Pogoda na czwarty tydzień marca 2017

„Na Świętego Kazimierza (4 marca) wyjdzie skowronek spod pierza” - tak głosi stare ludowe przysłowie. A czy Wy słyszeliście już śpiew ptaków, bądź zaobserwowaliście już pierwsze oznaki wiosny? Sprawdźmy, czy warunki pogodowe będą sprzyjać długo wyczekiwanej porze roku. Weźmy pod uwagę czwarty tydzień marca.

Pogoda nad morzem

 

Czwarty tydzień marca w Gdańsku nie przyniesie żadnych opadów. Będzie częściowo słonecznie, ale pojawią się też i chmury. Przez prawie cały tydzień utrzymywać się będzie temperatura w wysokości powyżej 9 stopnia Celsjusza.

 

W Kołobrzegu może wystąpić słaby deszcz, lecz taka sytuacja pogodowa utrzyma się tylko przez 1 dzień. Przez resztę tygodnia słońce zacznie przebijać się przez chmury. Termometry odnotują od 4 do 11 stopni Celsjusza.

 

W Świnoujściu będziemy mieć do czynienia z niewielkimi opadami śniegu i deszczu. Oprócz tego, pojawi się tutaj sporo słońca, a temperatura wskaże do 12 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

 

Przejrzyj atrakcyjne oferty noclegowe nad morzem:

 

Noclegi Łeba

Noclegi Gdynia

Noclegi Międzyzdroje

Noclegi Krynica Morska

 

Pogoda na Lubelszczyźnie

 

W Lublinie również może trochę popadać, ale promienie słońca nie mają zamiaru nas opuszczać. Przez większość dni, w czwartym tygodniu marca potowarzyszy nam temperatura od 10 stopni w górę.

 

W Chełmie warunki pogodowe będą podobne. Słaby deszcz, liczne zachmurzenia z przejaśnieniami oraz chmury i słońce. Maksymalna temperatura do 11 stopni w ciągu dnia.

 

W Radzyniu Podlaskim również sporo słońca. Ponadto, początek czwartego tygodnia marca zwiastował będzie okresowe opady deszczu. W nocy, termometry wskażą od 0 do 3 stopni Celsjusza.

 

Wybierasz się na Lubelszczyznę? Zobacz jakimi atrakcjami dysponuje miasto zwane 'perłą renesansu': atrakcje Kazimierz Dolny.

 

Pogoda w górach

 

W Szczawnicy na początku zaskoczą nas przelotne opady deszczu. Później natomiast synoptycy zapowiadają duże zachmurzenie i temperaturę do nawet 14 stopni Celsjusza.

 

W Ustroniu będziemy mogli liczyć na trochę więcej słońca. Dzienna temperatura wyniesie do 12 stopni Celsjusza, w w nocy meteorolodzy przewidują do 4 stopni Celsjusza na plusie.

 

W Białce Tatrzańskiej z kolei możemy spodziewać się większych opadów deszczu, które mieszać się będą z licznymi przejaśnieniami. Temperatura nieco spadnie i wahać się będzie od 5 do 8 stopni. W nocy nawet do minus 2 stopni Celsjusza.

 

Marzy Ci się urlop w górach? Zobacz, jakie oferty noclegowe przygotowali dla Ciebie właściciele poszczególnych miast:

 

Noclegi Zakopane

Noclegi Karpacz

Noclegi Wisła

Noclegi Bukowina Tatrzańska

 

Zobacz także:

 

 

 

Zdjęcie: fot. hellinger14, Źródło: Pixabay.com, CC0 Public Domain

 

 

Komentarze

Zobacz również