Operetka „Kraina uśmiechu” w Teatrze Muzycznym w Lublinie

Ktoś kiedyś powiedział,  że operetka to najpiękniejsza baśń dla dorosłych - właśnie jedną z tych baśni chcielibyśmy Państwu zaprezentować na naszej scenie.

"Kraina uśmiechu" to  jedna  z  najczęściej wystawianych operetek Franza Lehára.  Opowiada historię wielkiej miłości Hrabianki Lizy do Księcia Su-Czonga. Akcja "Krainy uśmiechu" rozgrywa się w Wiedniu i w Pekinie w roku 1912.  Liza zakochuje się z wzajemnością w księciu Su-Czongu, chińskim  pośle w Wiedniu. Ich miłość jest tak ogromna,  że Liza postanawia wyjechać ze swoim ukochanym do dalekich Chin. Ale czy małżeństwo Europejki z chińskim następcą tronu jest możliwe? Przecież zgodnie z tradycją pielęgnowaną przez kilka tysięcy lat  książę ma obowiązek  poślubić cztery chińskie dziewice. A Liza? Liza za przyzwoleniem Cesarza może zostać jego piątą żoną... Jak zakończy się ta wielka miłość i jedna z najpiękniejszych muzycznych historii miłosnych? Czy ta miłość, która pomimo różnic kulturowych nie będzie mogła trwać wiecznie,  zostawi niezatarty ślad w ich sercach?

 

O tym  dowiedzą się Państwo, oglądając "Krainę uśmiechu" na naszej scenie. Ta historia  z pewnością wywoła w nas ogromne wzruszenie, a niejednemu z nas wyciśnie  łzy. Premiera w marcu 2019 r. Serdecznie zapraszamy.

 

Realizatorzy:

Kierownictwo muzyczne - Przemysław Fiugajski

Reżyseria - Joanna Lewicka

Choreografia - Zuzanna Dinter

Scenografia i Kostiumy - Marta Góźdź

Opieka Literacka - Grzegorz Kondrasiuk

 

Zobacz inne wydarzenia w Lublinie

Miejsce

Teatr Muzyczny w Lublinie
Teatry, Filharmonie

Teatr Muzyczny w Lublinie

ul. Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Lublinie

Miejscowość:
Lublin
Miejsce imprezy:
Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego
Miejscowość:
Lublin
Miejsce imprezy:
Klub 30

Zobacz również