Wypoczynek w Zakopanem. Co zwiedzać z dzieckiem?

Wypoczynek w Zakopanem. Co zwiedzać z dzieckiem?

Zakopane to miasto pełne atrakcji. Tak samo dobrze bawią się tu dorośli, jak i dzieci. Co zwiedzać z maluchem, by wspomnienia z wakacji zostały z wami na dłużej? Mamy kilka propozycji!

W Zakopanem turyści są obecni właściwie przez cały rok. Jednak najwięcej osób gości tu w wakacje oraz zimą - wtedy miasto przeżywa prawdziwe oblężenie. Jeśli i ty planujesz rodzinne wczasy pod Tatrami, koniecznie sprawdź, jak zaplanować czas z dzieckiem. Maluchy szybko się nudzą, dlatego warto wcześniej przygotować listę atrakcji i miejsc, które warto zobaczyć.

Poza tym równie skrupulatnie należy podejść do organizacji górskich wycieczek. Niektóre szlaki turystyczne dostępne są nawet dla wózków, wystarczy ich tylko wcześniej poszukać.

Zobacz noclegi w Zakopanem:
Apartamenty Rodzinne Artis

Apartamenty Rodzinne Artis

Zakopane, ul. Witkiewicza

Apartamenty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Apartamenty Forster House

Apartamenty Forster House

Zakopane, ul. Smrekowa

Apartamenty 9.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki na Wyskówkach

Domki na Wyskówkach

Zakopane, ul. Wyskówki

Domki
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Zakopane z dziećmi - co warto zobaczyć?


Zakopane to miasto, które może zaoferować turystom mnóstwo atrakcji. Każdego roku powstają nowe miejsca, będące odpowiedzią na zmieniające się potrzeby wczasowiczów. Wypoczywając w stolicy Tatr warto odwiedzić znajdujące się tam muzea, przedstawiające rozwój Zakopanego. Polecamy też spacer w poszukiwaniu zabytkowych willi i góralskich chałup - przed dekadami tak właśnie wyglądało to miasto.

Oczywiście Zakopane to nie tylko zabytki i muzea – obfituje też w atrakcje dla dzieci. Co ważne, wiele z nich znajduje się w centrum, więc nie będzie większego problemu, by je odnaleźć i skorzystać z ich oferty. Co więc warto pokazać dzieciom w Zakopanem?

  • Park rozrywki Letnia Zabawa
Letnia Zabawa Park Rozrywki

Letnia Zabawa Park Rozrywki

Zakopane, ul. Górna Rówień Krupowa - Krupówki

Parki rozrywki 9.0


Letnia Zabawa to miejsce, które znajduje się przy Równi Krupowej niedaleko Krupówek. To jedyny w swoim rodzaju plac zabaw, gdzie dzieci mogą spożytkować rozpierającą je energię. W ofercie są samochodziki elektryczne, bungee do skakania, kule wodne oraz wielkie dmuchańce. Z myślą o rodzicach przygotowano strefę relaksu – z leżakami i dostępem do Wi-Fi.

  • Myszogród w Zakopanem
Myszogród w Zakopanem

Myszogród w Zakopanem

Zakopane, ul. Krupówki

Parki rozrywki 9.0


Jeśli boisz się myszy, to nie jest miejsce dla ciebie. Myszogród stanowi bowiem królestwo gryzoni, które rezydują w różnych baśniowych sceneriach na ponad 200 metrach kwadratowych. Pomysłodawcy tego miejsca, chcieli odczarować złą sławę myszy jako szkodników i pokazać, że to urokliwe i charakterne małe stworzenia.

  • Góralski Ślizg
Góralski Ślizg

Góralski Ślizg

Zakopane, ul. Na Gubałówkę

Parki rozrywki 9.4


Góralski Ślizg to ogromna zjeżdżalnia w pobliżu Krupówek. Jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Zapewnia wiele emocji – od strachu po śmiech! Istnieje możliwość zjazdu w tandemie, więc ci, którzy mają pewne obawy, mogą sprawdzić swoją odwagę i bawić się fantastycznie u boku swoich rodziców. Zjeżdżalnia ma 14 metrów wysokości i 50 metrów długości, więc można zrozumieć obawy dzieci.

  • Akwanarium Podwodny Świat

Kto powiedział, że w górach nie można zajrzeć w wodne głębiny? Akwanarium Podwodny Świat Zakopane to wspaniałe miejsce na spędzenie czasu dla całej rodziny. Można tu zobaczyć chyba wszystkie gatunki polskich ryb, są też bardziej egzotyczne okazy. Najciekawszą częścią Akwanarium jest Strefa Amazonii, w której znajdują się ryby starsze od dinozaurów!

Zakopane – gdzie na szlak z dzieckiem?


Spędzając wakacje w Zakopanem większość turystów planuje górskie wycieczki. O ile dorośli powinni poradzić sobie nawet na trudniejszym szlaku, jeśli są dobrze przygotowani, o tyle z dziećmi nie jest już tak łatwo. Trzeba pogodzić się z faktem, że w wyższe partie górskie pójdziesz baz maluchów! Z nimi najlepiej wybierać łatwo dostępne miejsca, takie jak tatrzańskie doliny lub Gubałówka.


  • Szlak na Gubałówkę z dzieckiem

Jedna ze znajomych mam, która często bywa w Zakopanem, poleca szlak na Gubałówkę. Trasę są w stanie pokonać już trzylatki! Niedawno informowaliśmy o zamknięciu najbardziej uczęszczanej ścieżki, jednak teraz wszystko jest już jasne. Na Gubałówkę można wejść szlakiem, który przebiega wzdłuż trasy kolejki linowo terenowej. Jego długość to 1300 metrów. Będzie to świetna rozgrzewka przed dłuższą wyprawą.


  • Szlak nad Morskie Oko
Morskie Oko

Morskie Oko

, ul. Palenica Białczańska

Atrakcje przyrodnicze


Szlak nad Morskie Oko można zaproponować na rodzinny spacer z wózkiem. Jest to bowiem wygodna, asfaltowa droga, biegnąca prosto ku jednemu z najpiękniejszych górskich jezior! Szlak rozpoczyna się w Palenicy Białczańskiej, gdzie można zostawić auto na parkingu. Dojeżdżają też busy (około 40 minut z Zakopanego), które wydają się lepszą opcją podczas gorącego sezonu turystycznego.


Trzeba wziąć pod uwagę, że dojście nad Morskie Oko może zająć nawet trzy godziny. Po drodze jest bowiem wiele urokliwych miejsc, w których koniecznie trzeba się zatrzymać. Szczególnie ciekawe są górskie wodospady nazywane Wodogrzmotami Mickiewicza. Po takim spacerze można odpocząć w schronisku PTTK nad Morskim Okiem i zebrać siły na powrót!

  • Szlak do Doliny Małej Łąki
Domki Widokowe pod Wierzbami

Domki Widokowe pod Wierzbami

Kościelisko, ul. Salamandra

Domki
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domek i pokoje gościnne u Borowych

Domek i pokoje gościnne u Borowych

Kościelisko, ul. Sobiczkowa Bór

Domki 9.8
Szałas pod Szymoszkową

Szałas pod Szymoszkową

Kościelisko, ul. Sobiczkowa Bór

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

Dolina Kościeliska, Chochołowska i Gąsienicowa to kolejne miejsca, które warto polecić na rodzinną wycieczkę. Do schroniska na Polanie Chochołowskiej prowadzi bardzo wygodna droga, gdzie wjadą też wózki.

My jednak chcemy zarekomendować rodzinną wycieczkę do Doliny Małej Łąki. Jest o wiele mniej uczęszczana niż wymienione wyżej, a równie piękna! Dolinę otaczają grzbiety Giewontu, Kopy Kondrackiej, Małołączniaka, Wielkiej Turni, Skoruśniaka i Hrubego Rygla.

Wejście na szlak znajduje się w Groniku, będącym częścią Kościeliska. Samochód można zostawić na parkingu położonym nieopodal kas biletowych Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na początku droga prowadzi wzdłuż Małołąckiego Potoku. Planując spacer z dzieckiem najlepiej kierować się na Wielką Polanę Małołącką, skąd rozciąga się piękny widok na tatrzańskie szczyty: Giewont, Siodłową Turnię, Mnichowe Turnie, Wielką Turnię i Zagonną Turnię. Znajduje się tam również skrzyżowanie szlaków - chcąc wrócić na parking, trzeba wybrać trasę żółtą w kierunku Drogi pod Reglami.


Następny artykuł Ceny noclegów na wakacje...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej