Jak będzie wyglądała Wielkanoc? Decyzje jeszcze w tym tygodniu

Jak będzie wyglądała Wielkanoc? Decyzje jeszcze w tym tygodniu


Mimo tego, że od Świąt Wielkanocnych dzielą nas już tylko dwa tygodnie, nadal są one wielką niewiadomą. Czy będziemy mogli podróżować? Czy otwarte będą hotele i inne obiekty noclegowe? Pytają o to zarówno turyści, jak i przedsiębiorcy z branży hotelarskiej. I domagają się odpowiedzi. Wszystko wskazuje na to, że decyzja zapadnie w tym tygodniu.

Co z Wielkanocą? To chyba najczęściej zadawane w ostatnich dniach pytanie, zarówno przez turystów, którzy planują wyjazdy, ale nie dokonują rezerwacji, bo sytuacja jest niepewna, jak i przez przedsiębiorców, którzy żyją w ciągłym napięciu.

Przedstawiciele rządu pytani o plany dotyczące Wielkanocy, mówią, że jest za wcześnie, by podejmować decyzje. Bo sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie. Wszystko wskazuje jednak na to, że jeszcze w tym tygodniu dowiemy się jak będą wyglądały tegoroczne Święta Wielkiej Nocy. Decyzja zapadnie najpóźniej w czwartek.


Ross Domki

Ross Domki

Sarbinowo, ul. Kwiatowa

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Rajski Zakątek

Rajski Zakątek

Ustroń, ul. Sanatoryjna

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem TurystycznymCo z Wielkanocą? Hotelarze domagają się odpowiedzi


Właściciele obiektów noclegowych mają dość. Po ostatniej konferencji (11 marca), podczas której minister zdrowia ogłosił, że od 15 marca do 28 marca w województwach mazowieckim i lubuskim rząd zaostrzy rygory sanitarne, hotelarze domagają się jasnego stanowiska rządu w sprawie funkcjonowania hoteli w okresie Świąt Wielkanocnych.

Turyści dokonują rezerwacji i ślą zapytania, przedsiębiorcy zaś nadal nie wiedzą co na te pytania odpowiadać i czy przyjmować rezerwacje. Wielkanoc to czas szczególny dla branży hotelarskiej. Obecnie ludzie bardzo chętnie wyjeżdżają na święta, całymi rodzinami, w parach czy z przyjaciółmi. Przedsiębiorcy, w zdecydowanej większość, zainwestowali już środki finansowe i rozpoczęli przygotowania. Co teraz? Teraz pozostaje nam tylko czekać.Informacje dotyczące ograniczeń w Święta Wielkanocne jeszcze w tym tygodniu


Napięcie jest coraz większe. O plany rządu na najbliższe tygodnie pytają zarówno przedsiębiorcy, jak i turyści. Nic w tym jednak dziwnego. Wielkanoc to bardzo gorący okres w branży turystycznej. W tym roku jeszcze bardziej niż zwykle jesteśmy zmęczeni i pragniemy wypocząć. Nadal nie wiemy jednak czy będzie to możliwe.

- Teraz decydując o tym, co będzie się działo w najbliższym czasie, również podejmiemy decyzję o tym, co będzie się działo w czasie Wielkanocy – mówi Adam Niedzielski, Minister Zdrowia.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister Adam Niedzielski był pytany o to, czy rząd planuje zamknięcie w czasie Świąt Wielkanocnych górskich kurortów, gdzie już teraz są przyjmowane rezerwacje na ten okres.

- Do środy, czwartku podejmiemy ostateczne decyzje, które państwu zakomunikujemy. Chcemy jeszcze te 2-3 dni zobaczyć, z jaką tendencją będziemy mieli do czynienia – odpowiedział podczas konferencji szef Ministerstwa Zdrowia.

Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze w tym tygodniu poznamy wszystkie szczegóły dotyczące okresu Świąt Wielkiej Nocy. Jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie tygodnie, wielce prawdopodobne, że konferencja prasowa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego odbędzie się w najbliższy czwartek (18 marca). Oficjalnych informacji nadal jednak nie ma.


Leśny dom na wzgórzu

Leśny dom na wzgórzu

Kazimierz Dolny, ul. Puławska

Domki 9.5
Jaśminowy Domek

Jaśminowy Domek

Wilków, ul. Zagajdzie

Domki 9.8
Jędrzejówka

Jędrzejówka

Kazimierz Dolny, ul. Rzeczyca

Agroturystyka 9.7Wielkanoc 2021 i plany wyjazdowe Polaków


Polacy marzą o wyjeździe i wypoczynku. A Święta Wielkanocne to idealna okazja, by złapać oddech. Wystarczy przecież kilka dni spędzić inaczej niż zwykle, w innym otoczeniu, bez problemów dnia codziennego, bez pracy i tych wszystkich zobowiązań. Tylko tyle nam trzeba, aby naładować akumulatory. A i to stoi teraz pod znakiem zapytania.

Wyjazdy w okresie świątecznym cieszą się wielką popularnością wśród Polaków. Najchętniej wybieranymi miejscami w tym czasie są góry: Zakopane, Karpacz, Wisła czy Szklarska Poręba. Nie brakuje jednak chętnych, by spędzić Wielkanoc nad morzem. Świnoujście, Kołobrzeg czy Jastrzębia Góra – te nadmorskie kurorty także są bardzo popularne. No i oczywiście Kazimierz Dolny, który cieszy się zainteresowaniem turystów przez cały rok.


Następny artykuł 5 niezwykłych miejsc z...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej