Spektakl "Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach" w Teatrze Andersena w Lublinie

Spektakl "Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach" w Teatrze Andersena

Baśniowa wyprawa przyrodnicza pełna niezwykłych spotkań z niesamowitymi zwierzętami, owadami i roślinami. Zanurzymy się w sekretne życie łąk, lasów i mórz. Poznamy losy i przygody istot, które żyją obok nas, bardzo blisko, choć często ich nie zauważamy. Przyglądamy się kulturom zwierząt i roślin, żeby zastanowić się nad tym jak sami układamy nasze życie ze sobą, wśród przyjaciół, w rodzinie i szerzej w społeczeństwie. Bo czy na pewno jesteśmy we wszystkim najlepsi? I czy Ziemia to centrum wszechświata? Próbujemy zrozumieć jakiej lekcji mogą udzielić nam mniejsi (i więksi) współmieszkańcy naszej planety.

Przyglądanie się przyrodzie pozwala nam na nowo przemyśleć relacje między ludźmi. Szczególnie kieruje naszą uwagę w stronę tematów takich jak wspólnotowość, tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, czy problemy szeroko rozumianej dorosłości. Jest ważne, aby oswajać młodych widzów ze zjawiskami i wydarzeniami, które dotykają każdego z nas. Tworzymy przekrojowy obraz różnych grup społecznych, sposobów życia, pór roku i etapów życia. Obserwacja natury staje się furtką do głębszych rozważań na temat życia, otaczającej nas rzeczywistości i wpisanych w nie procesów.
Swobodne snucie się opowieści oddala spektakl od sztywnej, klasycznej formy baśni w stronę formy swobodnej, działającej na wszystkie zmysły fantazji, bogatszej w wątki i efektowne zwroty narracyjne, wyobraźniowe i wizualne. Interesująca jest też sama formuła teatru lalkowego i wpisana w jego centrum lalka - aktor materii nieożywionej.  Dzięki swojemu podobieństwu i odmienności względem człowieka staje się ona nośnikiem głębszych, ukrytych znaczeń.

Spektakl trwa 90 minut i przeznaczony jest dla dzieci od 8 lat.

TWÓRCY
Scenariusz i dramaturgia: Hubert Sulima
Reżyseria: Jędrzej Piaskowski
Scenografia i kostiumy: Hanka Podraza
Choreografia: Katarzyna Gorczyca
Muzyka: Jan Tomza - Osiecki
Multimedia: Marta Nawrot
Reżyseria świateł: Paulina Góral

OBSADA
Bożena Dragun
Kacper Kubiec
Łukasz Staniewski
Wioletta Tomica
Maria Wąsiel
Ilona Zgiet

Źródło: informacja prasowa

Zobacz noclegi w Lublinie

Miejsce

Teatr im. H. Ch. Andersena
Teatry, Filharmonie

Teatr im. H. Ch. Andersena

ul. Plac Teatralny, Lublin

Komentarze

Najbliższe wydarzenia

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej