Pogoda na styczeń 2020

Rok 2019 już praktycznie za nami. Wraz z początkiem 2020 pojawiają się nowe nadzieje, plany i zadania. Zmienia się też pogoda. Czy w styczniu możemy spodziewać się prawdziwej zimy, jak z bajki? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na styczeń 2020.

Po okresie świąteczno-noworocznym nasze myśli powoli wybiegają ku wiośnie. Co prawda, do niej jeszcze sporo czasu – póki co musimy sprostać zimie. Przed nami między innymi ferie zimowe, sezon narciarski i mnóstwo wspaniałych przeżyć, związanych z wyjazdami w wyjątkowe miejsca. Zima też da się lubić, o czym można przekonać się dosłownie wszędzie, jeśli tylko odpowiednio wykorzystamy ten czas.

 

Najnowsze prognozy pogody jasno wskazują, że cały miesiąc powinien upłynąć nam pod znakiem prawdziwie zimowej aury. Powinno to ucieszyć szczególnie dzieci, wypoczywające na feriach – śniegu na pewno będzie pod dostatkiem. Nie zabraknie też wspaniałych, słonecznych dni, które dodadzą sił dla osób, które nie do końca lubią tę porę roku. Temperatury optymalne – wartości nieznacznie będą spadać poniżej 0 lub przekraczać o kilka kresek tę wartość. Jak zapowiada się sytuacja pogodowa w poszczególnych regionach kraju? Sprawdźmy!

 

Pogoda na styczeń 2020 nad morzem

 

Styczeń nad morzem przyniesie wiele zjawisk pogodowych. W pierwszym tygodniu możemy spodziewać się opadów śniegu, w kolejnych dniach pojawi się słońce, by w drugiej połowie pojawiły się opady deszczu. Najlepszy czas na wyjazd to bez wątpienia dni pomiędzy 8 a 18 stycznia. Przez cały miesiąc temperatury będą utrzymywać się na podobnym poziomie, bo od 0 do 6 stopni Celsjusza. Lekko przymrozić może jedynie w nocy, ale nie będzie to duży mróz. Spacer brzegiem morza w zimowej scenerii? To możliwe właśnie w styczniu!

 

Planujesz wyjazd nad morze w styczniu? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Jastarni

Noclegi w Karwi

Noclegi w Międzywodziu

Noclegi w Ustroniach Morskich

 

Pogoda na styczeń 2020 na Mazurach

 

Jeśli marzysz o wypoczynku z dala od problemów i szarej codzienności, to Mazury w zimowej porze są idealnym miejscem do wyjazdu. Zobaczyć jeziora w zimowej scenerii to prawdziwa frajda dla każdego. Jeśli do tego wszystkiego dodamy wspaniałe trasy na spacery, czy liczne atrakcje, to nawet nie ma co się zastanawiać. W styczniu na Mazurach będziemy mieć do czynienia z prawdziwie zimową aurą. Warto podkreślić, że będzie chłodniej niż nad morzem. Opadów śniegu możemy spodziewać się jedynie w pierwszym tygodniu miesiąca. W kolejnych dniach dużo słońca, a w drugiej połowie stycznia na przemian słońce i marznące opady deszczu i samego śniegu. Jeśli chodzi o temperatury, to przez cały miesiąc ich wartość będzie się wahać od -2 do maksymalnie 3 stopni Celsjusza.

 

Zastanawiasz się, czy wybrać się na Mazury zimową porą? Sprawdź propozycje noclegów!

 

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Ełku

Noclegi w Ostródzie

 

Pogoda na styczeń 2020 w Polsce centralnej

 

W Polsce centralnej również możemy spodziewać się typowo zimowej aury. Na szczęście obejdzie się bez dużych mrozów, jednak śnieg powinien nam towarzyszyć przez pierwszy i ostatni tydzień miesiąca. Pozostałe dni powinny być wypełnione słońcem. Pogoda powinna zachęcać do aktywności. Łyżwy pod gołym niebem, spacery, spotkania z przyjaciółmi, obcowanie z kulturą – możliwości jest wiele, a od nas samych zależy jak spędzimy ten czas. Na termometrach w miesiącu styczniu od -1 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza.

 

Jeśli Twoje plany są związane z noclegiem w Polsce centralnej, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Ciechocinku

Noclegi w Poznaniu

 

Pogoda na styczeń 2020 w górach

 

Sezon narciarski w pełni, stoki doskonale przygotowane, warunki sprzyjają, coraz więcej turystów odwiedza regiony górskie z racji zbliżających się ferii zimowych – wszystko to czyni regiony górskie jeszcze bardziej wyjątkowymi. Cały miesiąc powinien nam upłynąć pod znakiem przyjemnej, mroźnej aury z dużą dawką słońca.

 

Góry to idealne miejsce na wypoczynek. Miejscowości górskie przeżywają prawdziwe oblężenie, z racji rozpoczynających się ferii zimowych. Widoki górskie w zimowej szacie to prawdziwa uczta dla oczu, a i atrakcji bardzo wiele. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na styczeń 2020 w Tatrach

 

Początek roku na Podhalu bardzo przyjemny pogodowo, jak i pod względem atmosfery tu panującej. Temperatury w okolicach 0 stopni, do tego opady śniegu, to doskonałe warunki do szusowania po stokach, jak i do podziwiania uroków tego wspaniałego regionu górskiego. Bliżej połowy miesiąca będziemy mieć do  czynienia z dużą ilością słońca. Na kolejne opady śniegu przyjdzie nam poczekać aż do 23 stycznia. Przez cały miesiąc temperatury będą utrzymywać się na podobnym poziomie. Prognozuje się wartości od -1 do maksymalnie 3 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd w Tatry w styczniu? Pospiesz się, bo wolnych miejsc noclegowych coraz mniej!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Witowie

Noclegi w Jurgowie

Noclegi w Nowym Targu

 

Pogoda na styczeń 2020 w Pieninach

 

W Pieninach zima delikatnie zacznie się rozkręcać wraz z początkiem roku, dlatego warto jest nie dać się jej zaskoczyć. Duża dawka słońca w kolejnych wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie, do tego temperatury na poziomie nieznacznie przekraczającym 0 stopni. Pierwszy tydzień stycznia upłynie pod znakiem opadów śniegu. Kolejne dni słoneczne, a koniec miesiąca z opadami marznącego deszczu i śniegu. Na termometrach przez cały miesiąc od 0 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza. Pieniny są popularnym regionem na wypoczynek w ferie. Przekonaj się sam, dlaczego warto tu przyjechać!

 

A może Pieniny? Tu o każdej porze roku jest wyjątkowo!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Krośnicy

 

Pogoda na styczeń 2020 w Bieszczadach

 

Bieszczady to bez wątpienia region, który cieszy się zainteresowaniem turystów, niezależnie od pory roku. Wspaniałe widoki, doskonale przygotowane stoki narciarskie, bogata oferta noclegowa to idealna propozycja na wypoczynek w styczniu. A jeśli do tego wszystkiego dodamy przyjemną aurę z dużą ilością słońca, to otrzymamy miejsce idealne na wypoczynek. Podobnie, jak w pozostałej części kraju, w styczniu możemy spodziewać się zarówno śniegu, jak i chwil ze słońcem. Na termometrach królować będą wartości ujemne – prognozuje się od -2 do maksymalnie 2 stopni Celsjusza. Śniegu możemy spodziewać się w pierwszym i ostatnim tygodniu miesiąca. Poza tym dużo słońca i wspaniałych warunków do wypoczynku zimowego. To co, rzucasz wszystko i wyjeżdżasz w Bieszczady?

 

Marzysz o wyjeździe w Bieszczady? Przełóż swoje marzenia na rzeczywistość i wybierz nocleg w popularnej miejscowości!

 

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Smereku

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku

 

Pogoda na styczeń 2020 w Karkonoszach

 

Pogoda w Karkonoszach nie zaskoczy niczym nieprzyjemnym – królować będzie słońce, śnieg i lekki mróz na poziomie -1 stopnia Celsjusza. Idealna aura do aktywności na świeżym powietrzu, czy skosztowania grzanego wina serwowanego w popularnych miejscowościach regionu. Typowa atmosfera pięknej zimy we wspaniałym regionie górskim. Pierwsza połowa stycznia upłynie pod znakiem opadów śniegu, w drugiej połowie z kolei dużo słońca i idealne warunki na aktywność na świeżym powietrzu. Przez cały miesiąc temperatury na poziomie od -1 do maksymalnie 3 stopni Celsjusza.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Karkonoszach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Piechowicach

Noclegi w Świeradowie-Zdroju

 

Pogoda na styczeń 2020 w Beskidach

 

Nie da się ukryć, że i w regionie Beskidów pogoda będzie zbliżona do tego, co w pozostałej części regionów górskich. Słońce, śnieg i lekki mróz, powinny zadowolić każdego. Warunki narciarskie idealne, pogoda na spacery również, atmosfera regionu – najwspanialsza. W pierwszym tygodniu stycznia prognozuje się opady śniegu. Kolejne dni upłyną pod znakiem słońca, aż do 23 stycznia, kiedy to pojawia się opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Przez cały miesiąc całkiem przyjemne temperatury, bo od 1 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza.

 

Jeśli Twoje plany zimowe związane są z regionem Beskidów, to już dziś zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Muszynie

Noclegi w Nowym Sączu

 

Styczeń, jak na zimę przystało, nie zaskoczy nas niczym niespodziewanym. To ważne, bo dzieci i turyści wypoczywające podczas ferii zimowych, powinni czerpać prawdziwą radość z tej pory roku.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. DagMary (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również