Pogoda na 1 tydzień lutego 2019

Zastanawiasz się, jaka będzie pogoda w pierwszym tygodniu lutego? Zobacz, co na temat mają do powiedzenia specjaliści z AccuWeather – niżej przedstawiamy szczegółową prognozę.

Pogoda na 1 tydzień lutego nad morzem


Prawdopodobnie w pierwszym tygodniu lutego nad morzem pojawi się śnieg, ale intensywność opadów nie wszędzie będzie jednakowa. Najmocniej posypie we wschodniej części wybrzeża, zwłaszcza w okolicach Trójmiasta. Śnieg pojawi się tam już 1 lutego i pozostanie do samego końca tygodnia (a nawet trochę dłużej). Najmocniej sypnie 4 i 5 lutego, natomiast w kolejnych dniach trzeba nastawić się raczej na  delikatne prószenie.

Nieco inaczej przedstawiają się prognozy dla zachodnich krańców wybrzeża, gdzie pierwsze dni lutego będą dość słoneczne, choć synoptycy nie wykluczają lekkich opadów śniegu. Mocniej sypnie dopiero 6 lutego, padać będzie również w kolejnych dniach.

Temperatury w pierwszym tygodniu lutego nad morzem nie będą bardzo niskie – mają oscylować pomiędzy 4 a 0 stopni Celsjusza.

 

Gdzie szukać noclegów nad morzem? Sprawdź proponowane przez nas lokalizacje, zobacz:

Noclegi w Dębkach
Noclegi w Jantarze
Noclegi w Krynicy Morskiej

Noclegi w Międzyzdrojach

 

Pogoda na 1 tydzień lutego na Mazurach


Zimą Mazury pokazują swoją drugą twarz – zamarznięte jeziora są świetnym miejscem dla amatorów bojerów, przyciągają też stoki narciarskie, na które warto wybrać się w weekend. Aby cieszyć się urokiem mazurskiej zimy musi jednak być mroźnie i śnieżnie. Prognozy na pierwszy tydzień lutego są w tym względzie dość optymistyczne.

Według synoptyków śnieg będzie sypał przez cały tydzień, a opadom towarzyszyć będzie niska temperatura. Na termometrach zobaczymy od maksymalnie 1 do -4 stopni Celsjusza. Taka aura utrzyma się nawet w początkach kolejnego tygodnia.

 

Jeśli chcesz korzystać z zimowych uroków regionu, zastanów się nad wyborem tych miejscowości:

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Gołdapi

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Piszu

 

Pogoda na 1 tydzień lutego w górach


W początkach lutego to właśnie góry cieszą się ogromną popularnością. Trwają ferie zimowe, co dla wielu Polaków jest doskonałym pretekstem do wyjazdu na narty. Plany te może pokrzyżować głównie pogoda, która, jak wiemy, bywa nieprzewidywalna i potrafi zaskakiwać.

 

Pogoda w Bieszczadach

Pierwsze dni lutego upłyną pod znakiem opadów śniegu o zróżnicowanym natężeniu. Ustaną one jednak około 5 lutego i nawet nad regionem zagości słońce. Zrobi się jednak zimniej, gdyż temperatury w ciągu dnia spadną do około -5 stopni Celsjusza.

 

Planując wypoczynek w regionie warto zwrócić uwagę na te miejsca, zobacz:

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

 

Pogoda w Beskidach

Śnieg zobaczymy również w Beskidach – jego opady mają występować od 1 do 5 lutego. W tym czasie termometry wskażą od 0 do 4 stopni Celsjusza. Przejaśniać się będzie od 6 lutego, jednak w tym czasie zrobi się chłodniej i słupki rtęci spadną w okolice 2 stopni poniżej zera.

 

Jeśli lubisz beskidzkie stoki, koniecznie sprawdź ofertę tych kurortów, zobacz:
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Karkonoszach

W pierwszym tygodniu lutego w Karkonoszach pojawi się sporo śniegu – najmocniej sypnie pomiędzy 1 a 5 lutego. Będzie też chłodno, na termometrach zobaczymy od -2 do 1 stopnia Celsjusza. Na 6 lutego zapowiadane są przejaśnienia oraz temperatury na poziomie -3 stopni.

 

Jeśli narty, to tylko tam! Wejdź i zobacz:
Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Pieninach

W Pieninach pierwsze dni lutego także będą śnieżne – sypać ma od 1 do 5 lutego. Później pogoda nieco się uspokoi, pojawi się słońce, a opady na chwilę miną. Temperatura w pierwszym tygodniu lutego ma wynosić od -1 do nawet 5 stopni Celsjusza.

 

Jeżeli szukasz ciekawych ofert noclegowych w Pieninach, zobacz:
Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

Również w Tatrach w pierwszym tygodniu lutego zobaczymy sporo śniegu. Najmocniej sypnie 4 lutego, jednak i wcześniejsze dni nie będą wolne od opadów. Sytuacja uspokoi się na chwilę po 5 lutego, gdy pojawi się sporo przejaśnień. W pierwszym tygodniu lutego słupki rtęci wskażą od -4 do 2 stopni Celsjusza.

 

W pierwszych dniach lutego warto odwiedzić tatrzańskie stoki. Gdzie się zatrzymać? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej
Noclegi w Jurgowie

Noclegi w Kościelisku

 

Informacje pogodowe: AccuWeather.com

 

fot. PhotoMIX Ltd. / Pexels.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również