Pogoda na koniec grudnia 2018

Koniec grudnia to czas podsumowań, snucia planów na nadchodzący rok, jak też chwile spędzane w gronie najbliższych. Okres świąteczno-noworoczny to magiczny czas, który bez wątpienia jest uwielbiany przez większość osób. Czy pogoda pozwoli poczuć tę prawdziwą magię? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na koniec grudnia 2018 roku.

Pogoda na koniec grudnia nad morzem

 

Osoby, wypoczywające nad morzem, muszą przygotować się na dodatnie temperatury. O białych świętach można tylko pomarzyć. Słupki rtęci będą osiągać wartości około 5-6 stopni. Aura będzie sprzyjać świątecznym spacerom w gronie rodziny. Warto wykorzystać sprzyjające warunki. Będzie dużo chwil ze słońcem, mogą się również pojawić przelotne opady śniegu. Na Sylwestra zrobi się deszczowo, a pierwszy dzień Nowego Roku również pod znakiem deszczu i temperatur na poziomie 4 stopni Celsjusza.

 

Planujesz spędzić koniec roku nad polskim morzem? Przygotowaliśmy ofertę noclegów w najpopularniejszych nadmorskich miejscowościach:

 

Noclegi w Sopocie

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi na Helu

 

Pogoda na koniec grudnia na Mazurach

 

Koniec grudnia na Mazurach zdecydowanie chłodniejszy niż na Pomorzu. Aura będzie bardzo zmienna – święta z temperaturami w okolicach 3 stopni Celsjusza i licznymi chwilami ze słońcem. Ochładzać zacznie się dopiero po świętach i wówczas spodziewane są również opady śniegu i śniegu z deszczem. Wartości temperatur na poziomie 1-2 stopni. Sylwester i Nowy Rok pod znakiem opadów śniegu. 2019 przywita nas opadami marznącego deszczu, dlatego warto zachować szczególną ostrożność, nie tylko po szampańskiej zabawie.

 

Pogoda na koniec grudnia w Polsce centralnej

 

W środkowej części kraju pogoda bardzo zmienna. Boże Narodzenie upłynie pod znakiem temperatur na poziomie 4-5 stopni i przelotnych opadów śniegu. Jest szansa, że choć przez chwilę za oknem w święta pojawi się tak wyczekiwany przez wszystkich śnieg. Kolejne dni to niebo pełne chmur. Będzie to skutkowało na sam koniec roku, kiedy to pojawią się opady śniegu i marznącego deszczu. Nowy Rok z lekkimi opadami śniegu. Sylwester w Warszawie – miejscu licznych imprez pod gołym niebem z temperaturą 3 stopni Celsjusza i opadami śniegu. Atmosfera imprez jednak z pewnością zagwarantuje o wiele wyższą temperaturę.

 

Pogoda na koniec grudnia w górach

 

Góry to chyba najchętniej wybierane miejsce na świąteczno-noworoczny wyjazd. To nie tylko Zakopane, ale wiele różnych ciekawych miejsc, które mają swój wspaniały klimat, sprzyjający miłemu spędzaniu czasu. Sezon narciarski w pełni, marzenia o domku w górach z kominkiem, czy sam klimat miejsc to zachęta do odwiedzania tych miejsc właśnie w tym momencie sezonu. Czy pogoda pozwoli jednak miło, w bajkowej, zimowej scenerii spędzić czas?

 

Pogoda na koniec grudnia w Tatrach

 

To najpopularniejszy kierunek podróży spośród wszystkich regionów górskich. Okres świąteczno-noworoczny, podobnie jak w pozostałej części kraju, zapowiada się z bardzo zmienną aurą i temperaturami osiągającymi wartości kilku kresek powyżej 0. Święta upłyną pod znakiem opadów marznącego deszczu, jak też chwil ze słońcem. Wyczekiwany przez wszystkich śnieg pojawi się dopiero dzień po zakończeniu świętowania. Przez cały okres słupki rtęci będą wskazywać wartości około 1-2 stopni Celsjusza. Sylwester w Zakopanem słoneczny i z temperaturą 2 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd w Tatry? Okres świąteczno-noworoczny to wiele ciekawych ofert przygotowanych specjalnie dla Ciebie. Sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Poroninie

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Nowym Targu

Noclegi w Małym Cichym

 

Pogoda na koniec grudnia w Pieninach

 

Pieniny, podobnie jak Tatry z bardzo zróżnicowaną pogodą i dodatnimi wartościami temperatur. Klimat miejsca, mimo to, zachęci każdego do podziwiania uroków tego pięknego regionu. Święta pod znakiem słońca i przejściowego zachmurzenia. Na opady śniegu raczej nie ma żadnych szans. Słupki rtęci wskażą około 4-5 stopni Celsjusza. Kolejne dni to chwile ze słońcem, jak i opady deszczu. Będzie się również stopniowo ochładzać – wartości temperatur spadną do około 2 stopni Celsjusza. Sylwester to słoneczna pogoda i 4 stopnie Celsjusza, zaś Nowy Rok to już 2 stopnie i liczne zachmurzenia. Oby Nowy Rok obfitował w same słoneczne dni.

 

Pieniny to wiele magicznych miejsc, które warto odwiedzić nie tylko w okresie świąteczno-noworocznym. Sprawdź oferty noclegów w tym regionie:

 

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Niżnych

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda na koniec grudnia w Karkonoszach

 

Koniec roku w Karkonoszach? Dlaczego nie! Jest tu wiele ciekawych miejsc, które robią niesamowite wrażenie nie tylko zimą. Karpacz, Szklarska Poręba, bliskość granicy z Czechami – aż grzech nie skorzystać. Koniec grudnia zapowiada się podobnie, jak w pozostałych regionach górskich. W święta możliwe przelotne opady śniegu, jednak temperatury na poziomie 4 stopni Celsjusza nie są w stanie zagwarantować w pełni zimowej atmosfery. Kolejne dni po świętach to ochłodzenie do około 0 stopni. Istnieje również nadzieja, że ostatni weekend starego roku będzie obfitował w opady śniegu. W Sylwestra niebo bezchmurne, z dużą ilością słońca i temperaturą w okolicach 3 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na koniec grudnia w Bieszczadach

 

Koniec grudnia w Bieszczadach, popularnym kierunku podróży, będzie zimny – temperatury będą osiągać maksymalnie 3 stopnie Celsjusza. Będzie to również bardzo niespokojny okres, gdyż przewidywane są opady marznącego deszczu, dlatego warto jest zachować szczególną ostrożność. Sylwester chłodny, z temperaturą w okolicach 1 stopnia Celsjusza. Nowy Rok to wartości temperatur poniżej 0. Będzie za to dużo chwil ze słońcem.

 

Bieszczady, cud natury, oferują wiele ciekawych miejsc noclegowych. Sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Wołosatem

Noclegi w Polańczyku

 

Pogoda na koniec grudnia w Beskidach

 

Wisła, Szczyrk, Brenna i inne miejscowości regionu cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Miejscowości te są również chętnie odwiedzane przez turystów również w okresie zimowym. Doskonale rozwinięta infrastruktura narciarska, piękne widoki i po prostu klimat tych miejsc gwarantuje udany urlop. A co z pogodą? Koniec grudnia upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu ze śniegiem. W święta deszcz i temperatury na poziomie 5 stopni Celsjusza. Sylwester pod znakiem słońca i temperatury na poziomie 3 stopni Celsjusza.

 

Koniec grudnia i 2018 roku to zmienna aura w większej części kraju i mało zimowa pogoda. Warto jednak wziąć pod uwagę, że niemal cały 2018 rok obfitował w bardzo ładną pogodę i bardzo często zaskakiwał pozytywnie. Niech to pogodowe niezdecydowanie będzie zapowiedzią wspaniałych chwil, nie tylko pogodowych w Nowym 2019 Roku.

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. Candiix (Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również