Urlop z dzieckiem? Te ogrody i place zabaw skradną serce malucha!

Urlop z dzieckiem? Te ogrody i place zabaw skradną serce malucha!


Planujesz rodzinny wyjazd? Koniecznie weź pod uwagę potrzeby dzieci, które muszą się wybiegać i spędzić mile czas. Miejsc, które warto odwiedzić wspólnie z dziećmi jest naprawdę wiele. W całej Polsce czekają na nas wspaniałe ogrody i place zabaw, które potrafią zachwycić – nie tylko najmłodszych.


Plac zabaw Paprocany - Tychy


Plac zabaw położony jest nad jeziorem Paprocany w Tychach. Jest to bardzo duży i nowoczesny obiekt rekreacyjny dla całej rodziny. Na całość składa się plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, szeroka plaża i las.

To doskonałe miejsce dla dzieci, jak i rodziców. Na piasku położony jest dwupoziomowy, drewniany statek, który skrywa w sobie masę atrakcji. Oprócz tego w wyposażeniu parku znajduje się strefa linowa i standardowe atrakcje placów zabaw. Od niedawna znajduje się tam także strefa wodna, która w sezonie letnim stawi najważniejszą atrakcję! Nie znasz jeszcze tego miejsca? Odwiedź je koniecznie, dzieci będą zachwycone!

Dom Legend Toruńskich

Dom Legend Toruńskich

Toruń, ul. Szeroka

Muzea 10.0


Piernikowe miasteczko w Toruniu


Piernikowe miasteczko to wyjątkowy plac zabaw ukryty na Starówce w Toruniu. Dlaczego to miejsce zasługuje na uwagę? Bo znajdziemy tam fontannę z wydzielonym brodzikiem, fabrykę piasku, pole do minigolfa, piłkarzyki czy miejskie, ogromne szachy.

Najmłodsi goście mogą tu korzystać ze zjeżdżalni, piaskownicy, bujaków i huśtawek. Można też pograć na zabawkach muzycznych lub spróbować sił na miniaturowej ściance wspinaczkowej. Dodatkowe atuty to plenerowe stoły z siedziskami, które zachęcają do odpoczynku czy piknikowania w rodzinnym gronie.

Na placu znajduje się też letnia scena z zadaszeniem, na której w sezonie letnim odbywają się występy, koncerty czy inne wydarzenia. Wybieracie się do Torunia? Koniecznie odwiedźcie piernikowe miasteczko.


Archeologiczny Ogród Zabaw w Krakowie


Archeologiczny Ogród Zabaw znajduje się tuż obok Muzeum Archeologicznego w Krakowie. W związku ze swoim położeniem posiada sporo motywów inspirowanych archeologią. To wyjątkowe i oryginalne miejsce, w którym dzieci zakochują się od pierwszego wejrzenia!

Na miejscu dzieci mogą dowiedzieć się jak żyli nasi przodkowie. Ścianka do wpinania pełni rolę jaskini, zestaw trzech zjeżdżalni - to szałas, piaskownica pełni rolę chaty, a huśtawki to kamienice.  

Poza tym plac zabaw posiada sporo ławek dla opiekunów, stojaki na rowery i miejsce na wózki. Zaletą tego ogrodu jest fakt iż większość elementów zrobiono tu z drewna, a w tylnej części placu znajdziemy sporą wolną przestrzeń przeznaczoną do gier zespołowych.Wiślany Plac Zabaw w Warszawie


Wiślany Plac Zabaw mieści się tuż obok Stadionu Narodowego, na uwielbianej przez warszawiaków plaży – Poniatówce. Naturalistyczny charakter placu podkreślają zastosowane materiały, a także wszechobecna wiklina. Co ważne plac osłonięty jest cieniem starych drzew, a jego największą atrakcją jest wodny plac zabaw, choć nie brakuje tu również innych, ciekawych elementów.

Na dzieci czekają m.in. zjeżdżalnia, piaskownica, wiklinowe szałasy, tablice interaktywne, huśtawki, park linowy czy tor wodny z różnego rodzaju komponentami do zabawy takie jak koła młyńskie, tamy, kaskady.

Odwiedzając Warszawę, koniecznie wybierzmy się tu z dziećmi.


Plac zabaw w Ogrodzie Staromiejskim we Wrocławiu


Niezwykle ciekawym placem zabaw może pochwalić się także Wrocław. Ten ciekawy i bezpieczny plac zabaw zlokalizowany jest blisko wrocławskiego rynku, wśród pięknego Ogrodu Staromiejskiego, obok Taetru Lalek.

Ten wrocławski plac zabaw, przypomina nieco świat Alicji w Krainie Czarów. "Krzywa" gumowa nawierzchnia, sprawia, że czujemy się tu niczym w bajkowym świecie. Dorosłym może nieco zakręcić się w głowie, jednak dzieciom na pewno się tu spodoba. Będąc we Wrocławiu nie zapomnij o tym wyjątkowym miejscu!

Kamieniczki Jaś i Małgosia we Wrocławiu

Kamieniczki Jaś i Małgosia we Wrocławiu

Wrocław, ul. Świętego Mikołaja

Zabytki 9.2
Fontanna Niedźwiadek

Fontanna Niedźwiadek

Wrocław, ul. Rynek Ratusz

Fontanny 8.0


Ogród Chwastowy i naturalny plac zabaw – Kraków


Krakowski Ogród Chwastowy to wspaniałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny. Znajduje się on na Podgórzu, przy ulicy Wadowickiej. Mnóstwo drzew, chwastów i ścieżek – wszystko to czeka nas na w tym miejscu. Oprócz tego w ogrodzie stworzony został także naturalny plac zabaw.

Jest tu morze ze statkiem i z amonitami do siedzenia, jest wiklinowy labirynt, lampki solarne między drzewami, tajemnicze światło, ścianka wspinaczkowa i zjeżdżalnia wkomponowane w naturalne ukształtowanie terenu, rozciągnięta wśród drzew gumowa trampolina, drewniane domki czy tunel wydrążony w ziemi.

Warto wspomnieć także o tym, że powierzchnia parku to w większości kora i piasek. Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce dla hasających kilkulatków? Chyba nie.

Zamek Królewski na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu

Kraków, ul. Wawel

Zabytki 9.6
Planty

Planty

Kraków, ul. Planty

Parki miejskie 9.6
Bazylika Mariacka

Bazylika Mariacka

Kraków, ul. plac Mariacki

Kościoły 10.0


Soho Factory w Warszawie


Ten plac zabaw na pewno przypadnie do gustu rodzinom z małymi dziećmi. Jest niezbyt duży, kameralny, a jego atrakcje skierowane są do kilkulatków. Plac leży przy ulicy Mińskiej. Jest tam cicho, spokojnie a plac otoczony jest starymi drzewami, dzięki czemu można tu bawić się nawet podczas gorących dni.

Dlaczego warto odwiedzić właśnie to miejsce? Bez wątpienia prawdziwym hitem jest działająca pompa wodna, która sprawia, że możliwa jest najlepsza zabawa z możliwych – ta błotna. Jest też piasek, wielka koparka i kamienie. Tej przyjemności – zabawy w błocie, nie odmówi sobie chyba żaden maluch. Pamiętajmy więc o ciuchach na zmianę, mogą się przydać.

Na tym nie koniec. Są tu też drabinki, huśtawki, zjeżdżalnia a nawet tyrolka. Wielką zaletą tego placu zabaw jest strefa dla rodziców gdzie np. hamaki, ławeczki, stoliki, krzesełka czy po prostu trawę, na której rozłożyć możemy koc.

Będziesz w pobliżu? Koniecznie odwiedź to miejsce.


Następny artykuł Nawiedzone miejsca w...

Komentarze

Zobacz również