Wakacje w Zakopanem. 5 najciekawszych atrakcji dla dzieci!

Wakacje w Zakopanem. 5 najciekawszych atrakcji dla dzieci!

Wakacje w Zakopanem kuszą wszystkich turystów. Wypoczynek pod Tatrami wybierają zarówno osoby, które chcą przemierzać górskie szlaki, jak też rodziny z dziećmi. Tutaj powstanie pytanie, jak zaplanować rodzinny pobyt w Zakopanem, by wszyscy byli zadowoleni. Mamy kilka pomysłów!

Z wielu względów Zakopane wydaje się idealnym miastem na rodzinne wczasy! Wygrywa już lokalizacją, ponieważ jest położone u podnóża Tatr, blisko najważniejszych szlaków turystycznych. Co ważne, żeby cieszyć się malowniczymi widokami, wcale nie trzeba iść wysoko w góry. Wystarczy spacer po tatrzańskich dolinach, takich jak Kościeliska albo Chochołowska, lub przechadzka Drogą pod Reglami.


Trzeba pamiętać, że Droga pod Reglami może być trudniej dostępna dla osób, które wożą dzieci w wózkach. Jest na niej bowiem sporo nierówności i wybojów. Z tego względu najlepiej sprawdzi się na niej nosidło lub sprzęt z odpowiednio przystosowanymi kołami.  

Podczas pobytu w Zakopanem koniecznie trzeba pokazać maluchom także wyższe partie gór. W tym celu polecamy skorzystanie z kolejki na Kasprowy Wierch, która właśnie obchodziła 85. urodziny! Niedawno została zmodernizowana, więc wjazd na szczyt jest całkowicie bezpieczny. Sama przejażdżka na pewno na długo zapadnie w pamięć i będzie okazją do podziwiania niesamowitych widoków na Tatry!

Tak wygląda wjazd kolejką na Kasprowy Wierch:


Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Zakopanem


Spacery szlakami wytyczonymi w dolinkach, wjazd kolejką na Kasprowy albo Gubałówkę na pewno będą dla dzieci dużą atrakcją. Warto jednak zapewnić im odpowiednią rozrywkę również w mieście. Na szczęście w Zakopanem jest wiele miejsc, które można odwiedzić z kilkulatkami.

  • Dom do góry nogami w Zakopanem
Dom do góry nogami

Dom do góry nogami

Zakopane, ul. aleja 3 Maja

Parki rozrywki 8.4

Dom do góry nogami to jedno z miejsc, które bardzo chętnie odwiedzają rodziny z dziećmi. Zanim jednak zabierze się tam malucha, trzeba się zastanowić, czy jest gotowy na podobne przeżycie. W domu do góry nogami ludzki błędnik działa bowiem w zupełnie inny sposób, co może być trudne do zrozumienia. Jednak dzieci w wieku szkolnym są zachwycone tą atrakcją.

W tym domu wszystko staje na głowie! Chodzi się po suficie, całe jego wyposażenie stoi, a raczej wisi, przyczepione do podłogi. Utrzymanie równowagi nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. W domu do góry nogami w Zakopanem nawet schody prowadzą od razu na parter, a nie piętro!

  • Zjeżdżalnia Góralski Ślizg
Góralski Ślizg

Góralski Ślizg

Zakopane, ul. Na Gubałówkę

Parki rozrywki 9.4

To kolejna propozycja dla osób, które chcą podnieść sobie adrenalinę. Zjeżdżalnia Góralski Ślizg znajduje się w sąsiedztwie dolnej stacji kolejki na Gubałówkę. Korzystają z niej zarówno dzieci, jak i rodzice, trudno powiedzieć, kto jest bardziej zachwycony zjazdem.

Zjeżdżalnia Góralski Ślizg jest wysoka na 14 i długa na 50 metrów! Na początku może to budzić pewne obawy, ale dzięki zjazdom w tandemie uda się pokonać strach przed prędkością. Góralski Ślizg jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Zapewnia wiele emocji – od strachu, aż po śmiech!

  • Papugarnia w Zakopanem
Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Zakopane, ul. Droga do Olczy

Parki rozrywki 8.2

Możliwość obserwowania egzotycznych papug, a także nawiązanie z nimi bezpośredniego kontaktu, to naprawdę znakomita przygoda. Jeśli dzieci kochają zwierzęta, nie można odmówić im tej przyjemności. Papugarnia w Zakopanem znajduje się poza Krupówkami, przy ulicy Droga do Olczy.  

Wizyta w Papugarni Egzotyczne Zakopane to świetny pomysł na spędzenie czasu dla całej rodziny. Miejsce to skradnie serce zarówno dużych, jak i małych! Dzieci będą mieć szansę na rozwój swoich zainteresowań i zabawę z papugami. Poza kolorowymi ptakami Egzotyczne Zakopane zamieszkują zwierzęta innych gatunków - w tym sympatyczne wiewiórki i susły.

  • Wielka Krokiew w Zakopanem
Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Zakopane, ul. Bronisława Czecha

Obiekty sportowe 9.4

Nie jest to typowa atrakcja dla dzieci, ale na pewno warto je tam zabrać. Jest to jeden z symboli miasta oraz znakomity punkt widokowy na Tatry i Zakopane. Wielka Krokiew działa od 1925 roku i od tamtej pory była świadkiem wielu triumfów polskich sportowców. Dzieci nie są jeszcze świadome znaczenia tej wyjątkowej skoczni narciarskiej, ale na pewno zapamiętają drogę na jej szczyt!

Aby stanąć w miejscu, z którego rozpędzają się skoczkowie narciarscy, trzeba wjechać wyciągiem krzesełkowym. Samo w sobie stanowi to dużą atrakcję dla dzieci.

  • Tatrzańskie ZOO - Bagno Shreka w Zakopanem

Kontakt ze zwierzętami znakomicie wpływa na rozwój dzieci. Z tego powodu warto odwiedzić z nimi Tatrzańskie ZOO w Zakopanem. Jego rezydentami są przyjazne zwierzaki, które tylko czekają na taką wizytę. Są oswojone z ludźmi, można je karmić specjalną karmą dostępną na miejscu. Warto zarezerwować na tę atrakcję więcej czasu, ponieważ trudno jest się rozstać ze słodkimi mieszkańcami Tatrzańskiego ZOO.

Na odwiedziny turystów czekają między innymi sympatyczne alpaki, wesoły osiołek, puchate króliki i rozbrykane kózki. W zagrodach można zobaczyć też jelenie, owce a nawet muflon!

Następny artykuł Pomysły na polskie wakacje....

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej