Pogoda na 2 tydzień grudnia 2019

Czy pogoda w drugim tygodniu grudnia sprawi, że nasze otoczenie ukryje się pod białą, śnieżną kołderką? Zobaczmy, co na ten temat mówią prognozy!

Pogoda na 2 tydzień grudnia nad morzem


Według dostępnych prognoz drugi tydzień grudnia będzie dość ciepły – oczywiście jak na tę porę roku. Słupki rtęci uplasują się bowiem na poziomie 6 lub 7 kresek. Jedynymi wyraźnie zimnymi dniami będą czwartek oraz piątek (12 i 13 grudnia), gdy temperatura może spaść do zera. Jednak już w weekend ponownie wzrośnie.

Mamy niestety także gorsze wiadomości. Drugi tydzień grudnia nad polskim morzem przyniesie sporo przelotnych opadów deszczu – w piątek mogą być nawet marznące, trzeba więc zachować ostrożność.

 

Myślisz o grudniowym wyjeździe nad morze? Sprawdź oferty w tych lokalizacjach, zobacz:

Noclegi w Gdyni

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Międzyzdrojach

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia na Mazurach


Sytuacja pogodowa na Mazurach prezentuje się bardzo ciekawie – meteorolodzy przewidują cały przegląd zjawisk atmosferycznych. Drugi tydzień grudnia rozpocznie się deszczowym poniedziałkiem, a we wtorek do deszczu dołączy również śnieg, w kolejnym dniu opady ustaną i zza chmur nieśmiało wyjrzy słońce. W tym czasie termometry wskażą około 4 stopni Celsjusza – później czeka nas drastyczna zmiana, czyli temperatura poniżej zera (ok. -3 stopnie w ciągu dnia).

Początek weekendu także nie będzie zbyt przyjemny, a to za sprawą możliwych marznących opadów deszczu lub śniegu. Na szczęście odpoczniemy od nich w niedzielę – ma to być słoneczny dzień z temperaturą sięgającą 4 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia na Lubelszczyźnie


Lubelszczyzna także nie będzie należeć do najcieplejszych regionów, chociaż od poniedziałku (9 grudnia) do środy (11 grudnia) na termometrach zobaczymy wartości dodatnie, wynoszące około 4-5 stopni Celsjusza. W tym czasie trzeba przygotować się jednak na przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Druga połowa tygodnia przyniesie ochłodzenie – temperatury spadną do około -2 stopni Celsjusza, a w weekend mogą występować opady marznącego deszczu lub mżawki.

 

Chcesz odwiedzić region? Zobacz oferty noclegów, wejdź:

Noclegi w Kazimierzu Dolnym

Noclegi w Lublinie

Noclegi w Nałęczowie

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia w centralnej Polsce


Również w centralnej części kraju pogoda w drugim tygodniu grudnia przyniesie dni cieplejsze, jak też zimne – choć tych drugich nie będzie wiele. Słupki rtęci uplasują się poziomie 5 lub 6 stopni Celsjusza, z możliwym ochłodzeniem w okolicy 12 i 13 grudnia. W tym czasie temperatura spadnie do zera albo nieco poniżej tej wartości, ale w weekend znowu wzrośnie.

Trzeba jednak przygotować się na pochmurne dni, podczas których spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem lub marznąca mżawka.

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia w Wielkopolsce


W drugim tygodniu grudnia w  Wielkopolsce termometry wskażą do 6 stopni Celsjusza. Będzie jednak deszczowo – możliwe przejaśnienia wystąpią dopiero 11 i 12 grudnia, jednak w tym czasie temperatura spadnie do 1 lub 2 stopni. Jej wzrost zapowiadany jest na weekend, ale wraz z niedużym ociepleniem powrócą deszczowe chmury.

 

Pogoda na 2 tydzień grudnia w górach


Warto również sprawdzić, jaka będzie pogoda w górach. Być może okaże się, że warto planować grudniowe wyjazdy na narty?

 

Pogoda w Beskidach

Pogoda na drugi tydzień grudnia nie pozwoli jeszcze na myślenie o szusowaniu po beskidzkich stokach… Temperatura na początku tygodnia wyniesie bowiem 6 stopni Celsjusza, a oprócz tego pojawią się opady deszczu. Trochę śniegu spadnie 12 i 13 grudnia, gdy ochłodzi się do 2 stopni, ale w weekend znowu przyjdzie nieduże ocieplenie a wraz z nim powróci deszczowa aura.

 

Pogoda w Bieszczadach

Bieszczady nie będą zbyt ciepłe, jednak i tam w pierwszej połowie drugiego tygodnia grudnia słupki rtęci wskażą wartości powyżej zera (około 4 stopnie Celsjusza). Trzeba się liczyć także z zachmurzeniami, ale deszcz nie powinien padać. Sytuacja zmieni się w drugiej połowie tygodnia, synoptycy zapowiadają bowiem spadek temperatury do -3 stopni Celsjusza, a oprócz tego opady śniegu. W weekend śnieg zastąpi jednak marznąca mżawka lub deszcz.

 

Planujesz wyjazd w Bieszczady? Wejdź i zobacz:

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Solinie

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Karkonoszach

W Karkonoszach przez cały drugi tydzień grudnia będzie padać deszcz ze śniegiem lub marznąca mżawka i przelotny śnieg. Deszczowej aurze towarzyszyć ma temperatura rzędu 4 stopni Celsjusza. Na 12 i 13 grudnia zapowiadane jest ochłodzenie i wtedy pojawią się marznące opady. W weekend znów zrobi się cieplej, dlatego trzeba się liczyć z powrotem deszczowej pogody.

 

Pogoda w Pieninach

W drugim tygodniu grudnia w Pieninach powinniśmy zobaczyć trochę śniegu, choć początek tygodnia raczej nie będzie o tym świadczył. Od poniedziałku do środy wartość temperatur wyniesie 6 stopni, ochłodzenie nadejdzie w czwartek i wtedy też może spaść śnieg. Później niestety zastąpią go marznące opady, co nie będzie sprzyjało utrzymaniu warstwy białego puchu.

 

Pogoda w Tatrach

Również w Tatrach w drugim tygodniu grudnia pojawi się trochę białego puchu. Najpierw jednak trzeba będzie przeczekać pochmurny poniedziałek i wtorek. Z kolei środa 11 grudnia przyniesie opady deszczu pomieszanego ze śniegiem, na sam śnieg można liczyć w czwartek, a później w sobotę. Temperatura spadnie wtedy w okolice zera.

 

Jeśli myślisz o odpoczynku w tatrzańskich miejscowościach, zobacz:

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Murzasichlu

Noclegi w Zakopanem

Informacje pogodowe: AccuWeather.com

 

fot.  Flo Dahm / Pexels.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również