„Wpław po Rekord...” na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich!

„Wpław po Rekord...” na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich!

„Wpław po Rekord – 170 km bez piany” to atak na rekord świata organizowany na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich już od 15 lipca! Przeprawa polega na pokonaniu 170 kilometrów wpław przez jednego pływaka.

Pokonanie bez przerw przez jednego pływaka dystansu 170 kilometrów nie tylko plasuje go w światowej czołówce wśród pływaków długodystansowych, ale ustanawia również nowy rekord świata za przepłynięcie najdłuższego dystansu w wodzie stojącej. Tego samego wyczynu równolegle podejmie się Krzysztof Gajewski @pływanie_bez_ piany oraz Michał Jeka.

Podczas płynięcia panują rygorystyczne zasady, określone przez międzynarodowe organizacje pływackie. Pływak musi je spełnić, aby rekord świata został uznany. Spełnienie warunków muszą potwierdzić również niezależni obserwatorzy obserwatorzy obecni na statku. Płynięcie odbywa się jedynie w kąpielówkach, czepku i okularkach. Podczas przeprawy m.in. zabronione jest wyjście z wody, dotknięcie łodzi asekurującej lub innego pływaka, stawanie na dnie, czy używanie jakiegokolwiek sprzętu wypornościowego, np. pianek neoprenowych.

Pływacy muszą zmierzyć się z 70 godzinami bez snu. Będą płynąć nieustannie w dzień i w nocy. Trasa będzie trudna, gdyż prowadzi przez 13 dużych jezior i 7 długich kanałów.

Dokładny przebieg trasy:
START/ META: Węgorzewo, plaża publiczna, droga Wojewódzka nr 650
TRASA: Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, od północy jeziora Mamry; Giżycko, kanał Giżycki, jezioro Niegocin; Mikołajki, jezioro Mikołajskie; Śniardwy. I z powrotem!
NAWRÓT TRASY: Okartowo, most, droga nr 16

Data przeprawy:
Start: 15 lipca 2019
Meta: 18 lipca 2019


Jak obserwować pływaków:
Pływakom będzie można kibicować na kilka sposobów. Pełna relacja będzie dostępna na fanpage’u www.facebook.com/plywaniebezpiany/, na którym już teraz można obserwować przebieg przygotowań. Trasę będzie można śledzić on-line  dzięki live-track i live-stream. Pływaków będzie można również obserwować z bliska, w miejscach wyznaczonych dla kibiców na trasie.

Zapraszamy do wspólnego dopingowania! Wspólnie sprawmy, żeby Polacy dokonali tego wyczynu!

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również