Pogoda na 2 tydzień listopada 2019

Jesień rozpoczęła się na dobre. Mgły, opady deszczu, dużo krótsze dni, szaruga za oknem i powiew zimy – to charakterystyczne znaki nadchodzącego listopada. A może w 2 tygodniu listopada doczekamy się pięknej, złotej jesieni? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.

Podkreślić należy fakt, że 2 tygodniu listopada szykuje nam się długi weekend, związany ze Świętem Niepodległości. Większość osób chce wykorzystać ten czas należycie, w związku z czym poszukuje pomysłów i miejsc, które warto odwiedzić. Sam listopad stanowi miesiąc turystycznie przejściowy, przez co nie powinniśmy się martwić o to, że natrafimy na tłumy turystów w wybranym przez nas miejscu. To przede wszystkim odpowiedni czas na spacery, wędkowanie, gdzieniegdzie jeszcze można będzie znaleźć grzyby, a jeśli pogoda pozwoli, to można też wsiąść na rower.

 

W drugim tygodniu listopada będziemy mieć do czynienia ze zdecydowanie zmienną aurą. Optymistyczny w tym wszystkim jest fakt, że temperatury przez cały tydzień będą utrzymywać się na podobnym poziomie. Niestety ten czas upłynie pod znakiem deszczu, jednak w niektórych regionach będziemy też mieć do czynienia z chwilami ze słońcem. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów w kraju.

 

Pogoda na 2 tydzień listopada 2019 nad morzem

 

Nad morzem szaro, buro i ponuro. Do tego wszystkiego może silniej powiać, przez co na Bałtyku może pojawić się sztorm. Warto podkreślić, że podczas tego typu zjawisk powietrze jest najbardziej wypełnione jodem, dlatego pomimo niesprzyjającej aury, warto wykorzystać czas na spacer, gdy opady ustaną. Na termometrach od 9 do 10 stopni Celsjusza. Przez cały tydzień należy spodziewać się opadów deszczu. Na chwile ze słońcem możemy liczyć 7 i 9 listopada.

 

Planujesz wyjazd nad morze w listopadzie? Znajdź nocleg dopasowany do swoich potrzeb!

 

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Ustroniach Morskich

Noclegi w Chałupach

Noclegi w Mrzeżynie

 

Pogoda na 2 tydzień listopada 2019 na Mazurach

 

Na Mazurach aura łudząco podobna do tej nad morzem. Tydzień pod znakiem deszczu i typowo jesiennej pogody. Parasole i ciepłe ubrania będą stanowić nieodłączne elementy, jeśli zechcemy wyruszyć pozwiedzać region. Warto zostać na miejscu i nacieszyć się miejscowymi atrakcjami, które oferuje nam miasto lub obiekt noclegowy, w którym przebywamy. Na termometrach od 7 do 8 stopni Celsjusza. Na chwile ze słońcem możemy liczyć jedynie 7 listopada.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Rynie

Noclegi w Starych Jabłonkach

 

Pogoda na 2 tydzień listopada 2019 w Polsce centralnej

 

Chyba nie będzie dla nikogo zaskoczeniem informacja o tym, że również i w Polsce centralnej będziemy mieć do czynienia w przeważającej części tygodnia z opadami deszczu. Aura będzie negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, dlatego warto spotkać się ze znajomymi, poczytać dobrą książkę lub obejrzeć dobry film. Temperatury na poziomie od 7 do 10 stopni Celsjusza. Do tego wszystkiego opady deszczu. Na słońce, podobnie jak w przypadku wcześniejszych regionów, możemy liczyć 7 listopada.

 

W Polsce centralnej jest wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć! Zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Toruniu

 

Pogoda na 2 tydzień listopada 2019 w górach

 

Listopad to miesiąc, w którym na szlakach górskich można spotkać znacznie mniejszą liczbę turystów, niż ma to miejsce chociażby w sezonie letnim. Panują przede wszystkim mało sprzyjające warunki do wędrówek, dni są coraz krótsze, w wyższych partiach gór pojawia się śnieg, a i temperatury dużo niższe, niż ma to miejsce w przypadku popularnych górskich miejscowości. Pamiętajmy, że jeśli mimo to, mamy w planach wyruszenie w góry, powinniśmy zabrać ze sobą niezbędny sprzęt, bardzo dobre obuwie i ciepłą odzież, gdyż potrafi być naprawdę zimno. Szlaki miejscami są pełne błota i lodu, dlatego wejście na wybrany szczyt nie będzie należało do kategorii tych najłatwiejszych.

 

Do tego wszystkiego, warto podkreślić, że na 2 tydzień listopada 2019 roku prognozowane są opady deszczu, które znacznie utrudnią wypoczynek i wspinaczkę w przypadku miłośników gór. Chwile ze słońcem mogą się pojawiać sporadycznie, jak na lekarstwo. Temperatury? W okolicach 10 stopni Celsjusza. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na 2 tydzień listopada 2019 w Tatrach

 

Na Podhalu zimno, deszczowo i z małymi szansami na przejaśnienia. Cały tydzień upłynie nam niemalże pod znakiem deszczu. Na horyzoncie widać zbliżającą się zimę, bo w połowie listopada niewykluczone również opady śniegu. W wyższych partiach gór to norma, dlatego warto pamiętać o ciepłym ubraniu i odpowiednim obuwiu, gdyż szlaki w większości miejsc są po prostu oblodzone. Na termometrach od 4 do 9 stopni Celsjusza. Na przejaśnienia i chwile ze słońcem możemy liczyć jedynie 11 i 12 listopada.

 

Tatry to popularny region, niezależnie od pory roku! Znajdź dla siebie wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Zębie

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

 

Pogoda na 2 tydzień listopada 2019 w Pieninach

 

Nieco cieplej, ale również z deszczem – z takimi warunkami przyjdzie nam się spotkać w Pieninach. Ten wyjątkowy region jest dobry na krótszy i dłuższy wyjazd, niezależnie od pory roku. Tu nawet w deszczowe dni jest co robić, a magia gór pozwala oddać się chwili zapomnienia i służy wypoczynkowi w niepowtarzalnym klimacie. W drugim tygodniu listopada na termometrach od 8 do 11 stopni Celsjusza. Padać będzie przez cały tydzień, z wyjątkiem 11 i 12 listopada.

 

A może Pieniny? Ten region to zawsze gwarancja dobrego wyboru!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Sromowcach Niżnych

 

Pogoda na 2 tydzień listopada 2019 w Bieszczadach

 

Przed nami region, w którym to w drugim tygodniu listopada 2019 będziemy mieć więcej słońca niż deszczu. Bieszczady, bo o nich mowa, to góry, w które chce się wyjechać zawsze, nawet w niepogodę. Zachwycają swoim pięknem, klimatem i fantastycznymi miejscami, które zwiedza się z przyjemnością, nawet w listopadzie. Na termometrach od 4 do 9 stopni Celsjusza. Opady deszczu możliwe od 9 do 11 listopada, poza tym dużo słońca i przyjemnej aury.

 

Zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Swoją podróż rozpocznij od wyboru noclegu!

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Wetlinie

Noclegi w Lesku

 

Pogoda na 2 tydzień listopada 2019 w Karkonoszach

 

Zbliżającą się zimę można będzie zaobserwować w Karkonoszach. To zdecydowanie najchłodniejszy region górski w drugiej połowie listopada, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by poznać go z tej pięknej strony, bo robi wrażenie o każdej porze roku. Z zimowymi akcentami pogodowymi, będziemy mieć do czynienia już w drugim tygodniu listopada właśnie. Śnieg i temperatury dużo poniżej 0 to normalka na Śnieżce. Ale również w miejscowościach regionu będziemy mieć do czynienia z niskimi wartościami temperatur, bo od 3 do 8 stopni Celsjusza. Na słońce możemy liczyć 7, 9 i 12 listopada. W pozostałych dniach będzie padać deszcz, a także i śnieg. Spokojnie, opady nie będą intensywne.

 

Planujesz wyjazd w Karkonosze i nie masz noclegu? Oto nasze podpowiedzi!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Jeleniej Górze

 

Pogoda na 2 tydzień listopada 2019 w Beskidach

 

To drugi, obok Pienin, najcieplejszy region górski w Polsce. Aura w drugim tygodniu zmienna – trochę słońca, trochę deszczu, ale jak zawsze przyjemnie. Na termometrach od 7 do 11 stopni Celsjusza. Opadów deszczu możemy się spodziewać 9, 10, 13 i 14 listopada. W pozostałych dniach słonecznie i z niewielkim zachmurzeniem. Region Beskidów to doskonała propozycja dla tych, którzy szukają wyjątkowego miejsca na krótszy lub dłuższy wypoczynek w górach.

 

Masz plany związane z wyjazdem w Beskidy? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Istebnej

Noclegi w Muszynie

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Wiśle

 

Drugi tydzień listopada to w zdecydowanej większości regionów typowo jesienna i deszczowa aura. Na cieplejsze dni przyjdzie nam trochę poczekać. Póki co cieszmy się każdym słonecznym dniem i korzystajmy z warunków, które mamy. Każda pogoda jest dobra na udany wyjazd w gronie rodziny lub znajomych!

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. pasja1000 (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również