Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Rzeczki:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Rzeczka, Sowie Góry

Urlop w górach to ta forma wypoczynku wśród Polaków, która zainteresowaniem cieszy się przez cały okrągły rok. Niezależnie, czy to wiosna, lato, jesień, czy zima, lubimy przemierzać malownicze szlaki górskie, zdobywać upragnione szczyty, zwiedzać okoliczne zabytki, czy korzystać z atrakcji, które przyciągają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Okazuje się, że w rankingu popularności, możemy znaleźć nie tylko te najpopularniejsze miejscowości górskie, takie jak Zakopane, czy Karpacz, ale również coraz częściej te nieco mniejsze miejscowości.

Za region nieodkryty na pewno należy uznać Góry Sowie z najwyższym szczytem - Wielką Sową o wysokości 1015 m n.p.m. Znajdziemy tu wiele klimatycznych wiosek, w których turyści powinni miło spędzić czas. Do tej kategorii na pewno zalicza się Rzeczka, której nieco bliżej chcemy się przyjrzeć w poniższym artykule.

Rzeczka to wieś, znajdująca się w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w gminie Walim. Zamieszkuje ją około 140 osób, co tylko podkreśla fakt, jak cicha i spokojna jest to okolica. Wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest świetną bazą wypadową na szlaki w Górach Sowich, jak i na podróże po całym regionie Dolnego Śląska. A jest tu co podziwiać i odkrywać - każdy, kto przynajmniej raz odwiedził tę część Polski, z pewnością potwierdzi te słowa.

Głównym atutem Rzeczki jest bez wątpienia jej lokalizacja - w Dolinie Walimki, pomiędzy Walimem a Sokolcem, wzdłuż potoku Walimki, który oddziela masyw Wielkiej i Małej Sowy od Masywu Włodarza i Sokoła. Jak widać, jest co zdobywać, a pobyt w tym miejscu umożliwią nam bez wątpienia Rzeczki noclegi, w skład których wchodzą zarówno kwatery i pokoje, domki, czy gospodarstwa agroturystyczne. Pewne jest, że każdy znajdzie tu nocleg o wysokim standardzie i to za całkiem przystępną cenę.

Rzeczka przyjmuje turystów nie tylko w sezonie letnim, ale również zimą. Na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że okolica zachęca do uprawiania narciarstwa, głównie za sprawą wyciągów narciarskich, znajdujących się w malowniczej okolicy. Ciekawostkę stanowi również to, że pomiędzy Rzeczką a Walimiem, na zboczu góry Ostra, znajduje się jeden z 7 kompleksów sztolni wybudowanych przez Niemców podczas II wojny światowej w ramach programu Olbrzym.

Najważniejsze atrakcje i zabytki w Rzeczce, które powinien zobaczyć każdy turysta, to przede wszystkim: kościół rzymskokatolicki pw. Maksymiliana Kolbe z 1796 roku, pensjonat Kukułka, czyli najstarszy budynek w miejscowości, czy budynek dawnej szkoły ewenagelickiej, w którym obecnie mieści się gospodarstwo agroturystyczne.

Do Rzeczki najczęściej przyjeżdżają rodziny z dziećmi, by korzystać z wszechobecnej ciszy i spokoju, osoby starsze - dla zdrowia i Ci turyści, którzy kochają góry - warto podkreślić, że nie są one zbytnio wymagające.

Dlaczego warto zdecydować się na noclegi w Rzeczce i jaki standard oferują dostępne tu obiekty?

Zgodnie z tym, co zostało wspomniane na samym początku, Rzeczkę można z pełnym przekonaniem polecić każdemu, kto kocha góry i chce aktywnie spędzić czas, zarówno latem, jak i zimą. Rzeczka noclegi umożliwia zaplanowanie noclegu tak, by cena, jak i sam standard były odpowiednie dla każdej grupy turystów.

Na pewno Rzeczka zalicza się do miejscowości spokojnych, w których każdy może korzystać ze wspaniałego klimatu, podziwiać malownicze górskie widoki i wyruszyć na szlaki Gór Sowich, które należą do tych nieco mniej wymagających.

W tej dolnośląskiej wiosce, swój wolny czas można spędzić na wiele różnorodnych sposobów. Wspomnieliśmy już, że w sezonie zimowym przyjeżdża tu dość liczna grupa narciarzy. Sezon letni zachęca do organizacji wycieczek rowerowych, spacerów, czy podróży po Dolnym Śląsku, który oprócz Gór Sowich, zaprasza również w Góry Stołowe, Izerskie, czy w Karkonosze, znajduje się bardzo blisko granicy z Czechami i oferuje wiele wspaniałych zabytków, w tym zamków, muzeów i wyjątkowych budowli.

A wszystko to jest możliwe dzięki świetnie rozwiniętej bazie noclegowej. Praktycznie każdy tutejszy budynek pełni funkcje wypoczynkowe (kwatery i pokoje, pensjonaty, czy domki letniskowe). Standard tych obiektów powinien zadowolić nawet najwybredniejszych turystów.

Domki składają się z sypialni, pokoju dziennego, prywatnej łazienki i w pełni wyposażonej kuchni. Pokoje gościnne w swoim standardzie oferują wygodne łóżka, prywatną łazienkę, czajnik, szafę na ubrania, suszarkę do włosów, jak też dostęp do kuchni, która najczęściej znajduje się na korytarzu. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku pensjonatów, czy gospodarstw agroturystycznych.

Wśród popularnych udogodnień, które są dostępne w obiektach, znajdziemy m.in.: bezpłatne Wi-Fi, telewizor, radio, czajnik, suszarkę do włosów. Niektórzy właściciele obiektów udostępniają kijki do nordic walking, czy rowery. Na zewnątrz znajdziemy miejsce do grillowania, taras z ogrodem, a także bezpłatny parking. Nie ulega żadnej wątpliwości, że każdy powinien być zadowolony.

Ile kosztują noclegi w Rzeczce?

Rzeczka, co warto podkreślić, nie jest dużą miejscowością. Ma to również ścisły związek z dostępnymi tu obiektami. Praktycznie każdy budynek oferuje tu usługi noclegowe. Możecie być pewni, że koszty noclegu w Rzeczce was nie zaskoczą, a w praktycznie każdym obiekcie kształtują się one na dość porównywalnym poziomie.

Weźmy jednak pod uwagę kwestie, które mają bezpośrednie przełożenie na to, ile zapłacimy za nasz pobyt. Rzeczka jest tą miejscowością, która świadczy usługi noclegowe przez cały okrągły rok. Należy w związku z tym, wyróżnić tu sezon wysoki, średni i niski, kiedy to liczba turystów jest zdecydowanie mniejsza. Na pewno nie spotkamy tu takich tłumów, z jakimi mamy do czynienia chociażby w przypadku Karpacza, czy Szklarskiej Porębie.

Oprócz sezonu, bezpośredni wpływ na cenę noclegu ma przede wszystkim: standard obiektu, na jaki się zdecydujecie, długość pobytu, ilość osób, która będzie korzystała z noclegu, bliskość szlaków górskich, czy też udogodnienia, które miejscami mogą być dodatkowo płatne.

Warto zaznaczyć jednak, że średnie ceny noclegów w Rzeczce mieszczą się w przedziale od 120 do 200 zł. Oznacza to, że koszt od osoby rozpoczyna się tu już od 50-60 zł za dobę. Z pewnością, najkorzystniej będzie zatrzymać się w domkach, czy gospodarstwach agroturystycznych, w których koszty będą najmniejsze.

Dla przykładu, za pokój 2-osobowy w agroturystyce zapłacimy 160 zł za dobę, za pokój 3-osobowy w innym obiekcie będzie to 120 zł za dobę, a za pokój 4-osobowy - 160 zł za dobę. Domek 6-osobowy kosztuje natomiast 360 zł za dobę.

W Rzeczce, jak na miejscowość górską przystało, obowiązuje opłata klimatyczna w wysokości 2,50 zł za każdą rozpoczętą dobę noclegu od osoby, która jest doliczana do ostatecznych kosztów noclegu. W przypadku tygodniowego wypoczynku, zapłacimy 17,50 zł więcej od każdego turysty.

Co o noclegach w Rzeczce sądzą turyści?

Czy dokonany przez nas wybór wymarzonego miejsca noclegowego jest naprawdę dobry? Nie da się ukryć, że tego typu pytania i wątpliwości pojawiają się za każdym razem, gdy tylko planujemy wakacje, czy krótki wypoczynek o innej porze roku. To, co najbardziej nas zastanawia i ciekawi, to przede wszystkim oferta - czy słowa w niej zawarte mają faktycznie przeniesienie na rzeczywistość.

W tej kwestii niezwykle pomocne mogą okazać się opinie turystów portalu Nocowanie.pl, którzy tuż po zakończeniu pobytu w danym miejscu, wystawiają odpowiednią opinię, biorąc pod uwagę zadowolenie, warunki bytowe, czy kontakt z właścicielem.

Przeglądając noclegi w Rzeczce, można zauważyć, że dostępne tu obiekty zostały ocenione w różnorodny sposób. Najczęściej są to pozytywne oceny - średnia ocen mieści się tu w przedziale od 7.6 do 10.0. Są to naprawdę dobre noty.

Turyści, którzy nocowali w Rzeczce, doceniają przede wszystkim wysoki standard obiektów, wspaniałą lokalizację w ciszy i spokoju, możliwość korzystania z różnych udogodnień, czy też w końcu przyjazne nastawienie właścicieli obiektów, którzy zawsze służą pomocą i dobrą radą, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Możecie w związku z tym śmiało rezerwować noclegi w Rzeczce.

Jak daleko od szlaków i atrakcji znajdują się obiekty noclegowe w Rzeczce?

Zgodnie z tym, co zostało już kilkakrotnie wspomniane, Rzeczka nie jest dużą miejscowością, a dostępne tu obiekty noclegowe znajdują się w bardzo podobnej lokalizacji. Na pewno, każdy turysta może być pewny tego, że będzie tu obecna cisza i spokój.

Do wejścia na szlaki jest tu zaledwie kilkaset metrów - odległość ta najczęściej mieści się w przedziale od 200 do 600 metrów. Nieco większy dystans musimy pokonać, jeśli mamy w planach odkrywanie zabytków najbliższej okolicy. Warto w związku z tym wyruszyć własnym samochodem lub rowerem, który można wypożyczyć w obiekcie noclegowym przez nas wybranym.

Kiedy najlepiej zarezerwować nocleg w Rzeczce?

Rzeczkę należy zaliczyć do kategorii tych miejscowości, która cieszy się zainteresowaniem przez cały rok. Największy ruch panuje tu jednak w sezonie letnim i zimowym, przez co rezerwacji noclegu musimy dokonać przynajmniej z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W związku z tym, wakacje dobrze jest zaplanować już podczas zimy, natomiast Święta Bożego Narodzenia, czy ferie zimowe - tuż po zakończeniu wakacji.

Większego problemu z rezerwacją nikt nie powinien mieć w pozostałych miesiącach. Tu w zupełności wystarczy miesięczne, a nawet dwutygodniowe wyprzedzenie. Pewne jest, że każdy znajdzie dla siebie coś naprawdę wyjątkowego.

Kiedy dobrze jest przyjechać do Rzeczki?

Praktycznie każdy moment jest dobry na odkrywanie piękna Gór Sowich i tutejszej Rzeczki. Bezapelacyjnie, najpiękniej jest tu wiosną i jesienią, kiedy tutejsze tereny mienią się kolorami. Wówczas, mamy również do czynienia z nieco mniejszą liczbą turystów, co pozwoli wypocząć w ten najlepszy sposób.

Sezon letni i zimowy to z kolei pełne oblężenie. Chętnie przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi, czy miłośnicy aktywnego wypoczynku. Na szlakach, czy wyciągach narciarskich może zrobić się tłoczno, ale na pewno nie tak, jak w przypadku Tatr, czy Karkonoszy.

Co robić podczas noclegów w Rzeczce w wolnym czasie?

Do Rzeczki turyści przyjeżdżają przede wszystkim po to, by miło spędzić czas. Okolica zachęca atrakcjami i pięknymi szczytami, ale warto jest wziąć pod uwagę również te możliwości, które są dostępne w obiekcie.

Podczas wypoczynku możemy obejrzeć swój ulubiony film w telewizji, podziwiać piękne widoki górskie z ogrodu, rozpalić grilla i spędzić czas z najbliższymi, wybrać się na spacer i wycieczkę rowerową, czy też przeglądać ulubione strony www, korzystając z bezpłatnego Wi-Fi.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!