Pogoda na trzeci tydzień marca 2017

Zapewne każdy z nas kojarzy słynne ludowe przysłowia takie jak: „W marcu, jak w garncu”, czy „Gdy marzec deszczowy, suche lato rodzi i zasiewom szkodzi”. Sprawdźmy, czy pogoda w tym miesiącu przyniesie opady deszczu i czy zauważymy już pierwsze oznaki wiosny. 

Pogoda na Mazurach

 

W trzecim tygodniu marca w Suwałkach synoptycy przewidują opady śniegu i słabego deszczu. Na niebie pojawi się także duże zachmurzenie. Temperatura osiągnie od 1 do 7 stopni Celsjusza.

 

W Olsztynie również możemy spodziewać się śniegu lub deszczu. Przez kilka dni będzie pochmurno, a maksymalna temperatura wskaże do 9 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

 

W Giżycku też przywitają nas opady śniegu i deszczu. Niebo w dalszym ciągu zachmurzone. Termometry odnotują od 2 do 8 stopni Celsjusza. W nocy zaś będzie do minus 4 stopni.

 

Marzy Ci się wyjazd na Mazury? Sprawdź atrakcyjne oferty noclegowe:

 

Noclegi Augustów

Noclegi Mikołajki

Noclegi Ostróda

Noclegi Morąg

 

Pogoda nad morzem

 

W Kołobrzegu dużo wiatru i spore zachmurzenie. Ponadto, meteorolodzy przewidują słaby deszcz. Temperatura podobna do prognozy w Olsztynie - maksymalnie 9 stopni Celsjusza.

 

W Łebie będziemy obserwować zachmurzenia z przejaśnieniami. Tutaj, pogoda przyniesie przelotne opady deszczu, a także trochę wiatru. W porównaniu w końcówką marca, trzeci tydzień miesiąca będzie nieco chłodniejszy.

 

W Gdyni także silny wiatr. Oprócz tego, powinniśmy spodziewać się rosnącego zachmurzenia oraz prawdopodobieństwa opadów deszczu. Na termometrach zaobserwujemy maksymalnie 10 stopni Celsjusza.

 

Zobacz, jakie oferty noclegowe przygotowali dla Ciebie właściciele tych nadmorskich miast:

 

Noclegi Świnoujście

Noclegi Międzyzdroje

Noclegi Ustka

Noclegi Hel

 

Pogoda w górach

 

W Zakopanem będzie przeważnie słonecznie, lecz na początku trzeciego tygodnia marca pogoda może przynieść trochę śniegu, lodu i deszczu. Termometry kilkakrotnie pokażą temperaturę w wysokości 8 stopni Celsjusza.

 

Początek trzeciego tygodnia w Karpaczu zwiastować będzie opady śniegu, lecz w kolejnych dniach nieco się ociepli i na niebie pojawi się trochę słońca. Temperatura pokaże 7 stopni.

 

W Szczyrku pogoda będzie najcieplejsza. W ciągu dnia synoptycy prognozują do 11 stopni Celsjusza. W większość dni zaświeci słońce. 15 marca może pojawić się śnieg z deszczem. 

 

Tutaj znajdziesz oferty noclegowe poszczególnych górskich kurortów:

 

Noclegi Szczawnica

Noclegi Ustroń

Noclegi Wisła

Noclegi Bukowina Tatrzańska

 

Zobacz także:

 

 

Zdjęcie: fot. charlemagne, Źródło: Pixabay.com, CC0 Public Domain

 

 

Komentarze

Zobacz również