Idealne pomysły na krótkie jednodniowe wyjazdy. Gdzie się wybrać?

Idealne pomysły na krótkie jednodniowe wyjazdy. Gdzie się wybrać?

Ograniczenia, które nam towarzyszą na skutek trwającej pandemii, spowodowały, że spora część osób poszukuje rozwiązań, dzięki którym choć na chwilę będą mogli się uwolnić od codziennych obowiązków. Dni coraz krótsze, zima zbliża się coraz większymi krokami, warto w związku z tym łapać ostatnie jesienne promienie słońca i wyruszać na wyprawy jednodniowe, które mogą okazać się równie wspaniałe, co dłuższe urlopy. W tym artykule przedstawimy Wam propozycje wyjazdów na krótkie, jednodniowe wycieczki w warte odwiedzenia miejsca w Polsce. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!

Zgodnie z rozporządzeniem rządu i wraz z późniejszymi zmianami, obiekty noclegowe do dnia 18 stycznia będą funkcjonować w ograniczonym zakresie. Pewne jest to, że z oferty będą mogły skorzystać osoby przebywające na podróży służbowej, zawodnicy sportowi, czy medycy. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że spora część osób planowała jesienne lub świąteczne wyjazdy i w związku z wprowadzonymi ograniczeniami, muszą co nieco zmienić plany. Nie stoją jednak na straconej pozycji. W dalszym ciągu mogą wybrać się w podróż i skorzystać z noclegu - wystarczy, że ich pobyt będzie związany z zawodem, który wykonują - w tym przypadku należy wypełnić oświadczenie, które można pobrać TUTAJ i przekazać je podczas meldunku w obiekcie. Jest jednak również inne rozwiązanie. Każdy, kto nie może sobie pozwolić na weekendowy lub tygodniowy urlop, może skorzystać z opcji krótkich, jednodniowych wyjazdów, które choć na chwilę pozwolą nabrać sił i energii do naszego dalszego funkcjonowania.


Dlaczego warto wyruszyć na jednodniowe podróże?


Każdy, kto lubi podróżowanie, doskonale wie, jak wiele wspaniałego ma Polska do odkrycia, również w sezonie jesienno-zimowym. Pomimo tego, że dni robią się coraz krótsze i szybciej zapada zmrok, mamy wiele możliwości, by miło spędzić czas, ze swoją najbliższą rodziną. Dlaczego wyjazdy jednodniowe? Przede wszystkim dają nieograniczone możliwości podróżowania i powodują, że nie jesteśmy od nikogo i niczego zależni. Takie wyjazdy pozwalają również nieco lepiej poznać najbliższą okolicę, jak i te dalsze regiony, słynące z wielu wspaniałych miejsc. Jeśli mamy takie możliwości, to z powodzeniem możemy planować tego typu wyjazdy w systemie cotygodniowym, dzięki czemu nie odzwyczaimy się od podróżowania i właśnie w ten sposób będziemy mogli odkrywać uroki jesieni i zimy w pełnej odsłonie. Do wyboru mamy szeroki wachlarz wyjazdów, jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu - aktywnie, w miejscu pełnym ciszy i spokoju, z dala od ludzi, a może miejsca chętnie odwiedzane? Wybór tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od Was, a gwarantujemy, że przez te kilka godzin jesteście w stanie przeżyć lub zobaczyć naprawdę wiele.


Zbliża się zima. Warto w związku z tym dobrze zaplanować również krótki wyjazd. Sprawdź koniecznie: Jak dobrze zaplanować zimowy urlop? Porady i wskazówki


Gdzie warto się wybrać na jednodniowe wycieczki?


O popularności krótkich jednodniowych wycieczek, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Są one szczególnie lubiane, głównie w sezonie letnim, kiedy to dłuższe chwile ze słońcem gwarantują nam miło spędzony czas, podczas którego możemy zobaczyć i przeżyć naprawdę wiele. Nie oznacza to jednak, że w obecnych miesiącach jesteśmy skazani na siedzenie w domu. Dzięki kilku prostym rozwiązaniom, jesteście w stanie zmienić swój wolny czas w naprawdę mile spędzone chwile. Gdzie się wybrać? Oto nasze propozycje.


  • Jesienno-zimowa wyprawa na szlaki górskie


Ta propozycja będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mieszkają w pobliżu popularnych regionów górskich. Zdobywanie szlaków górskich w obecnej porze może okazać się zarówno wyzwaniem, jak i czystą przyjemnością. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od panujących warunków pogodowych. Jeszcze dosłownie kilka dni temu mieliśmy do czynienia z niemal letnimi warunkami pogodowymi, gwarantującymi spokojne zdobywanie szczytów. Pamiętajmy jednak, że sytuacja pogodowa może się zmieniać jak w kalejdoskopie i konieczny może okazać się profesjonalny sprzęt i odpowiednie doświadczenie. Szlaki górskie mogą okazać się bowiem śliskie, a podejścia pod szczyt niezwykle wymagające w przypadku niesprzyjającej pogody. Każdy turysta powinien pamiętać również o tym, że dni obecnie są coraz krótsze, w związku z tym zaplanować wędrówkę w ten sposób, byśmy mogli spokojnie wejść na szczyt i z niego zejść. W tej sytuacji dobrze będzie wyruszyć na szlak górski, skoro świt. Nie ma co się decydować na zbyt długie wyprawy, gdyż zmierzch zapada naprawdę szybko. Wędrówka górska w przypadku sprzyjających warunków to niezwykły powód do radości, szczególnie że możemy cieszyć się panującą tu ciszą i spokojem oraz brakiem tłumów na szlakach górskich.


Planując wyjazd w góry, warto wziąć pod uwagę nieodkryte, ale równie piękne szlaki górskie. Sprawdź koniecznie:


Nieodkryte szlaki w Tatrach

Nieodkryte szlaki w Bieszczadach

Nieodkryte szlaki w Pieninach

Nieodkryte szlaki w Karkonoszach

Nieodkryte szlaki w Beskidach

 

 

Chata W Fiedorowie

Chata W Fiedorowie

Wisła, ul. Fiedorowska

Agroturystyka 9.4
Schronisko PTTK Trzy Korony

Schronisko PTTK Trzy Korony

Sromowce Niżne, ul. Sobczańska

Pensjonaty 9.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje Na Polanie

Pokoje Na Polanie

Małe Ciche, ul. Małe Ciche

Kwatery i pokoje 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w górach


  • Krótkie wyprawy do miejscowości z klimatem


Z pewnością w Waszej najbliższej okolicy, znajdują się klimatyczne miasta lub miasteczka, słynące z wielu wspaniałych atrakcji, przyciągających turystów o każdej porze roku. Wyprawa do takich miejsc to wspaniała propozycja dla każdego. Spacer z rodziną po Rynku, a może wędrówka po bulwarze miejskim lub parku? Możliwości jest naprawdę sporo. Jednodniowy wyjazd do Kazimierza Dolnego, Sandomierza, Trójmiasta, Wrocławia, Wałbrzycha, Lublina, Lwówka Śląskiego, Krynicy-Zdroju, Zamościa, czy Torunia gwarantuje miło spędzony czas. Przez te kilka godzin jesteśmy w stanie zobaczyć naprawdę wiele, spacerując klimatycznymi uliczkami i przechadzając się wśród zabytków i atrakcji wcześniej wspomnianych miejscowości. Warto podkreślić, że wizyta w tych miejscowościach jest doskonałą propozycją na każdą porę roku. Na tłumy turystów raczej nie powinniśmy narzekać, w związku z tym cisza i spokój - gwarantowane. Poza tym wizyta w takich miejscach pozwoli nieco lepiej poznać historię tych miejsc, przez co nasze pragnienie poznawania i odkrywania powinna narastać wraz z kolejnym zaplanowanym przez nas jednodniowym wyjazdem.


Poznaj: Najpiękniejsze miejsca w Polsce na jesienne podróże


  • Wypoczynek na łonie przyrody


Jeśli planujesz choć na chwilę wyrwać się ze swojego miejsca zamieszkania, to doskonale w tym przypadku sprawdzą się miejsca z klimatem i z dala od ludzi, w których możecie podziwiać niezwykłe piękno przyrody. Zapewne w pobliżu miejsca Waszego zamieszkania znajdują się parki miejskie, parki narodowe lub lasy, w których możecie wybrać się na spacer w gronie najbliższych Wam osób. W obecnym czasie miejsca te charakteryzują się wspaniałą paletą kolorów, dzięki złoto-czerwonym liściom. Wszystko to sprawia, że Wasz spacer powinien być tylko i wyłącznie z przyjemnością. Bliskość natury pozwala uwolnić myśli od trapiących problemów. Ma to w sobie również pewien element krajoznawczy, bo pozwala lepiej poznać atrakcje przyrodnicze i miejsca, które nie są być może tak dobrze znane i popularne. 


Przeczytaj również:


Popularne trasy spacerowe po lasach w Polsce

5 najpiękniejszych parków miejskich w Polsce

7 najpiękniejszych parków narodowych w Polsce


  • Zimowo-jesienny wyjazd nad akweny wodne


Każdy, kto myśli, że nad wodą najlepiej się wypoczywa tylko w sezonie letnim, żyje w wielkim błędzie. Możliwości, jakie niesie ze sobą wypoczynek nad morzem lub innym zbiornikiem wodnym niesie ze sobą wiele korzyści, również w sezonie jesienno-zimowym. Puste plaże, powietrze wypełnione jodem, cisza i spokój, wspaniałe trasy spacerowe na popularnych plażach lub bulwary nadrzeczne. Jeśli w Waszej najbliższej okolicy znajduje się nadmorska plaża, bulwar miejski lub popularne jezioro, to nie zastanawiajcie się dłużej i już dziś wybierzcie się na jednodniową wyprawę w te właśnie miejsca. Gwarantujemy, że rodzinny spacer w tych właśnie miejscach na pewno będzie udany.


Sprawdź koniecznie:


Dlaczego warto pojechać nad morze w sezonie jesienno-zimowym?

Najlepsze bulwary miejskie na krótki spacer

Jesienny wyjazd nad jezioro. 5 pomysłów na urozmaicenie czasu

 

 

Apartament W Promieniach Słońca

Apartament W Promieniach Słońca

Ustronie Morskie, ul. Górna

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki Nord Breeze

Domki Nord Breeze

Władysławowo, ul. Droga Swarzewska

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Villa Kutter

Villa Kutter

Hel, ul. Wiejska

Kwatery i pokoje 9.8

 

 


Tutaj znajdziesz oferty noclegów nad polskim morzem


  • Odrobina białego szaleństwa na popularnych stokach narciarskich


W ostatnich dniach niepewne okazało się funkcjonowanie wyciągów narciarskich w nadchodzącym sezonie zimowym. Każdy, kto kocha zimę, chyba nie wyobraża sobie wypoczynku bez możliwości szusowania na nartach, czy snowboardzie. Tak się składa, że popularne stoki narciarskie znajdziemy nie tylko w górach, ale również w miejscowościach Polski centralnej, a nawet i na Mazurach. W związku z tym, że większość stoków posiada sztuczne oświetlenie i długie godziny funkcjonowania, możemy z powodzeniem oddawać się tej formie rozrywki, nawet po pracy. To oczywiste, że będą one w najbliższym czasie funkcjonować z pewnymi ograniczeniami, jednak wiele wskazuje na to, że każdy będzie mógł poczuć to, co najpiękniejsze w zimie. Wyjazd na stok narciarski to nasza ostatnia propozycja na udany jednodniowy wyjazd. Jeśli nie czujesz się pewnie w tym sporcie, to nic straconego. W tych miejscach nauczysz się bezpiecznie jeździć na nartach pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów.


Przeczytaj również: Idealne miejsca dla narciarzy w Polsce. Gdzie oddać się zimowemu szaleństwu?


Mamy nadzieję, że nadchodzący czas pozwoli Wam zorganizować krótkie jednodniowe wyjazdy tak, jak najbardziej lubicie. To tylko niektóre możliwości, z których możecie swobodnie korzystać podczas kilku wolnych godzin. Jeśli macie jakieś pomysły na to, gdzie jeszcze można wyruszyć na jeden dzień, to koniecznie dajcie znać w komentarzu.


Następny artykuł Noclegi służbowe w Polsce....

Komentarze

Zobacz również