Hotele są otwarte! Jak wyglądał pierwszy weekend po poluzowaniu obostrzeń?

Hotele są otwarte! Jak wyglądał pierwszy weekend po poluzowaniu obostrzeń?

Właśnie minął pierwszy weekend po otwarciu hoteli, który okazał się sporą niespodzianką. Wszyscy oczekiwali dużego boomu turystycznego, jednak rzeczywistość po raz kolejny nas zadziwiła! Tak dla branży turystycznej wyglądał weekend z luźniejszymi obostrzeniami.

Od soboty 8 maja ponownie można wynajmować noclegi. Otwarte są wszystkie obiekty noclegowe, trzeba jednak pamiętać, że hotele, pensjonaty i motele udostępniają połowę swoich pokoi. Taka sytuacja utrzyma się do 5 czerwca, później możliwe są dalsze luzowania. Wszystko będzie jednak zależeć od bieżącej sytuacji epidemiologicznej.

Zobacz:
Hotele otwarte jeszcze w maju! Garść najważniejszych informacji

Zaraz po zakończeniu konferencji prasowej ministra zdrowia oraz premiera, portal Nocowanie.pl odnotował duży wzrost liczby rezerwacji i zapytań dotyczących weekendów w majów. Polacy zaczęli planować “pomajówkę”, a ich zainteresowanie skupiało się na południowych rejonach kraju.

Pierwszy weekend po otwarciu hoteli. Tam wypoczywali Polacy!


Chociaż wiele osób spodziewało się tłumów, pierwszy weekend po otwarciu hoteli upłynął raczej spokojnie. Turyści oczywiście pojechali na zaplanowane urlopy, ale trudno mówić o oblężeniu kurortów. Osoby, które ten czas spędziły na wyjeździe, mogły spokojnie odpocząć i pozwiedzać.

Sytuacja zdziwiła zwłaszcza mieszkańców Zakopanego. Regionalny “Tygodnik Podhalański” informował w sobotę 8 maja:

“Wielu spodziewało się, że w czasie obecnego weekendu turystów w Zakopanem będzie więcej niż tydzień temu. Nic z tych rzeczy.”


Mimo to turyści nie zapomnieli o Zakopanem. Choć w miniony weekend było ich mniej, to przy wejściach na szlaki i tak ustawiały się kolejki. Kolejne weekendy w maju, zwłaszcza przy tak dobrych prognozach pogody, zapowiadają się optymistycznie. Turyści, którzy rezerwują noclegi na Nocowanie.pl, stawiają przede wszystkim na miejsca w województwie małopolskim: Szczawnicę, Zakopane a także Kraków.

Zobacz noclegi:
Spiskie Spanie

Spiskie Spanie

Kacwin, ul. Jutrzenki

Domki Kacwin 10.0
Przystanek Wawel Noclegi

Przystanek Wawel Noclegi

Kraków, ul. Świętej Gertrudy

Hostele Kraków 9.7


Duże zainteresowanie weekendem czerwcowym...


Mimo że hotele i inne obiekty noclegowe są w tej chwili otwarte, wielu turystów spokojnie przygląda- się sytuacji. W perspektywie jest przecież dalsze luzowanie obostrzeń: otwieranie ogródków restauracyjnych oraz restauracji, basenów oraz stref Wellness.

Niektórzy chcą skorzystać z bogatszej oferty pobytowej, która będzie dostępna w ciągu dwóch tygodni. Tym można tłumaczyć spokojny weekend zaraz po otwarciu hoteli.

Oprócz tego turyści myślą także o czerwcówce, a w tym roku wypada ona na samym początku miesiąca. Wiele osób decyduje się wykorzystać cztery dni urlopu, by cieszyć się wypoczynkiem, który trwa aż dziesięć dni! Długi weekend w czerwcu (3-6 czerwca) jest więc jedną z najchętniej rezerwowanych w tej chwili dat!

Już dawno zaplanowałam wypoczynek podczas długiego weekendu czerwcowego, dlatego w maju wstrzymuję się z wyjazdami. Poza tym chcę poczekać na otwarcie restauracji, żeby nie trzeba było kombinować z posiłkami. Już nie mogę się doczekać powrotu do w miarę normalnego życia - mówi Agata z Warszawy.


Zobacz: Długi weekend w czerwcu 2021. Gdzie, kiedy i za ile?

...oraz wakacjami!


Branża turystyczna szykuje się przede wszystkim na wakacje. Nawet mimo trwającego lockdownu turyści rezerwowali noclegi. W tym roku większość turystów szykuje się na wczasy nad Bałtykiem! Miejscowością, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem, jest Sarbinowo. 

Zobacz noclegi na wakacje nad morzem:

W topowej dziesiątce miejsc na wczasy są właściwie same kurorty z plażami, jedyny wyjątek stanowi Zakopane. Jednak stolica polskich Tatr zawsze plasuje się wyskoki na liście najpopularniejszych miejsc do wypoczynku.


Warto w tym miejscu przypomnieć o Polskim Bonie Turystycznym. Prawdopodobnie przed nami ostatnie wakacje, podczas których będzie można zrealizować świadczenie. Mimo wcześniejszych rozważań rządu, na ten moment wiemy, że program wygasa zgodnie z planem, czyli wraz z końcem marca 2022 roku. Bon turystyczny o wartości 500 zł na każde dziecko w rodzinie (1000 zł na dziecko niepełnosprawne) można wykorzystać na przykład na opłacenie noclegów w wakacje.

Następny artykuł Dbamy o Twoje...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej