Gdzie na wakacje w kraju? Miejsca polecane przez polskich blogerów

Gdzie na wakacje w kraju? Miejsca polecane przez polskich blogerów

Cudze chwalicie, swojego nie znacie. To zdanie idealnie pasuje do naszego narodowego przyzwyczajenia, przez co nie dostrzegamy uroków pięknej Polski. Po co jednak jechać poza granice, kiedy jeszcze nie poznało się tego, co na miejscu? Serwis Nocowanie.pl postanowił sprawdzić jakie miejsca w kraju wybierają na wypoczynek polscy blogerzy.

Jedno z takich niedocenianych miejsc mieści się na wschodzie kraju. Mowa tutaj o nieodkrytym przez wielu Poleskim Parku Narodowym. To miejsce idealne zarówno dla samotnych wędrowców, wielbicieli podróży na dwóch kółkach, jak i rodzin z dziećmi. Jest to również nie lada gratka dla entuzjastów przyrody i rzadkich gatunków zwierząt, a szczególnie ptaków. Poznanie fauny i flory umożliwia nam 6 specjalnych ścieżek przyrodniczo-dydaktycznych, mających długość nawet do 21 km. Ścieżki często prowadzą przez torfowe rejony parku, dlatego też w wielu miejscach chodzi się nimi po kładkach, które są dodatkową atrakcją i nadają im specjalnego klimatu. Oprócz torfowisk w parku znaleźć możemy liczne jeziora, stawy, przeróżne typy lasów, bagna, wiele platform widokowych oraz miejsc do obserwowania ptaków. Gdyby w trakcie podróży złapało zmęczenie w parku napotkamy liczne, zadaszone miejsca do wypoczynku. Jeśli lubimy spędzać noce pod chmurką, park daje również możliwość rozbicia namiotów w wytyczonych rejonach. Uroku tego miejsca tak naprawdę nie da się opisać. Trzeba go poczuć! Zobaczyć tą żywą zieleń, usłyszeć prawdziwą ciszę, zachwycić się niesamowitym zachodem słońca, przedzierającego się przez konary drzew.

Beata i Przemysław Twardowscy - Pieszo i rowerem

Znajdź noclegi w pobliżu!

 

 

 

Jednym z moich ulubionych miejsc w Polsce jest Karpacz wraz z jego okolicami. To tam możemy uciec na moment od codzienności, schłodzić się w górach czy też zwiedzić przepiękne zamki i pałace Dolnego Śląska. Uwielbiam tamtejsze rejony choćby na długi weekend, kiedy w moment udaje się zregenerować siły w obliczu pięknej natury.

Ewelina Gac - W poszukiwaniu końca świata

 

 

 

Na pewno wiele miejsc w Polsce zasługuje na odwiedzenie, ale ja prawie zawsze wracam w jedno. W Tatry, nasze najwyższe góry. Uważam Tatry za coś o wiele więcej niż ciekawostkę turystyczną, ładny widok z Gubałówki, czy ciekawe tło do zdjęć. Dla mnie tatrzańskie szlaki to arena przygód, miejsce zetknięcia z potęgą natury i jej niezwykłym pięknem. Wyjście w góry to okazja do sprawdzenia samego siebie, a radość i satysfakcja ze zdobycia szczytu, nie mają sobie równych w nizinnym świecie. W górach cieszą rzeczy proste: herbata, chwilowy postój, to, że mgła rozwieje się choć na chwilę. Tam łatwiej jest być szczęśliwym. Poza szlagierowymi szlakami, o które zahaczają wszelkie zorganizowane wycieczki, jest wiele innych, nieco mniej znanych, a jeszcze ładniejszych i ciekawszych. W Tatrach jest bardzo wiele do odkrycia.

Gosia Nowakowska - Ruda z wyboru

 

 

 

W te wakacje zachęcamy do odwiedzenia wyjątkowo zielonego zakątka Polski, jakim są przepiękne Pieniny. Najbardziej popularne to - kameralne Krościenko nad Dunajcem oraz uzdrowisko Szczawnica z odrestaurowanym parkiem zdrojowym. Koniecznie przespacerujcie się promenadą wzdłuż potoku Grajcarek. Pieniny to też raj dla górołazów, którzy mogą zdobyć Trzy Korony, przejść Sokolą Perć i dotrzeć do Sokolicy, na której znajduje się symbol Pienin - reliktowa sosna zwana Kingą Pienińską. Jeśli zależy wam na pięknym widoku na Tatry, warto zajrzeć na Palenicę. Każdy powinien przeżyć spływ tratwą po Dunajcu i posłuchać opowieści flisaków. Miłośnicy jazdy na rowerze znajdą tu szlaki rowerowe, dzięki którym można odwiedzić Czerwony Klasztor, gdzie odbywają się inscenizacje rycerskich turniejów. Osoby ceniące spokój docenią okolice Jaworek, skąd można podziwiać soczyście zielone hale, na których wypasają się stada owiec.  Odwiedźcie Pieniny i przekonajcie się jaki to uroczy zakątek naszej pięknej Polski.

Olga i Kasia - Cudowne podróże

 

 

 

Wakacje kojarzą się z wypoczynkiem i spokojem. A taki znajdziesz w Białowieskim Parku Narodowym. W 1979 roku Puszcza Białowieska została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Jej serce to Obszar Ochrony Ścisłej, chroniący prastary las. Tu wejdziesz tylko z przewodnikiem. Pozostałe trasy możesz przemierzać na własną rękę – piechotą albo rowerem.
W Puszczy Białowieskiej mieszka 25% światowej populacji żubra, ale jeśli  tak jak ja nie miałeś szczęścia zobaczyć prawdziwego w lesie, to wynagrodzi Ci to Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży.
Do rezerwatu wybierz się ścieżką przyrodniczą „Żebra Żubra”. 3 kilometrowa ścieżka wytyczona przez najpiękniejsze zakątki BPN w zeszłym roku przeszła gruntowny remont. Częściowo wiedzie przez drewnianą kładkę, a częściowo po ubitym terenie. Będziesz mieć wrażenie, jakbyś szedł po żubrzych żebrach.

Kasia Marczewska - Ruszaj w drogę

 

 

fot. Przemysław Twardowski

Następny artykuł Zapraszamy na Festiwal...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!