Mazurska Pętla Rowerowa - na dwóch kółkach wokół Wielkich Jezior Mazurskich

Mazurska Pętla Rowerowa - na dwóch kółkach wokół Wielkich Jezior Mazurskich

Na uruchomienie Mazurskiej Pętli Rowerowej czeka wielu amatorów aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach. Ten moment jest coraz bliżej!

Coraz bliżej do wykonania dużego projektu jakim jest Mazurska Pętla Rowerowa. Jest to wspólne przedsięwzięcie stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020, skupiającego dwanaście mazurskich gmin oraz powiaty giżycki i piski. Mówi się o tym już od kilku lat, jednak jesienią 2018 roku ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawców prac budowlanych. Mazurska Pętla Rowerowa jest coraz bliżej!

To nie jedyna inwestycja w infrastrukturą turystyczną na Mazurach! Zobacz, jakie są plany: Inwestycje na wodnych szlakach Wielkich Jezior Mazurskich

Mazurska Pętla Rowerowa


Będzie to jedna z najciekawszych i najbardziej malowniczych tras rowerowych w regionie. Poprowadzi wokół Krainy Wielkich Jezior Mazurskich – to ponad 300 kilometrów ścieżek rowerowych z całą infrastrukturą. W ramach programu powstaną między innymi:

• nowe ścieżki rowerowe,
• miejsca obsługi rowerzystów,
• punkty widokowe z infrastrukturą,
• tablice informacyjne.

W miejscach gdzie będzie to możliwe, do Mazurskiej Pętli Rowerowej zostaną włączone już istniejące ścieżki. Na trasach pojawią się informacje o miejscach, które warto odwiedzić – w końcu w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich ich nie brakuje. Aby ułatwić ich odnalezienie wystarczy dobrze je oznaczyć.

Prace zostaną podzielone na trzy etapy, podczas których zostaną wykonane odcinki liczące około 100 kilometrów:

Etap 1. Zostanie wybudowany 120-kilometrowy odcinek przebiegający przez następujące miejscowości: Sterławki Małe DobaRadzieje → Przystań/Mamerki Węgorzewo Ogonki Pozezdrze → Perkunowo → Giżycko Wilkasy Bogaczewo → Kanał Kula → Rydzewo → Marcinowa Wola.

Etap 2. Trasa będzie poprowadzona przez kolejne znane mazurskie letniska, jak Wiartel czy Ruciane-Nida. Jej dokładny przebieg wygląda następująco: Cierzpięty Okartowo Karwik Pisz Wiartel → Karwica → Krzyże → Ruciane-Nida Iznota. Ten odcinek będzie liczył 90 kilometrów.

Etap 3. Podczas ostatniego etapu powstanie drugi 90-kilometrowy odcinek, biegnący przez miejscowości: Mikołajki → Stare Sady → Jora Wielka → Notyst → Ryn / Pętla Mrągowska: Jora Wielka → Użranki → Kosewo → Mrągowo → Młynowo → Ryn → Orło.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o szlaku rowerowym prowadzącym wokół Mrągowa, wejdź i zobacz: Szlak rowerowy „Duża pętla mrągowska”

fot. Darcy Lawrey / Pexels.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również