Historia handlu na wyciągnięcie ręki. Nowa atrakcja turystyczna w Grudziądzu!

Historia handlu na wyciągnięcie ręki. Nowa atrakcja turystyczna w Grudziądzu!

Jesień sprzyja odkrywaniu atrakcji, które znajdują się pod dachem i w niezwykle ciekawy sposób prezentują historię, kulturę, czy sztukę. To świetna opcja dla osób, które wybierają “city break” na pomysł swojej podróży, jak i dla rodzin z dziećmi. Zabierając swoją pociechę w takie miejsce, będziecie mogli pokazać im minione czasy. Z takiej możliwości można skorzystać m.in. w Grudziądzu. Właśnie tu, otwarte tu zostało Muzeum Handlu Wiślanego “Flis”.

Na samym wstępie warto podkreślić, że handel jest z nami obecny od zamierzchłych czasów. Był obecny w starożytności, jest i teraz. To, co odróżnia tamte czasy to na pewno sama forma prowadzonego handlu. I właśnie dlatego powstało w Grudziądzu Muzeum Handlu, którego celem jest pokazanie tego, jak to wszystko wyglądało w dawnych czasach. Z takiej możliwości w szczególności powinny skorzystać rodziny z dziećmi - to świetna opcja na dobrą i przede wszystkim mądrą zabawę dla najmłodszych i ich rodziców.


Zobacz również: Tu nie zmokniesz! Które atrakcje warto odwiedzić jesienią?


Gdzie dokładnie znajduje się Muzeum Handlu i jakie atrakcje oferuje?


Wybór Grudziądza na powstanie tego typu miejsca nie jest przypadkowy. To właśnie w tym mieście na Kujawach znajdują się spichlerze. Jeden z nich odnowiono i zaadaptowano pod tego typu muzeum. Jest to o tyle istotne, że jeszcze nie tak dawno był ruiną i jak widać, każde miejsce można odpowiednio przystosować ku konkretnym celom.fot. anzel / zdjecia.nocowanie.pl

Uroczyste otwarcie muzeum miało miejsce w weekend 17-18 września. Przez dwa dni, to niezwykle interesujące miejsce odwiedziło nawet 4 tysiące osób.


Muzeum zlokalizowane jest przy ulicy Spichrzowej 33/35 w Grudziądzu.


Jest to na pewno świetna opcja dla osób, które zdecydowały się na nocleg na Kujawach, jak też dla mieszkańców miasta i każdego, kto pragnie nieco lepiej poznać historię.


Dzieci mogą wziąć udział w warsztatach piekarniczych, a wszyscy mają możliwość podziwiania ciekawej ekspozycji. 


Do najważniejszych atrakcji tego miejsca, należy zaliczyć przede wszystkim:


  • multimedialna ekspozycja archeologiczna, związana z powstaniem Wisły

  • wystawa prezentująca historię handlu zbożem i budowy nadwiślańskich spichlerzy

  • historia grudziądzkiego przemysłu, który jest związany ze zbożem

  • warsztaty wypieku pieczywa dla najmłodszych.


Ile kosztują bilety i w jakich godzinach czynne jest to muzeum?


Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10.00 do 18.00. Warsztaty piekarnicze odbywają się od środy do niedzieli w godzinach 10.30-12.30 i od 14.30 do 16.30 (nie ma konieczności wcześniejszego zapisywania się).


Jeśli chodzi o ceny biletów to wtorek jest dniem bezpłatnego zwiedzania muzeum.


Bilet na zwiedzanie muzeum „Flis” z udziałem w warsztatach piekarniczych kosztuje 20 zł dla osoby dorosłej oraz 17 zł dla dziecka. Samo zwiedzanie wystaw, bez względu na wiek, kosztuje 12 zł. Dzieci do ukończenia 7. roku życia wchodzą tu za darmo.


Co jeszcze warto zobaczyć w Grudziądzu?


Muzeum Handlu to nie jedyny punkt obowiązkowy na mapie Grudziądza. Na szczególną uwagę zasługuje tutejsza starówka. Znajdziemy tam odnowiony rynek z przylegającą farą i kościołem garnizonowym oraz kompleksem spichlerzy z XIII i XIV wieku. Wspomniane spichlerze razem z ratuszem, kościołem farnym oraz niedawno odnowioną wieżą tworzą przepiękną panoramę miasta od strony Wisły - trzeba to koniecznie zobaczyć. fot. Tygrys s Kotem / zdjecia.nocowanie.pl

Sprawdź: Grudziądz na weekend - co warto zobaczyć?


Wyjątkowość miasta tkwi również w tym, że uliczki miasta, przecinają się pod kątem prostym, a wzdłuż nich wznoszą się zabytkowe kamieniczki w stylu secesyjnym. Dodatkowo w niektórych z budynków mieszczą się malutkie kawiarenki i restauracje. Jest też muzeum i wzgórze zamkowe, z którego można podziwiać widok na całe miasto.


Innym obowiązkowym punktem na mapie miasta, na pewno będzie Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi. Zespół dawnego klasztoru benedyktynek jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury barokowej na Pomorzu. W jego wnętrzu możemy podziwiać dzieła współczesnego malarstwa pomorskiego. Ponadto na ekspozycję stałą składają się eksponaty związane z kawalerią, jeździectwem oraz sportami konnymi. Od 2015 roku w skład grudziądzkiego muzeum należą również Góra Zamkowa, Wieża Klimek, a także Brama Wodna.


Nie czekaj i już dziś zarezerwuj nocleg w Grudziądzu:Noclegi Czepek

Noclegi Czepek

Grudziądz, ul. szosa Toruńska

Kwatery i pokoje Grudziądz 9.1
Starko Sp.z o.o.

Starko Sp.z o.o.

Grudziądz, ul. Józefa Włodka

Kwatery i pokoje Grudziądz 10.0
Noclegi  Krasnal

Noclegi Krasnal

Grudziądz, ul. Czerwonodworna

Noclegi pracownicze Grudziądz 9.7Mamy nadzieję, że wyprawa do Grudziądza będzie pełna wspaniałych przeżyć. Co powiesz na jesienny city break w tym mieście?Następny artykuł Wyżywienie w obiekcie...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej