Kino letnie w Giżycku. Bezpłatne projekcje w porcie Ekomarina

Kino letnie w Giżycku. Bezpłatne projekcje w porcie Ekomarina

Do Giżycka zawita Festiwal Kino Letnie Sopot – Zakopane! Filmy będzie można obejrzeć we wszystkie wakacyjne wtorki i środy w Ekomarinie nad przepięknym jeziorem Niegocin. To wyjątkowe miejsce, w którym filmy można oglądać też z jachtów. Dla żeglarzy przygotowano specjalną festiwalową częstotliwość radiową 90,1 MHz, dzięki której odkryją, jak znaleźć się na dobrej, filmowej fali! Największe kinowe hity, gorące nazwiska ze świata filmu i pyszny popcorn – to wszystko czeka na uczestników najdłuższego wakacyjnego festiwalu.

Projekcje będą się odbywać we wtorki i środy – w lipcu o godz. 21:30, w sierpniu o godzinie 21:00. Wstęp jest wolny! Na festiwal zapraszają: Provident i AXA.

Co zobaczymy na letnim ekranie?


Repertuar festiwalu podzielono na filmowe dni tematyczne. Tydzień otwierają poniedziałkowe „Prawdziwe historie”. To filmy dokumentalne, przedstawiające zaskakujące scenariusze, które napisało samo życie. Na uwagę zasługuje m.in. pełen energii dokument „Optymistki”, pokazujący drużynę siatkarską, której najstarsza zawodniczka ma 98 lat! „Familijne Wtorki” będą wspaniałą okazją do zobaczenia filmów w gronie całej rodziny. Na ekranie pojawi się m.in. wzruszający i mądry „Cudowny chłopak” oraz „Paddington 2”, czyli miś, bez którego trudno sobie wyobrazić dzieciństwo. Środy zarezerwowano dla polskiego kina. W cyklu „Made in Poland” znalazła się poruszająca komedia romantyczna „Po prostu przyjaźń”, pełna wdzięku „Córka trenera”, czy widowiskowy „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” z plejadą amantów kina. W „Festiwalowe Czwartki” w centrum zainteresowania znajdą się produkcje nagrodzone na największych światowych festiwalach. Na ekranie pojawi się m.in. zdobywca Złotej Palmy w Cannes film „The Square” oraz „The Florida Project” z Willem Dafoe nagrodzonym za swoją kreację przez Amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych.

W „Piątki ze Storytel” widzowie będą mogli zobaczyć, jak wyobraźnię reżyserów pobudzają książki. Festiwal pokaże najciekawsze adaptacje filmowe. Na letnim ekranie zobaczymy takie filmowe hity jak: „Sherlock Holmes”, „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”, czy kultowy „Wielki sen” z 1946 roku z Humphreyem Bogartem. Sobotnie emocje zagwarantują produkcje oscarowe. Na ekranie pojawi się bezkonkurencyjny duet: Mahershala Ali i Viggo Mortensen w filmie „Green Book” – zwycięzcy tegorocznych Oscarów. Lato spędzi z nami także Bradley Cooper dzięki pokazom filmu „Snajper” w reżyserii Clinta Eastwooda. Warto zobaczyć również „Zimną wojnę” z Joanną Kulig, Tomaszem Kotem i Borysem Szycem. Festiwalowy tydzień zamykają „Kobiece niedziele z Providentem”. W tym cyklu m.in. brawurowa włoska produkcja „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” z polską aktorką i modelką Kasią Smutniak. Podczas niedzielnego cyklu będzie można obejrzeć także komedię romantyczną „I tak Cię kocham” oraz „Ocean’s 8”, co oznacza spotkanie z tak fantastycznymi kobietami jak: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna i Anne Hathaway.

Jakie filmy będzie można zobaczyć w Giżycku?


Filmy, które będzie można zobaczyć w lipcu w Giżycku:
2 lipca, 21:30, Familijne wtorki: „Moje wakacje z Rudym”
3 lipca, 21:30, Made in Poland: „Człowiek z magicznym pudełkiem”
9 lipca, 21:30, Familijne wtorki: „Kedi sekretne życie kotów”
10 lipca, 21:30, Made in Poland: „Córka trenera”
16 lipca, 21:30, Familijne wtorki: „Cudowny chłopak”
17 lipca, 21:30, Made in Poland: „Jak pies z kotem”
23 lipca, 21:30, Familijne wtorki: „Paddington 2”
24 lipca, 21:30, Made in Poland: „Bogowie”
30 lipca, 21:30, Familijne wtorki: „We Are the Best!”
31 lipca, 21:30, Made in Poland: „Dywizjon 303. Prawdziwa historia”

Filmy, które będzie można zobaczyć w sierpniu w Giżycku:
6 sierpnia, 21:00, Familijne wtorki: „Moje wakacje z Rudym”
7 sierpnia, 21:00, Made in Poland: „Kobieta sukcesu”
13 sierpnia, 21:00, Familijne wtorki: „Kedi – sekretne życie kotów”
14 sierpnia, 21:00 Made in Poland: „Ach śpij kochanie”
20 sierpnia, 21:00, Familijne wtorki: „Cudowny chłopak”
21 sierpnia, 21:00, Made in Poland: „Po prostu przyjaźń”
27 sierpnia, 21:00, Familijne wtorki: „We Are the Best!”
28 sierpnia, 21:00, Made in Poland: „Wspomnienie lata”

Źródło: materiały prasowe

Planujesz wakacje w Giżycku? Koniecznie sprawdź, gdzie warto się zatrzymać! Zobacz: Noclegi w Giżycku

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również