Pogoda na początek grudnia 2018

Gorączka przedświątecznych przygotowań ogarnęła już niemal wszystkich. Na ulicach pojawiają się świąteczne iluminacje, w sklepach choinki na każdym kroku, rozpoczyna się pogoń za prezentami i tylko śniegu brak. Każdy oczekuje atmosfery typowo świątecznej ze śniegiem za oknem, niczym w amerykańskich filmach, czy chociażby w Listach do M. Czy początek grudnia przywita nas opadami śniegu, czy jeszcze musimy uzbroić się w cierpliwość? Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy prognozę pogody na początek grudnia 2018.

Każdy lubi grudzień, nie da się tego ukryć. Wspaniały klimat, przedświąteczne przygotowania, Mikołajki, wszechobecna komercja. Pogoda, jako czynnik uzupełniający całość, to równie ważna kwestia. Szczególnie narciarze z coraz większym zainteresowaniem śledzą wszelkie informacje pogodowe, związane z warunkami na stokach narciarskich. Mamy dobre informacje dla narciarzy, jak i osób szykujących się do świąt. Pogoda będzie sprzyjać naśnieżaniu stoków narciarskich, jak też uczestnictwu w jarmarkach bożonarodzeniowych, czy też innych wydarzeniach z tym związanych. Meteorolodzy, póki co, nie przewidują większych opadów śniegu, jednak jest szansa, że pojawią się przelotne opady w większej części kraju.

 

Pogoda na początku grudnia nad morzem

 

Początek grudnia nad morzem zapowiada się pochmurno z możliwymi przelotnymi opadami śniegu. Pogoda typowo przygnębiająca – będzie towarzyszyć uczucie zmęczenia i senności. Temperatura w granicach 3-4 stopni Celsjusza  w Międzyzdrojach i około 4-5 stopni w Ustce. W okolicach 5 grudnia opady śniegu zaczną przechodzić w deszcz. Pogoda bardzo zmienna z możliwymi porywami silnego wiatru. Spacer brzegiem plaży? Raczej tylko w pierwszych 3 dniach grudnia.

 

Początek grudnia, pomimo zakończonego sezonu, jest chętnie wybieranym okresem na wypoczynek nad morzem. Zapoznaj się ze szczegółową ofertą noclegów w popularnych nadmorskich miejscowościach:

 

Noclegi w Łebie

Noclegi w Sopocie

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Noclegi w Mielnie

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Świnoujściu

 

Pogoda na początku grudnia na Mazurach

 

Początek grudnia, jak na jeden z najpiękniejszych regionów Polski, zapowiada się dość zimowo. Spodziewane są temperatury w okolicach 0 stopni Celsjusza w Mrągowie, do tego możliwe są lekkie opady śniegu. Warto jednak podkreślić, że pokrywa śnieżna nie utrzyma się długo, ze względu na to, że w kolejnych dniach temperatury wzrosną do około 5 stopni Celsjusza. Zimowo zapowiada się również początek grudnia w Ełku – temperatury osiągną wartości nawet 2 stopni poniżej 0, mogą pojawić się również opady śniegu.

 

Pogoda na początku grudnia w centralnej Polsce

 

Polska centralna będzie znajdować się na początku grudnia pod wpływem bardzo zmiennej aury. Pierwszy dzień grudnia słoneczny i z temperaturą w granicach 3 stopni Celsjusza, kolejne dni chłodniejsze, z zaledwie 1 stopniem powyżej 0 i możliwymi opadami śniegu. Taka sytuacja utrzyma się do około 8 grudnia, kiedy to będziemy mieć do czynienia ze wzrostem temperatury do około 5 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na początku grudnia w górach

 

Sezon narciarski powoli rozkręca się na dobre. Największe stacje narciarskie powoli rozpoczynają naśnieżanie stoków, by zdążyć z inauguracją sezonu na grudzień, jeśli oczywiście warunki pogodowe na to pozwolą. Zobaczyć góry w zimowej scenerii? Wielu turystów o tym marzy, szczególnie w okresie przygotowań do świąt. Początek grudnia zwiastuje zimową pogodę, jednak opady śniegu będą przechodzić w deszcz, więc to co piękne zacznie się zmieniać w to, co zachęca do pozostania w domu.

 

Pogoda w Tatrach

 

Początek grudnia w Tatrach będzie zmienny. Pierwsze dni to przelotne opady śniegu, stopniowo przechodzącego w deszcz i mżawkę. Będzie też zimno, ponieważ prognozuje się temperatury na poziomie od -1 do maksymalnie 2 stopni w Zakopanem oraz Murzasichlu.

 

Pogoda w Bieszczadach

 

Bieszczady w grudniu? Dlaczego nie! Region ten jest chętnie wybierany przez turystów, zarówno narciarzy, jak i miłośników aktywnego odkrywania bogatej historii regionu. Czy pogoda będzie sprzyjać jednym i drugim? Stacje narciarskie będą mieć idealne warunki do odpowiedniego przygotowania stoku, a turyści mogą poznawać region w zimowej scenerii. Prognozuje się temperatury w okolicach 1 stopnia Celsjusza w Cisnej. Mogą pojawić się również przelotne opady śniegu. Podobna sytuacja w Wetlinie.

 

Pomimo zimowej aury, warto zainteresować się Bieszczadami, jak i ofertą noclegów w tym pięknym górskim regionie. Sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Komańczy

Noclegi w Lesku

Noclegi w Lutowiskach

 

Pogoda w Pieninach

 

Początek grudnia w Pieninach to raczej mało zimowa aura – temperatura w granicach 4 stopni w Szczawnicy. Będą pojawiać się chwile ze słońcem, jak też opady deszczu przechodzącego w śnieg. W Sromowcach Niżnych bardzo podobna sytuacja, chłodniej zrobi się dopiero około 4 grudnia, kiedy to słupki rtęci będą osiągać wartość 1 stopnia Celsjusza. Warto jest jednak odwiedzić ten piękny region górski, niezależnie od pory roku.

 

Pogoda w Karkonoszach

 

Karkonosze to nie tylko piękne góry, ale również wiele ciekawych miejsc, które w zimowej scenerii prezentują się wyśmienicie. Czy jest szansa na zimową scenerię? W wyższych partiach gór na pewno. W popularnych miejscowościach będziemy mieć do czynienia z temperaturami na poziomie maksymalnie 2 stopni Celsjusza i opadami lekkiego śniegu, przechodzącego w deszcz. Na drogach może być ślisko, dlatego zachowajmy szczególną ostrożność. Nieco cieplej jedynie w Jeleniej Górze i Piechowicach – tu słupki rtęci będą wskazywać około 4-5 stopni Celsjusza. Deszcz ze śniegiem również możliwy.

 

Pogoda w Beskidach

 

Po emocjach związanych z inauguracją Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle, Beskidy stopniowo szykują się do sezonu narciarskiego. Warto podkreślić, że aura będzie typowo zmienna i posępna. Temperatury na poziomie 3 stopni Celsjusza co prawda sprzyjają naśnieżaniu, jednak trzeba przyznać, że codziennej aktywności już niekoniecznie. Beskidy i takie miejscowości, jak Żywiec, Korbielów, Brenna, czy Szczyrk jednak są w stanie wynagrodzić wszystko, nawet gdy pogoda nie sprzyja.

 

Początek grudnia w większej części kraju bardzo zmienny, z możliwymi przelotnymi opadami śniegu. Przygotowania do świąt w zimowej scenerii to marzenie większej części turystów, ale nie wszystkich to zadowoli. Sytuację pogodową na początek grudnia idealnie obrazuje powiedzenie: „Grudzień to miesiąc zawiły, czasem srogi, czasem miły”.

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. ybernardi (Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również