Kolejne #dobrewiesci od Nocowanie.pl! Zobacz, co dobrego dzieje się w turystyce

Kolejne #dobrewiesci od Nocowanie.pl! Zobacz, co dobrego dzieje się w turystyce

Zapraszamy na naszą cotygodniową porcję dobrych wiadomości. Dzisiaj dowiesz się, który szlak w Tatrach został otwarty dla turystów i jaką atrakcję zyskał Olsztyn! Co jeszcze wydarzyło się w branży? O tym niżej!

Co dobrego czeka turystów w najbliższym czasie? Okazuje się, że radosnych wiadomości jest wiele! Dzięki nim łatwiej będzie zaplanować wakacje, ponieważ niektóre miasta i miejscowości zyskują nowe atrakcje, a także uruchamiają swoje sztandarowe propozycje.

Zobacz więc, jakie informacje przygotowaliśmy z myślą o tobie i twoim komfortowym urlopie!

#dobrewieści - najważniejsze wiadomości dla turystów


  • Nowa atrakcja turystyczna w Lublinie – wirtualny portal do Wilna


fot. Nocowanie.pl

W centrum Lublina stanęła ciekawa konstrukcja, która przyciąga tłumy turystów. Właściwie o każdej porze dnia można przy niej zobaczyć machające grupy osób. Jest to wirtualny portal do Wilna, stojący przy placu Litewskim. Portal, dzięki kamerze i monitorowi, pozwala podejrzeć, co dzieje się w oddalonym o blisko 500 kilometrów mieście.

Co najważniejsze, mimo takiej odległości, łączy ludzi z dwóch krajów, budując więź i poczucie wspólnoty. Teraz każdy może wymienić uśmiech i pozdrowienie z Litwinami. Chcesz zobaczyć, jak działa portal? Masz na to jeszcze trochę czasu – a dokładnie do początku sierpnia!

Czytaj więcej: Wirtualny portal do Wilna. Nowa atrakcja w Lublinie przyciąga tłumy!

  • Noc Kultury w Lublinie - najdłuższa w historii

Noc Kultury to jedno ze sztandarowych wydarzeń kulturalnych w Lublinie! Przed pandemią przyciągała tłumy lublinian i turystów. Ze względów bezpieczeństwa rok temu ją odwołano, jednak 4 czerwca Noc Kultury powróciła w nowej formule!

Noc Kultury 2021 odbędzie się w terminie od 4 czerwca do 21 lipca. Ta wyjątkowa edycja potrwa przez kilka tygodni i będzie miała formułę spacerów w poszukiwaniu instalacji ukrytych w zaułkach Starego Miasta w Lublinie. Powody są oczywiste. Chcemy zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo, dlatego decydujemy się na znacznie dłuższą niż jedna noc ekspozycję instalacji. Artystyczne obiekty w kolejnych tygodniach będą się zmieniać, zaprezentujemy te, które nie miały szansy pokazać się rok temu, będą też nowości - piszą organizatorzy Nocy Kultury.


Zapraszamy więc do Lublina na spacery staromiejskimi uliczkami w poszukiwaniu wyjątkowych instalacji!

Zobacz Stare Miasto i inne atrakcje w Lublinie:
Muzeum Lubelskie

Muzeum Lubelskie

Lublin, ul. Zamkowa

Muzea 9.0
Teatr Stary

Teatr Stary

Lublin, ul. Jezuicka

Teatry, Filharmonie 9.0

  • Otwarcie szlaku z Kalatówek na Polanę Kondratową w TPN

Tatrzański Park Narodowy informuje o ponownym otwarciu niebeskiego szlaku z Polany Kalatówki na Polanę Kondratową. Odcinek zamknięty był od 24 maja 2021 z powodu prac związanych z doprowadzeniem do schroniska na Hali Kondratowej kanalizacji. Szlak dostępny jest od środy 9 czerwca.

Wędrówkę szlakiem można polecić początkującym turystom – w tym rodzinom z dziećmi. Rozpoczyna się w Kuźnicach, pierwszy przystanek to Hotel Górski na Kalatówkach, jednej z najpiękniej położonych tatrzańskich polan. To świetny punkt widokowy na Kasprowy Wierch, gdzie wiosną kwitną krokusowe łąki. Ostatni etap niebieskiego szlaku biegnie na Halę Kondratową, gdzie stykają się ścieżki na Giewont i Czerwone Wierchy.


fot. Nocowanie.pl (Tatry)

  • Luzowanie obostrzeń na wakacje – poznamy szczegóły!

W czwartek 10 czerwca, a najpóźniej w piątek, poznamy plan luzowania obostrzeń na wakacje! Szczegóły przedstawi premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Na antenie TVP Info padły takie słowa:

Prawdopodobnie jutro bądź w piątek razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim przedstawimy pakiet rozwiązań, który będzie dotyczył całego okresu wakacji, by pokazać dłuższą perspektywę i dać Polakom zaplanowania wakacji - mówił minister Niedzielski.


  • Spływ kajakowy Łyną dla turystów indywidualnych w Olsztynie

Od soboty 5 czerwca w Olsztynie dostępna jest nowa atrakcja turystyczna - spływ kajakowy Łyną! Wcześniej olsztyńskie firmy oferowały taką rozrywkę tylko grupom zorganizowanym, teraz każdy może z niej skorzystać.  

Kajaki będzie można wypożyczyć w każdy weekend blisko olsztyńskiej starówki, w parku przy tzw. Wodospadach. Trasa kończy się dwa kilometry dalej, przy elektrowni na Łynie, jej pokonanie nie zajmie więcej niż dwie godziny. Później po kajaki przyjedzie firma, z którą turyści będą mogli wrócić do Olsztyna.

Sprawdź noclegi w Olsztynie i okolicy:


  • Wakacyjne pociągi retro z Chabówki do Kasiny

Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce poinformował właśnie, że w tym roku turyści skorzystają ze wspaniałej atrakcji, jaką jest przejażdżka pociągiem retro! Ciuchcia będzie kursować we wszystkie wakacyjne weekendy na trasie Chabówka - Kasina Wielka.

Podróż zabytkowym pociągiem zestawionym z lokomotywy parowej i wagonów sprzed 80-ciu lat to dla wszystkich pełna niezapomnianych wrażeń niepowtarzalna forma aktywnego wypoczynku, tym bardziej, że w tym roku wydłużamy relację pociągów z Chabówki przez Rabkę-Zdrój do Kasiny Wielkiej – jednej z najpiękniej i najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce u stóp Śnieżnicy - czytamy w informacji na stronie internetowej skansenu.

W Kasinie zaplanowany jest 1,5 godzinny postój, więc pasażerowie będą mogli zobaczyć wieś, z której pochodzi Justyna Kowalczyk. Na pewno warto polecić wjazd kolejką krzesełkową na Śnieżnicę, skąd rozciąga się panorama Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielickiego.

fot. Nocowanie.pl (Skansen Taboru Kolejowego Chabówka)

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej