Ferie zimowe 2021. Co robić w Łodzi?

Ferie zimowe 2021. Co robić w Łodzi?

Nie masz jeszcze planów na zbliżające się ferie zimowe? Nie ma powodu do zmartwień. Łódź to miasto skrywające w sobie wile atrakcyjnych miejsc, takich ustronnych, idealnych na spacer również. Wiele propozycji na ferie przygotowały też szkoły, instytucje kultury, różnorodne stowarzyszenia i fundacje. Sam sprawdź!

Ferie zimowe 2021 tuż tuż. Jakie atrakcje możemy zapewnić dzieciom w tym trudnym czasie? Czy spędzając wolny czas w mieście jesteśmy skazani na nudę? Niekoniecznie. W okresie ferii zimowych w Łodzi w blisko trzydziestu szkołach lub placówkach oświatowych odbędą się zajęcia zamknięte w formie półkolonii organizowane są dla uczniów klas I-IV. Uczestnicy półkolonii będą mieć zapewnioną opiekę wychowawców w godzinach 7.00 – 17.00 oraz wyżywienie.

Do wspólnych zajęć – stacjonarnych i online zachęcają także instytucje kultury. Na gości czeka także łódzkie Zoo, które mimo przebudowy przygotowało się do tegorocznych ferii i informuje o dodatkowych zajęciach dla dzieci i młodzieży. W ofercie znajdują się m.in. spotkania pod hasłem „Nocne marki” oraz na wyjazdowe prelekcje.

Spotkania będą odbywać się codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 17:00 (I tura) i 18:00 (II tura). Ze względu na sytuację epidemiologiczną, liczba osób na spotkaniu jest ograniczona. W jednej grupie mogą znaleźć się maksymalnie 4 osoby.

Organizowane będą także półkolonie, np. sportowe czy artystyczne, jednak tylko dla dzieci młodszych. Jak się okazuje, każdy wypoczynek w ramach półkolonii musi być zgłoszony do bazy prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na stronie wypoczynek.men.gov.pl. Jeśli więc chcemy sprawdzić gdzie są jeszcze wolne miejsca na zbliżające się ferie zimowe 2021 w Łodzi, wystarczy wejść na stronę wypoczynek.men.gov.pl, wybrać datę rozpoczęcia i zakończenia wypoczynku, wpisać miasto w którym mieszkamy i po podaniu wszystkich potrzebnych informacji, należy kliknąć przycisk „szukaj”. Po wykonaniu tych wszystkich czynności na ekranie zobaczymy wszystkie placówki, w których organizowane są półkolonie dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej.


Gdzie odbędą się półkolonie podczas ferii zimowych 2021 w Łodzi?


Najwięcej półkolonii organizują łódzkie szkoły podstawowe. Jednak propozycje różnorodnych zajęć na ferie zimowe 2021 przygotowały także liczne fundacje, stowarzyszenia oraz kluby. Są wśród nich m.in.: Fundacja Robo Sapiens, STOWARZYSZENIE BS TALENT ACADEMY ŁÓDŹ, Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi,  Fundacja Football Academy Group, Centrum Zajęć Pozaszkolnych "Szkoły Alfa i Omega", Centrum Kształcenia Karate Tradycyjnego BUSHI, Zgierski Klub Szachowy Szach-Zgierz czy Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Grodzisk Mazowiecki. W sumie ponad 50 organizacji i instytucji.

Planując tegoroczne ferie zimowe pamiętajmy o bezpieczeństwie naszym i naszych dzieci. Na jakich zasadach można zorganizować wypoczynek? O tym możecie przeczytać w oddzielnym tekście. Jeśli poszukujesz innych pomysłów na ferie w mieście, znajdziesz je tutaj >>>

Chcesz zobaczyć jakie wydarzenia odbędą się w Łodzi w pierwszej połowie stycznia? Sprawdź to w naszym kalendarzu imprez i wydarzeń kulturalnych.

Następny artykuł Zimowy wyjazd za miasto -...

Komentarze

Zobacz również