Pogoda w górach w grudniu 2018

Jaka będzie pogoda w grudniu w polskich górach? Czy jest szansa na to, że stoki ruszą pełną parą? Sprawdziliśmy długoterminową prognozę na nadchodzący miesiąc.

Pogoda w górach w grudniu


Śnieg w górach w grudniu? Patrząc na to, co aktualnie dzieje się w pogodzie, jest to bardziej niż prawdopodobne. Tylko kiedy spadnie go najwięcej i czy wystarczy, by stacje narciarskie zaczęły działać? O to nie trzeba się jednak martwić, gdyż największe mają system sztucznego naśnieżania i przy odpowiednio niskiej temperaturze na pewno uda się przygotować chociaż kilka tras.

Sprawdźmy jeszcze co na ten temat mówią długoterminowe prognozy pogody.

 

Pogoda w Bieszczadach

Według wskazań długoterminowych prognoz w grudniu Bieszczady raczej nie zostaną przysypane śniegiem. Szczególnie będzie to widoczne w pierwszej połowie miesiąca, na którą to synoptycy nie przewidują większych opadów. Mogą pojawiać się zachmurzenia oraz temperatury poniżej zera. Na termometrach zobaczymy od 4 do -4 stopni Celsjusza.

Zmiany nastąpią dopiero bliżej Bożego Narodzenia. Około 21 grudnia zacznie padać słaby śnieg – na początku pomieszany z deszczem, jednak później zacznie prószyć coraz mocniej. Wygląda więc na to, że w tym roku – przynajmniej w Bieszczadach – można liczyć na białe święta.

 

Szukasz miejsca na urlop w Bieszczadach? Sprawdź oferty w tych miejscowościach, wejdź:
Noclegi w Cisnej

Noclegi w Bukowcu
Noclegi w Solinie

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Beskidach

Pogoda na grudzień w Beskidach może przynieść nam sporo niespodzianek. W pierwszym tygodniu będą to na pewno dodatnie temperatury, sięgające nawet 6 stopni Celsjusza. Według prognoz na początku grudnia nad regionem pojawi się sporo słońca. Zmiany nastąpią w drugim tygodniu miesiąca, spadnie bowiem deszcz, możliwe, że pomieszany ze śniegiem. Oprócz tego odczujemy też krótkotrwałe ochłodzenie do około -1 stopnia Celsjusza. Po 15 grudnia temperatura znowu wzrośnie – na termometrach zobaczymy nawet 7 kresek.

Na szczęście są też szanse na opady śniegu. Najmocniej posypie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, a lżejsze opady będą pojawiać się także w kolejnych dniach.

 

Beskidy to jeden z regionów, który narciarze odwiedzają najchętniej. Zobacz więc oferty noclegów w najpopularniejszych kurortach, wejdź:
Noclegi w Krnicy-Zdroju
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Karkonoszach

W grudniu nad Karkonosze napłynie masa chłodnego powietrza i przez większą część miesiąca na termometrach będziemy obserwować wartości od -3 do 2 stopni Celsjusza. Największy wzrost temperatur nastąpi w dniach 17-22 grudnia, gdy słupki rtęci podskoczą w okolice 5 kreski. Niestety dość chłodna aura nie oznacza, że w Karkonoszach szybko pojawi się śnieg. Ten zapowiadany jest dopiero na Wigilię, jednak opady będą występować także w kolejnych dniach – aż do sylwestra.

Myślisz o tym, aby spędzić sylwestra w Karkonoszach? Sprawdź oferty na ten szczególny wieczór, zobacz: Sylwester 2018/2019 w Karkonoszach

 

Pogoda w Pieninach

Również w Pieninach pogoda może trochę namieszać. Według aktualnych prognoz w pierwszym tygodniu grudnia będzie dość słonecznie i ciepło – temperatury sięgną 6 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach nastąpi ochłodzenie (-2-0 stopni Celsjusza), jednak pomiędzy 17 a 23 grudnia słupki rtęci osiągną nawet 7 kresek na plusie. Później znowu opadną one w okolice zera, a oprócz tego pojawią się też opady śniegu o zróżnicowanym natężeniu. Wygląda więc na to, że i w Pieninach można spodziewać się białych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Pogoda w Tatrach

Tatry to jeden z najchętniej odwiedzanych zimą regionów – tamtejsze stoki są oblegane właściwie przez cały sezon. Dlatego już teraz stawiamy sobie pytanie, czy w grudniu w tatrzańskich miejscowościach zobaczymy dużo śniegu? Niestety, przynajmniej w pierwszej połowie miesiąca trzeba obyć się bez niego. Będzie za to chłodno – od -2 do 4 stopni Celsjusza – a w drugim tygodniu grudnia także bardzo słonecznie z utrzymującym się kilka dni lekkim mrozem. Na trzeci tydzień grudnia synoptycy zapowiadają nieduże ocieplenie, maksymalnie do 5 stopni Celsjusza. W tym czasie może pojawić się przelotny deszcz.

Na śnieg trzeba będzie poczekać do Wigilii, kiedy to intensywniej posypie. Opady o zróżnicowanym natężeniu mają występować też w kolejnych dniach, aż do samego sylwestra. Zatem osoby, które zdecydują się na świąteczno-sylwestrowe wyjazdy na narty nie powinny żałować tej decyzji.

 

Gdzie w Tatrach szukać noclegu? Zobacz co oferują tematejsze kurorty, wejdź:
Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Bukownie Tatrzańskie

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Zakopanem

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również