Konferecja prasowa rządu. Restrykcje tylko dla woj. warmińsko-mazurskiego!

Konferecja prasowa rządu. Restrykcje tylko dla woj. warmińsko-mazurskiego!

Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego przyniosła odpowiedzi na najważniejsze pytania, dotyczące ponownego wprowadzania obostrzeń. Już wiemy, że restrykcje dotyczą tylko województwa warmińsko-mazurskiego!

Minister Niedzielski stwierdził, że sytuacja jest niepokojąca, wzrastają bowiem zakażenia w Polsce. Najgorsza sytuacja jest w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie zjawiska pandemiczne powoli odciskają swoje piętno na szkołach.

Informacje nie pokazują nam dobrej perspektywy. Przed nami rozwój trzeciej fali koronawirusa. Przyglądamy się jakie są prognozy. Do tej pory wykonywaliśmy odważne kroki jeśli chodzi o odmrażanie – mówi minister Niedzielski.


Mając na względzie "nie dawanie okazji do nadmiernej transmisji wirusa, rząd zdecydował się na wykonanie kroku wstecz". Ponownie wprowadzone zostają restrykcje, ale tylko w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie sytuacja jest najgorsza.
Obostrzenia mają obowiązywać przez dwa tygodnie. Minister zdrowia zapowiedział, że obserwuje również inne województa, gdzie zachorowalność przekracza średnią krajową. Wspomniał tu o województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Zmiany obowiązują od 27 lutego 2021 r. i będą dotyczyć tylko województwa warmińsko-mazurskiego!

  • Zamknięcie hoteli i innych miejsc noclegowych.

  • Wraca nauka zdalna w klasach 1-3.

  • Zamknięcie galerii handlowych..

  • Zamknięcie kin, teatrów, filharmonii i galerii sztuki.

  • Zamknięcie basenów i kortów tenisowych.

Minister Adam Niedzielski ogłosił również zmiany, które od soboty będą obowiązywać w całym kraju:

  • Wprowadzona zostaje kwarantanna dla osób przekraczających południową granicę Polski.

  • Wprowadzony jest nakaz używania maseczek. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.

Następny artykuł Gdzie znajdują się wulkany...

Komentarze (4)

Monika

miesiąc temu
Ale można Wynajmowac w celach służbowych??z PKD 55.90?

Nocowanie.Pl

miesiąc temu
Szczegóły dotyczące nowych obostrzeń dla województwa warmińsko-mazurskiego poznamy z nowego rozporządzenia, które powinno zostać opublikowane najpóźniej jutro.
miesiąc temu
moze te wszystkie fale zaleja w koncu cala wiejska i sie potopia

Szafir

miesiąc temu
Że niby kto jest winny ?? Poziom manipulacji gadających i zamaskowanych głów z telewizora już dawno osiągną dno. Kiedyś był już taki cyrk i nazywał się religią, odziwo długo to przetrwało, ale świadomość ludzka wzrosła i w bajki mało kto wierzy, wiec czas wymyślić nową bajeczkę, opartą na tym samym mechanizmie. Ciekaw jestem kto tym razem zostanie ogłoszony wybawcą ??

Zobacz również