Na skrzypce i fortepian - koncert we Wrocławiu

 • Miejscowość:

  Wrocław
 • Miejsce imprezy:

  Ośrodek Działań Twórczych Światowid
 • Data imprezy:

  22 czerwiec 2018
  godz: 18:30
 • Koszt:

  od 8 zł
 • Kup bilet

W koncercie zmykającym w tym sezonie klasyczny cykl usłyszymy duet ubiegłorocznych absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu - skrzypaczkę Paulinę Bujok i pianistę Kamila Jankowskiego.

Obie absolwentki kursach mistrzowskich, konkursach i międzynarodowych projektach muzycznych. Prowadzą ożywioną działalność koncertową.

 

Skrzypaczka Paulina Bujok jest laureatką wielu prestiżowych nagród w tym zdobytego w 2017 roku I miejsca w IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Citta' di Latiano  (Włochy). Do jej sukcesów  należy też udział w festiwalach i projektach orkiestrowych m.in. w Korei Południowej, Grecji, Niemczech, w krajach Beneluxu. Podczas kursów mistrzowskich doskonaliła swoje umiejętności pod okiem: prof. Mieczysław Szlezera, prof. Krzysztofa Bruczkowskiego, prof. Konstantego Andrzeja Kulki, prof. Krzysztofa Śmietany, prof. Marcina Baranowskiego, prof. Kai Danczowskiej, dr hab. Piotra Tarcholika, prof. Wandy Wiłkomirskiej i prof. Antoniego Cofalika.

 

Pianista Kamil Jankowski stale koncertuje w kraju i za granicą, ostatnio dając serię recitali dla Niemieckiego Instytutu Kultury Polskiej w Darmstadt. Brał udział w krajowych i międzynarodowych kursach mistrzowskich, kształcąc się pod okiem m.in. prof. Włodzimierza Obidowicza, prof. Waldemara Andrzejewskiego, prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Jarosława Drzewieckiego, prof. Silke-Thora Matthies. Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Moszkowskiego w Kielcach (2009), I miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu (2010).

 

Bilety już od 8 zł.

 

Źródło: materiały prasowe

 

Zobacz inne wydarzenia we Wrocławiu

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia we Wrocławiu

Zobacz również