Pogoda na 2 tydzień sierpnia 2019

„Słońce świeci nad nami...” - słowa tej piosenki idealnie obrazują sytuację, z jaką mamy do czynienia tego lata. Warunki idealne do wyjazdów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. A jaki będzie drugi tydzień sierpnia? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.

Mając na uwadze intensywność i popularność wakacyjnych wyjazdów, nie sposób się nie zgodzić z tym, że w sierpniu będzie podobnie, a może nawet i lepiej. Pogoda będzie sprzyjać, więc weekendowe wyjazdy za miasto, czy w popularny region to bardzo trafiony pomysł. Spotkania z przyjaciółmi, wyjazdy w gronie rodzinnym, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, grillowanie, czy inne aktywności – możliwości jest wiele, a szkoda nie skorzystać z pięknej pogody.

 

Drugi tydzień sierpnia to dominacja typowo słonecznej pogody. Temperatury będą przekraczać 20 stopni Celsjusza. Nie będzie upalnie, typowe polskie lato. Mogą pojawić się również przelotne burze, na które warto uważać, bo mogą być niebezpieczne. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów Polski.

 

Pogoda na 2 tydzień sierpnia 2019 nad morzem

 

Aura powinna sprzyjać plażowaniu, opalaniu i kąpielom w morzu. W wakacje miejscowości nadmorskie przeżywają prawdziwe oblężenie, jednak czego to się nie zrobi dla tych chwil spędzonych nad morzem. Na termometrach od 21 do 25 stopni Celsjusza. Na niebie dużo słońca, jednak mogą zdarzyć się chwile, gdy pojawią się burze (od 12 do 15 sierpnia). Nie będą one jednak znaczącą przeszkodą w udanym wypoczynku.

 

Planujesz wyjazd nad morze? Masz już nocleg?

 

Noclegi w Dziwnowie

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Sopocie

Noclegi w Juracie

 

Pogoda na 2 tydzień sierpnia 2019 na Mazurach

 

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to bardzo dobra opcja dla osób niezdecydowanych. Jest tu przede wszystkim pięknie, blisko i z licznymi atrakcjami. Czy trzeba czegoś więcej? No może sprzyjającej pogody. Nie będzie z nią tak źle, powinno być wręcz bardzo dobrze. Na termometrach od 21 do 25 stopni Celsjusza. Na niebie dużo słońca, jednak i tu, podobnie jak i nad morzem, mogą pojawić się burze. Warto planować urlop i ruszać w ten wspaniały region.

 

Poszukujesz noclegu na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Ełku

Noclegi w Starych Juchach

 

Pogoda na 2 tydzień sierpnia 2019 w Polsce centralnej

 

Miejscowości w centralnej części kraju również przeżywają prawdziwe oblężenie, podobnie jak miejscowości wypoczynkowe. A wszystko to dzięki licznym festiwalom, wspaniałym zabytkom, bogatej historii, czy po prostu licznym atrakcjom, których naprawdę wszędzie pełno. Jeśli wybierasz się do któregoś z miast w drugim tygodniu sierpnia, to mamy dla Ciebie bardzo dobre wiadomości. Pięknie, ciepło i słonecznie, choć niewykluczone burze. Na termometrach od 23 do 26 stopni Celsjusza. Lato w miastach nie musi być wcale takie nudne – przekonaj się sam!

 

Jeśli planujesz wyjazd do miejscowości w Polsce centralnej i nie masz noclegu, to spieszymy z podpowiedzią:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Nieporęcie

Noclegi w Bydgoszczy

Noclegi w Ciechocinku

 

Pogoda na 2 tydzień sierpnia 2019 w górach

 

W górach jest wszystko, co kocham – to hasło niejednokrotnie towarzyszy turystom, gdy planują wyjazd w regiony górskie, niezależnie czy latem, czy zimą. Dużo w tym racji, bo tu jest naprawdę wszystko. Regiony te cieszą się niesłabnącą popularnością. Mało tego, z każdym rokiem jest ich coraz więcej. A wszystko to dzięki doskonałej bazie noclegowo-gastronomicznej, czy licznym atrakcjom, ciszy i spokojowi, czy po prostu chęci podziwiania przepięknych krajobrazów górskich.

 

Każdy, kto planuje wyjazd w drugim tygodniu sierpnia, postąpił słusznie. Zapowiada się bowiem bardzo przyjemna pogoda, z temperaturami przekraczającymi 20 stopni Celsjusza. Symboliczny deszcz i burze również możliwe, ale nie powinny one stanowić znacznej przeszkody. Sprawdźmy, jak zapowiada się aura w poszczególnych regionach górskich.

 

Pogoda na 2 tydzień sierpnia 2019 w Tatrach

 

Idealnie na wędrówki górskie! Dla każdego, kto planuje wędrówki po górach, mamy dobre informacje. Pogoda będzie sprzyjać tego typu aktywnościom. Temperatury bardzo przyjemne, bo od 18 do 20 stopni Celsjusza, czyli w sam raz. Mogą pojawiać się niestety przelotne burze, na które trzeba uważać wychodząc w góry. Warto zapoznać się z aktualnymi informacjami pogodowymi, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

 

Jeśli w Twoich planach jest wyjazd w Tatry, to już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Zębie

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Nowym Targu

 

Pogoda na 2 tydzień sierpnia 2019 w Pieninach

 

Zdobycie Sokolicy, czy Trzech Koron to główne priorytety osób, wybierających się na wypoczynek w Pieniny. Ten popularny region to doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi, czy grup znajomych. Piękna panorama gór, wspaniałe atrakcje – chyba nikogo nie trzeba zachęcać. Do kompletu brakuje pięknej pogody. W drugim tygodniu sierpnia nie będzie z nią tak źle. Śmiało można stwierdzić, że będzie słonecznie i przyjemnie, choć miejscami burzowo. Na termometrach zobaczymy wartości od 23 do 25 stopni Celsjusza. Przelotne burze prognozowane są od 11 do 13 sierpnia.

 

A może wyjazd w Pieniny? Jeśli jesteś zdecydowany, to czas pomyśleć nad noclegiem:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

 

Pogoda na 2 tydzień sierpnia 2019 w Bieszczadach

 

Jeśli Twoim marzeniem jest zdobywanie popularnych bieszczadzkich szczytów, to 2 tydzień sierpnia będzie ku temu odpowiednim okresem. Zapowiada się całkiem przyjemna pogoda, z dużą ilością słońca i temperaturami na poziomie 19-21 stopni Celsjusza. Momentami niewykluczone burze. Warto zachować szczególną ostrożność, jeśli wybieramy się w góry.

 

Planujesz wyjazd w Bieszczady? Zarezerwuj już dziś swój wymarzony nocleg:

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Wołosatem

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Uhercach Mineralnych

 

Pogoda na 2 tydzień sierpnia 2019 w Karkonoszach

 

Karkonosze to popularny region wśród turystów. Dzieje się tak z wielu względów. Po pierwsze doskonałe warunki turystyczne, po drugie piękne widoki, po trzecie doskonale rozwinięta baza noclegowo-gastronomiczna. Warto się tu wybrać, szczególnie że pogoda będzie sprzyjać. Nieco chłodniej, jednak z dużą ilością słońca. Na termometrach można będzie zobaczyć wartości od 16 do maksymalnie 20 stopni Celsjusza. Od 11 do 13 sierpnia możliwe burze. Warto zachować ostrożność.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Karkonoszach? Oto nasze propozycje:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Jeleniej Górze

 

Pogoda na 2 tydzień sierpnia 2019 w Beskidach

 

Sprzyjająca, jednakże zróżnicowana aura zapowiada się w pierwszej połowie sierpnia w Beskidach. Zróżnicowana z tego względu, że raz słońce, raz przelotne opady deszczu i burze. Pomimo dawki zmiennej pogody, nie powinno to nikogo martwić. Beskidy mają wiele ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, nawet gdy pogoda nie sprzyja. Z przelotnymi deszczami i burzami możemy mieć do czynienia od 9 do 12 sierpnia. Poza tym piękna, słoneczna pogoda z temperaturami od 22 do 24 stopni Celsjusza.

 

A może Beskidy? Jeśli to Twój wymarzony kierunek, to już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Koniakowie

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Istebnej

 

Drugi tydzień sierpnia to wyjątkowa aura na wakacyjne wyjazdy. Korzystajmy, bo jest wiele miejsc, wiele możliwości i wiele szans, by w końcu wybrać się w swój ulubiony region.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Bergadder (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również