Hotel gigant powstanie nad Jeziorem Maltańskim?

Hotel gigant powstanie nad Jeziorem Maltańskim?


Jezioro Maltańskie to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Poznaniu. Idealne na spacer, aktywny wypoczynek czy piknik. To miejsce ukochane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Niebawem nad jeziorem ma powstać hotel gigant. Pomysł ten nie wszystkim przypadł do gustu.

Jezioro Maltańskie jest sztucznym zbiornikiem wodnym na terenie Poznania. "Malta", bo tak jest potocznie nazywane, może pochwalić się m.in. nowoczesnym wioślarskim torem regatowym o długości dwóch kilometrów i szerokości 175 metrów. Odbywają się na nim często międzynarodowe zawody sportowe.

Obszar jeziora to 67,5 hektara, średnia głębokość wynosi 3,13 metrów, a maksymalna głębokość to około 5 metrów. Raz na cztery lata z Jeziora Maltańskiego spuszczana jest woda w celu oczyszczenia i odmulenia dna, a także uporządkowania brzegów.

Nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu znajdują się termy, place zabaw dla dzieci, punkty gastronomiczne i sporo miejsca na spacery, pikniki czy różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. To uwielbiane przez mieszkańców Poznania miejsce, które w weekendy i w sezonie letnim tętni życiem.

Całkiem niedawno pojawiła się informacja, że nad Jeziorem Maltańskim ma powstać hotel gigant, którego inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę.


Stary Browar

Stary Browar

Poznań, ul. Półwiejska

Galerie 9.0
Stary Rynek

Stary Rynek

Poznań, ul. Stary Rynek

Rynki, Starówki, Place 9.6
Centrum Kultury Zamek

Centrum Kultury Zamek

Poznań, ul. Św. Marcin

Ośrodki kultury 8.8


Czy nad Jeziorem Maltańskim powstanie hotel gigant?


Jak podaje Gazeta Wyborcza, Jezioro Maltańskie w Poznaniu na przełomie lat 80. i 90. przeszło gruntowną modernizację za sprawą poznańskiego architekta Klemensa Mikuły, który opracował założenia architektoniczne.

Nad Maltą powstały m.in. obiekty sportowe, dzięki czemu możliwe było zorganizowanie Mistrzostwa Świata w kajakarstwie w Poznaniu.

Zgodnie z ustaleniami Gazety Wyborczej, tereny nad Jeziorem Maltańskim są w większości  własnością miasta. Jednak nie wszystkie. Część gruntów należy do prywatnej spółki, która kilka lat temu kupiła kompleks Malta Ski. Jak czytamy w Gazecie Wyborczej, właściciel tej firmy złożył już wniosek o budowę w urzędzie miasta a z nieoficjalnych doniesień dowiadujemy się, że w planach jest postawienie przy jeziorze hotelu należącego do dużej sieci.

W Gazecie Wyborczej czytamy, że plan zagospodarowania dla tego terenu z 2002 r. jest dość nieprecyzyjny. Co to oznacza? To, że inwestor może od razu ubiegać się o pozwolenie na budowę. Wszystko zależy od tego, jak plan zagospodarowania zostanie zinterpretowany przez miasto. Z doniesień medialnych wynika, że sprawa obecnie jest w toku.


Następny artykuł Wynajem krótko- czy...

Komentarze (1)

Emaz

21 dni temu
Taki wielki hotel zniszczy zielony klimat okolic Jeziora Maltańskiego. Odbierze mieszkańcom miasta i turystom możliwość miłego i zdrowego wypoczynku na łonie przyrody. Samochody i autobusy porozjeżdżają tereny zielone. Nie wspomnę o maszynach budowlanych. Nie wierzę, że pieniądz może tak zaślepić. Zielone płuca Poznania zabetonują???

Zobacz również