Małopolska dla zakochanych - 8 pomysłów na romantyczny weekend w Małopolsce

Małopolska dla zakochanych - 8 pomysłów na romantyczny weekend w Małopolsce

Szukacie ciekawego pomysłu na romantyczny weekend? Chcielibyście uciec w jakieś spokojne i urokliwe miejsce, by cieszyć się sobą? We dwoje pragniecie odkryć interesujące zakątki, przyjrzeć się wyjątkowym zabytkom lub cieszyć się niezwykłymi widokami? Koniecznie poszukajcie w Małopolsce. Znajdziecie tutaj wiele świetnych miejsc na romantyczny weekend we dwoje!

Małopolska to region, który kojarzy się przede wszystkim z Krakowem oraz Zakopanem. W zasadzie w tym miejscu moglibyśmy zakończyć listę propozycji na romantyczny wyjazd. Oba miasta sprawdzą się bowiem świetnie w tej roli. Jednak Małopolska to także wiele innych wyjątkowych zakątków, które warto wziąć pod uwagę planując weekend we dwoje. Gdzie jechać, co zobaczyć i jak spędzić czas? Oto ciekawe miejsca w Małopolsce na romantyczny weekend we dwoje!


Aktywny wypoczynek we dwoje! Najlepsze pomysły na romantyczny weekend na świeżym powietrzu


Oboje jesteście aktywni? Nie potraficie usiedzieć na miejscu, a słowo „urlop” jest dla was synonimem pieszych wędrówek, jazdy rowerem lub wypoczynku na świeżym powietrzu? Nieznane miejsca w Małopolsce to wyjątkowa opcja dla was! Bez problemu znajdziecie tu idealne miejsce do wędrówek, by cieszyć się swoim towarzystwem na szlakach i blisko spokojnej przyrody. 


Wędrówki po Ojcowskim Parku Narodowym 


Położony na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej (zaledwie 20 kilometrów od Krakowa) Ojcowski Park Narodowy może i jest jednych z najmniejszych, jednak oferuje wiele interesujących miejsc. Zachwyca on niezwykłymi formacjami skalnymi, malowniczo wijącym się Prądnikiem, łąkami pełnymi polnych kwiatów oraz gęstą zielenią. W tak pięknych okolicznościach przyrody będziemy mogli całe godziny spędzić na szlakach turystycznych. Napotykając kolejne charakterystyczne ostańce, wspólnie możemy nadawać im swoje własne nazwy. Natomiast wytrwałość, z jaką od wieków pozostają na swoich miejscach (pomimo smagających ich wiatrów i ulew), może być świetną inspiracją dla naszego związku! 


Co jeszcze warto zobaczyć podczas wizyty w Ojcowskim Parku Narodowym. Nasz romantyczny wypad koniecznie powinniśmy urozmaicić wizytą w wyjątkowej Kaplicy św. Józefa Rzemieślnik – zwaną także Kaplicą na Wodzie. Piękny drewniany zabytek został wniesiony w 1901 roku i łącz w sobie elementy stylów szwajcarsko-ojcowskiego oraz zakopiańskiego. Kaplica przykuwa wzrok jasnymi kolorami, zachwyca pięknym wnętrzem oraz malowniczą okolicą. Warto odwiedzić także zamek jurajski, tam bowiem czeka na nas atrakcyjny widok na Dolinę Prądnika, którym warto cieszyć się we dwoje!Sprawdź noclegi w Ojcowie i okolicy 


Długie spacery po Beskidzie Małym 


Gdzie pojechać na weekend we dwoje w Małopolsce? Idealnie sprawdzi się tu również Beskid Mały, który położony jest pomiędzy znacznie chętniej odwiedzanym Beskidem Śląskim a Beskidem Makowskim. Jak sama nazwa już nam sugeruje, jest to pasmo niewielkie i niepozorne. Nie znajdziemy tu także wysokich i wymagających szczytów. Na co więc możemy liczyć? Przede wszystkim na przepiękny krajobraz, malownicze polany oraz zachwycające widoki na Kotlinę Żywiecką, pobliskie pasma Beskidu Żywieckiego oraz przełom rzeki Soły. Wyprawa na szalki turystyczne Beskidu Małego to gwarancja ciszy, spokoju i wartościowego wypoczynku na łonie natury. Dodatkową zaletą okolicy jest fakt, że miejsce nie jest to szczególnie oblegane przez turystów, dlatego pięknymi widokami i niezwykłą atmosferą nie będziemy musieli się z nikim dzielić. 


Jakie miejsca powinniśmy koniecznie odwiedzić w Beskidzie Małym? Warto wyruszyć na okoliczne szczyty takie jak Czupla (933 m n.p.m) Hrobacza Łąka (828 m), Potrójna (884 m) czy Żar (761) z nich bowiem rozciągają się najpiękniejsze widoki. Na większość tych szczytów będziemy mogli dotrzeć, podróżując Małym Beskidzkim Szlakiem oznaczonym kolorem czerwonym. W międzyczasie będziemy mogli zobaczyć także elektrownię szczytowo-pompową na górze Żar, rezerwat Madohora oraz nieliczne ostańce skalne. Wyprawa w takie miejsce przypomni wam, że największa radość płynie z małych rzeczy!


Co jeszcze ciekawego znajdziemy w okolicy:Sprawdź noclegi w okolicy


Wspólnie zdobywajcie Tatry


I jednak wylądowaliśmy w Zakopanem i jego przepięknych okolicach. Ale przecież nie ma się czemu dziwić. W końcu to miejsce zachwycające, malownicze i idealne dla miłośników aktywnego wypoczynku. Jeżeli wraz ze swoim partnerem lub partnerką uwielbiacie stawiać sobie wyzwania, to tatrzańskie szczyty nadadzą się do tego idealnie. Fajne miejsca w Małopolsce to na pewno piękny Tatrzański Park Narodowy. Nic was tak nie zbliży na szlaku jak pokonanie ramię w ramię Orlej Perci  najtrudniejszego szlaku turystycznego w całej Polsce! Później, już w ramach zwykłej rozrywki, możecie zdobyć najpopularniejsze szczyty Tatr m.in. najwyższe Rysy, sławny Giewont czy atrakcyjny Kasprowy Wierch. Na każdym z nich czekają widoki, których nigdy nie zapomnimy. Romantyczny weekend spędzony w taki sposób zahartuje wasze charaktery, a także zachęci do zdobywania najwyższych szczytów, także w życiu codziennym!


Najciekawsze miejsca do zwiedzania we dwoje! Najlepsze pomysły na niecodzienną randkę! 


Kopalnia Soli w Wieliczce


Ciekawe miejsca w Małopolsce dla zakchanych to również wspaniałe zabytki i miejsca, które można odwiedzić. Czy zejście pod ziemie może być romantyczne? Oczywiście! Pod warunkiem, że celem naszej podróży będzie słynna kopalnia soli. Wieliczka jest jedną z najciekawszych miejscowości znajdujących się w okolicach Krakowa. Swoją ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim najstarszemu przedsiębiorstwu solnemu w naszym kraju. Wędrując wspólnie korytarzami kopali, będziemy mogli napawać się wyjątkowym klimatem tego miejsca, a także zobaczymy zachwycającą podziemną kaplicę Świętek Kingi ozdobioną rzeźbami oraz pięknymi żyrandolami. Miejsce to bez problemu powinno oczarować nas swoją wyjątkowością, a spacer podziemnymi korytarzami pozwoli nam zapomnieć o całym świecie na powierzchni. 


Spędzając czas w Wieliczce, warto zobaczyć także mniej popularne, ale z całą pewnością ciekawe atrakcje. Należy do nich między innymi Zamek Żupny, gdzie mieście się jedno z najważniejszych muzeów górniczych w Polsce – Muzuem Żup Krakowskich. Ciekawym obiektem jest także urokliwy drewniany kościół św. Sebastiana pochodzący z 1581 roku. Zaglądając do jego wnętrza, zobaczymy między innymi polichromie z początku XX wieku, rokokowy ołtarz główny z XVIII wieku oraz dwa ołtarze boczne: wczesnobarokowy i barokowy z krucyfiksem z XVII wieku.


Sprawdź noclegi w Wieliczce i okolicy 


Wizyta w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym 


Jeżeli wasze serca wyrywają się z piersi na myśl o cichej, spokojnej i malowniczej polskiej wsi, a w głowie pojawia się pytanie, gdzie na weekend we dwoje, to koniecznie powinniście wybrać się do skansenu. Spacer pomiędzy zabytkowymi budynkami otoczonymi zielenią przeniesie nas do magicznego świata przeszłości, gdzie chcielibyśmy zostać na dłużej. Świetnym miejscem w Małopolsce na taki romantyczny wypad będzie Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Malownicza wieś położona w cieniu ruin zamku Lipowiec oferuje nam naprawdę klimatyczny skansen. Na terenie parku czeka na nas około 25 obiektów przedstawiających budownictwo Krakowiaków Zachodnich. Dla lepszego poznania architektury i kultury regionu budynki zostały podzielone na dwa sektory: małomiasteczkowy oraz wiejskich. W pierwszej strefie zobaczymy między innymi dom podcieniowy pochodzący z 1825 roku, dom podmiejski z warsztatem garncarskim z 1804 roku czy XIX-wieczną karczmę z regionalną kuchnią. Wśród zabudowań wiejskich znajdziemy natomiast chałupę sołtysią z oryginalnym sprzętem z 1826 roku oraz dom bogatego chłopa z klasą wiejskiej szkoły i warsztatem wikliniarskim.


 


Spacer po klimatycznym skansenie z pewnością nas oczaruje. W czasie zwiedzania będziecie mogli wspólnie szukać odpowiedzi na pytania: jak mogło wyglądać życie na dawnej wsi i czy ubijanie masła rzeczywiście było takie trudne? Na koniec natomiast oddać się fantazjom na temat tego czy może nie rzucić wszystkiego i nie zamieszkać w jednej z chałup krytych strzechą i wieść sielankowe życie blisko natury. Trudno chyba o bardziej romantyczną wizję!


Sprawdź noclegi w okolicy! 


Urokliwe miejsce idealne na romantyczny weekend we dwoje


Anielski wypoczynek w Lanckoronie


 


Szukając urokliwego miejsca idealnego na romantyczny weekend w Małopolsce, koniecznie powinniśmy zajrzeć do Lanckorony. Spokojna i malownicza wieś położona około 35 kilometrów na południe od Krakowa oferuje nam magiczny małomiasteczkowy klimat. Małopolskie Miasto Aniołów z pewnością zapadnie nam w pamięc za sprawą urokliwych aniołków, które zobaczymy niemal na każdym kroku – czy to jako porcelanowe pamiątki i ozdoby, czy jako elementy elewacji budynków. Panująca tu cisza i spokój pozwolą nam oderwać się od zgiełku miasta i cieszyć się sobą. Czas wolny w Lanckoronie warto poświęcić przede wszystkim na długie spacery po miasteczku. W ich trakcie będziemy mogli cieszyć oczy lokalną architekturą. Zabytkowe drewniane chaty z dachami krytymi gonem, które otaczają miejscowy rynek, są kolejnym charakterystycznym elementem miasteczka, a także dodają mu mnóstwa uroku. W skrócie: jest tu po prostu anielsko!


Magiczny weekend w Szczawnicy


Piękne miejsca w Małopolsce to również tutejsze miejscowości uzdrowiskowe. Jak na razie wszystkie powyższe pomysły brzmią świetnie, ale was interesowałoby miejsce, w którym posmakujecie wszystkiego po trochu? Jeżeli poszukujecie klimatycznego miejsca pełnego możliwości, zdecydowanie powinniście wybrać Szczawnicę z jej wszystkim atrakcjami. O zaletach klimatycznego miasteczka można by pisać naprawdę długo. Czekają tu na was: świetna lokalizacja, piękna dzielnica uzdrowiskowa, pienińskie szczyty na wyciągnięcie ręki, zachwycające rezerwaty oraz inne interesujące zakątki. Decydując się na romantyczny weekend w Szczawnicy, powinniśmy się nastawić na bardzo aktywny wypoczynek. Warto tu wybrać się na trasę wiodącą na Trzy Korony i Sokolice, udać się na spacer po Wąwozie Homole, posłuchać szumu wodospadu Zaskalnik czy podziwiać malownicze okolice Pienińskiego Parku Narodowego podczas spływu Dunajcem. W wolnej chwili koniecznie powinniśmy odwiedzić także przepiękna cerkiew w Jaworkach. Dobrze zaplanowany weekend w Szczawnicy sprawi, że niemal każdą chwilę spędzimy w romantycznych miejscach idealnych, by cieszyć się swoim towarzystwem.Sprawdź noclegi w Szczawnicy i okolicy 


Romantyczne weekend w Krakowie 


Na naszej liście nie mogło zabraknąć Krakowa. Stolica Małopolski oferuje ciekawe miejsca w Krakowie dla zakochanych. To w końcu świetne miejsce na atrakcyjny weekend dla każdego. Jeżeli zamiast zdobywania szczytów, odwiedzania nietypowych atrakcji i cichych zakątków wolicie tętniące życiem miasto, Kraków i atrakcje dla par będzie idealny. Możemy tu udać się na spacer po pięknym rynku, zatrzymać w eleganckiej kawiarni, przejechać dorożką po mieście, poszukać romantycznej restauracji, a na koniec cieszyć się nocnym pełnym świateł obliczem miasta. Jak jeszcze możemy urozmaicić sobie nasz romantyczny weekend? Opcji jest wiele! Możemy zorganizować piknik nad Wisłą lub wybrać się na romantyczny rejs po rzece, obejrzeć wieczorny Kraków z kładki ojca Bernatka, spędzić popołudnie w Ogrodzie Botanicznym czy wyruszyć na jeden z wielu atrakcyjnych punktów widokowych w okolicy. 


Kładka Ojca Bernatka

Kładka Ojca Bernatka

Kraków, ul. Wyniki wyszukiwania Kładka Ojca Bernatka

Szlaki turystyczne Kraków 10.0
Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki

Kraków, ul. al. Waszyngtona

Zabytki Kraków 9.2


Sprawdź noclegi w Krakowie

Następny artykuł Połczyn Zdrój na weekend....

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej