Pogoda na drugą połowę grudnia 2018

Pogoda na drugą połowę grudnia 2018

Grudzień – przez większość uważany za ulubiony miesiąc, to bez wątpienia klimat świąt, gdzieniegdzie śnieg za oknem, poszukiwanie prezentów – wszystko to sprawia, że ten okres jest pełen magii. Większość osób oczekuje pierwszego śniegu, wtuleni w koc z kubkiem gorącej herbaty z cytryną albo grzanym winem, do tego dźwięki świątecznych piosenek i ulubione filmy, bądź książki – czy jest coś przyjemniejszego? Czy druga połowa grudnia przyniesie nam tak przez wielu wyczekiwany śnieg? Jest na to szansa! Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę pogody na drugą połowę grudnia 2018 roku.

Ostatnie lata to zdecydowanie typowo wiosenna pogoda w grudniu. Sprawdziliśmy, czy tym razem pogoda nie szykuje nam jakichś niespodzianek. Z pewnością można stwierdzić, że aura w drugiej połowie grudnia będzie bardzo urozmaicona. Możemy spodziewać się zarówno opadów śniegu, marznących opadów deszczu, jak i słońca oraz temperatur w granicach kilku stopni powyżej 0. Święta? Tylko niektóre województwa będą mogły cieszyć się opadami śniegu i będą to w zdecydowanej większości regiony górskie.

 

Pogoda na drugą połowę grudnia nad morzem

 

Drugą połowę grudnia nad morzem można określić jako typowo jesienną pogodę, z opadami deszczu i chwilami ze słońcem. Temperatury będą charakterystyczne dla tego okresu i osiągną wartości od 1 do 7 stopni Celsjusza. Boże Narodzenie mieszkańców Trójmiasta przywita opadami deszczu i temperaturą w granicach 7 stopni Celsjusza. Jak wygląda sytuacja w pozostałych regionach nadmorskich? W Mielnie nieco chłodniej – temperatury będą osiągać wartości od -1 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Do tego liczne opady deszczu, jak i marznącego deszczu. Śnieg możliwy dopiero w okolicach Sylwestra. Podobna sytuacja na Półwyspie Helskim, jednak tu będziemy mieć do czynienia z większą ilością chwil ze słońcem. Temperatury w Chałupach będą osiągać wartości od 1 do 6 stopni Celsjusza. Będzie również okazja do rodzinnych spacerów brzegiem morza – słoneczna pogoda i świeże powietrze przesycone jodem – aż grzech nie skorzystać.

 

Pogoda na drugą połowę grudnia na Dolnym Śląsku

 

Dolny Śląsk, uważany na jeden z najcieplejszych regionów w Polsce, będzie się charakteryzował mało zimową i mało świąteczną pogodą. Temperatury w granicach 4-6 stopni Celsjusza we Wrocławiu, przelotne opady deszczu i chwile ze słońcem to aura typowa dla późnej jesieni. Turyści odwiedzający Jarmark Bożonarodzeniowy mogą liczyć na sprzyjającą pogodę. Grzane wino, liczne smakołyki na stoiskach, jak i przede wszystkim atrakcje dostępne na jarmarku z pewnością rozgrzeją nawet w okresie niepogody. W innych miejscowościach województwa sytuacja pogodowa w drugiej połowie grudnia będzie podobna – w Głogowie i Legnicy prognozuje się temperatury w granicach 3-6 stopni Celsjusza. Nie zabraknie również opadów – należy przygotować się na deszcz, jak i marznący deszcz, który może być szczególnie niebezpieczny dla pieszych oraz kierowców. Zachowajmy szczególną ostrożność.

 

Pogoda na drugą połowę grudnia w centralnej Polsce

 

W Polsce centralnej sytuacja na ogół zmienna i dynamiczna. Będzie dosłownie wszystko. Opady deszczu, silne wiatry, deszcz ze śniegiem, marznące opady, temperatury ujemne i dodatnie. Z taką sytuacją muszą się pogodzić mieszkańcy Warszawy oraz Łodzi. Słońca jak na lekarstwo. Osoby przebywające w Polsce centralnej mogą odczuwać zmęczenie i przygnębienie, jednak gorączka świątecznych przygotowań powinna uaktywnić większą część społeczeństwa. W drugiej połowie grudnia prognozowane są temperatury od 1 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Śnieg na święta? Raczej nie ma szans…

 

Pogoda na drugą połowę grudnia w górach

 

Pogoda w górach to z pewnością niezwykle ważne informacje dla narciarzy, którzy będą mogli cieszyć się odrobiną zimowego szaleństwa na większości stoków narciarskich, które to w drugiej połowie grudnia będą już w pełni funkcjonować. Czy aura korzystnie wpłynie na warunki narciarskie? Z pewnością tak, gdyż temperatury w granicach 1-3 stopni Celsjusza mogą zagwarantować utrzymanie się pokrywy śnieżnej oraz możliwość dodatkowego naśnieżania przy użyciu armatek śnieżnych. Nic, tylko zakładać narty i ruszać na wybrany przez siebie stok narciarski. Warto podkreślić, że ostatnio coraz więcej turystów wybiera świętowanie w górach. Połączenie świąt i jazdy na nartach? Dlaczego nie! Szczególnie polecane, jeśli chce się spalić nadmiar świątecznych kalorii.

 

Pogoda na drugą połowę grudnia w Tatrach

 

W Tatrach temperatury wprowadzające w klimat zimy, jednak śniegu jak na lekarstwo. Prognozuje się temperatury od -1 do maksymalnie 3 stopni w Zakopanem i Kościelisku. Mimo niskich temperatur, turyści będą mogli cieszyć się chwilami ze słońcem, co powinno tylko urozmaicić ten niezwykły, grudniowy czas.

 

Pogoda na drugą połowę grudnia w Bieszczadach

 

W Bieszczadach nieco chłodniej niż w Tatrach. W drugiej połowie grudnia prognozowane są temperatury w okolicach 0. Do tego dużo chwil ze słońcem. Możliwe przelotne opady śniegu. Warunki do uprawiania narciarstwa – idealne! Warto zapoznać się z ofertą stacji narciarskich znajdujących się w Ustrzykach Dolnych, gdzie panują idealne warunki do uprawiania narciarstwa.

W Solinie odrobinę cieplej niż w Cisnej – prognozuje się temperatury od -1 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza. Takie warunki powinny ucieszyć morsów, którzy mają niepowtarzalną możliwość skorzystania ze świątecznej kąpieli w Solinie. Będzie na ogół słonecznie, możliwe przelotne opady deszczu i śniegu, jednak nie powinny one znacząco utrudniać codziennego funkcjonowania.

 

Pogoda na drugą połowę grudnia w Pieninach

 

Druga połowa grudnia w Pieninach raczej nie będzie zimowa, z wyjątkiem temperatur oscylujących w granicach wartości ujemnych. Po 15 grudnia prognozuje się wystąpienie opadów marznącego deszczu, które mogą być bardzo niebezpieczne dla kierowców. Temperatura w okolicach 5 stopni w Szczawnicy zapowiada się raczej mało świątecznie, jednak klimat gór jest w stanie wynagrodzić wszystko. Z każdym kolejnym dniem będzie coraz chłodniej. Święta? 3-4 stopni Celsjusza i raczej słonecznie. Opady śniegu możliwe dopiero na Sylwestra. Z podobną aurą będziemy mieć do czynienia w Krościenku nad Dunajcem.

 

 

Pogoda na drugą połowę grudnia w Karkonoszach

 

Karkonosze to popularny kierunek podróży turystów, niezależnie od pory roku. Wspaniałe atrakcje, liczne ośrodki narciarskie, piękne góry to tylko niektóre atuty tego wspaniałego regionu górskiego. Czy jest szansa na biały grudzień? Raczej nie, jednak należy wziąć pod uwagę, że sezon narciarski będzie już na dobre rozkręcony. Temperatury w granicach 1-2 stopni Celsjusza w Karpaczu to idealne warunki do szusowania na stoku, jak i wytwarzania sztucznego śniegu przy użyciu armatek.  Z podobną sytuacją pogodową będą mieć również do czynienia turyści wypoczywający w Szklarskiej Porębie, jednak tu nieco więcej chwil ze słońcem, zaś śnieg tylko na stokach narciarskich.

 

 

Pogoda na drugą połowę grudnia w Beskidach

 

W Beskidach mieszczą się popularne ośrodki narciarskie, dlatego wiele osób zastanawia się, z jakimi warunki narciarskimi będą mieć do czynienia? Długoterminowa prognoza daje nadzieję na świąteczne szusowanie, jednak aura nie będzie zbyt sprzyjająca. W Wiśle temperatury będą osiągać wartości od 1 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza, do tego możliwe przelotne opady deszczu, jak też chwile ze słońcem.

 

Beskidy zachwycają bez względu na porę roku. Nie czekaj i już teraz zarezerwuj noclegi w popularnych kurortach wypoczynkowych w Beskidach:

 

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Brennej

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Korbielowie

 

Pogoda w drugiej połowie grudnia nie będzie sprzyjać. Jednak klimat zbliżających się świąt, zapach wypiekanych pierników, pomarańcze ponabijane goździkami to prawdziwy czas magii i bez wątpienia poprawa samopoczucia. Szusowanie na stokach, bitwy na śnieżki, czy lepienie bałwana, o ile będzie to możliwe, to z kolei najlepszy rodzaj naszej aktywności w tym wspaniałym miesiącu. Niech grudzień, tak wspaniały i tak lubiany pozwoli cofnąć się w czasie i pozwoli doświadczyć wszelkich najwspanialszych przeżyć związanych z tym pięknym czasem.

 

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. freestocks.org (Pexels.com, CC0)

Następny artykuł Działamy razem czy osobno?...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej