zapytań o nocleg w porównaniu do innych miesięcy!

Czym można tłumaczyć sobie takie zainteresowanie krajową turystyką? Na pewno jednym z powodów jest obecna sytuacja międzynarodowa. Choć wiele krajów, będących popularnymi wakacyjnymi destynacjami, szykuje się na sezon letni, u nas nadal wstrzymany jest międzynarodowy i krajowy ruch lotniczy. Jego wznowienie planowane jest na 23 maja, choć trzeba liczyć się z kolejnym przesunięciem tego terminu. Oprócz tego sami przedstawiciele rządu prognozują, że tegoroczne wakacje z dużym prawdopodobieństwem spędzimy w kraju.


Gdzie spędzimy wakacje w Polsce?


Epidemia koronawirusa nie zmieniła wiele w naszych preferencjach. Najpopularniejszymi kierunkami nadal są góry, jeziora oraz morze, choć teraz unikamy dużych skupisk. Zamiast tego poszukujemy kameralnych obiektów noclegowych, gwarantujących wypoczynek tylko we własnym gronie. Na topie są więc domki letniskowe i apartamenty, zainteresowaniem cieszą się również małe agroturystyki i niewielkie miejsca oferujące wynajem kwater i pokoi.

W tej chwili dla turystów liczy się nie tylko wielkość obiektu noclegowego, ale również jego lokalizacja. Najchętniej wybierane są miejsca położone poza największymi kurortami, w bardziej odludnej okolicy. Z myślą o osobach szukających noclegów z dala od ludzi, portal Nocowanie.pl przygotował ofertę specjalną Noclegi w ustronnym miejscu.

Właściciele obiektów noclegowych są gotowi na przyjęcie turystów


Dzień 4 maja zmienił wiele również w życiu właścicieli obiektów noclegowych. Na ich barkach spoczywa zadanie zapewnienia bezpieczeństwa zarówno gościom, jak i swoim pracownikom. Z pomocą przychodzą wytyczne ministerstwa – również ze swojej strony staramy się przygotowywać niezbędne materiały, ułatwiające wznowienie działalności.

Aby zachęcić turystów do przyjazdu, wiele osób w swoich ofertach w portalu informuje o wprowadzonych procedurach. Odnoszą się one do kwestii dezynfekcji oraz sprzątania pokoi. Na pewno pomocny okaże się certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, który będzie potwierdzał wdrożenie i przestrzeganie rządowych procedur. Program na razie jest w fazie przygotowania.

Liczymy na to, że osoby spędzające wakacje 2020 w Polsce zachowają się odpowiedzialnie – będą przestrzegać wprowadzonych procedur, dbając tym samym o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób.

Następny artykuł Najczystsze jeziora w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej