Pogoda na 3 tydzień października 2019

Złota jesień, spędzanie czasu na świeżym powietrzu – początek października gwarantuje tego typu atrakcje i sytuację w pogodzie. A jak będzie w kolejnych dniach? Jesień potrafi być nieprzewidywalna, dlatego możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego. A jak będzie naprawdę? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 3 tydzień października 2019 roku.

By nie stracić pozytywnej energii podczas jesiennej aury, która zazwyczaj negatywnie wpływa na nasze samopoczucie, istnieje wiele możliwości. Przede wszystkim starajmy się spędzać czas jak najlepiej, wykorzystując go maksymalnie gdy pogoda sprzyja. Na siedzenie w domu będzie czas, gdy nadejdzie zima. Piękna, polska jesień ma swój urok, dlatego spotkania ze znajomymi, spacery po parku lub kilkudniowe wyjazdy, to jak najbardziej trafiona propozycja. Krajobrazy w żółto-czerwonych kolorach to prawdziwa uczta dla oka.

 

Październik pokaże nam różne oblicza jesieni. Początek zapowiada się niemalże letnio. Kolejne dni to stopniowy spadek temperatury i większa suma opadów deszczu. Na szczęście będą też chwile ze słońcem – wszystko tak naprawdę uzależnione od regionu, w którym będziemy przebywać. Temperatury powyżej 10 stopni Celsjusza będą jeszcze normą. Deszcz i słońce będą się pojawiać na zmianę, dlatego musimy się przygotować na prawdziwą pogodową huśtawkę. Sprawdźmy więc pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów kraju.

 

Pogoda na 3 tydzień października 2019 nad morzem

 

Nad morzem dużo słońca i warunki sprzyjające spacerom brzegiem morza. Padać nie powinno, więc to doskonała okazja by powdychać jodu i nacieszyć się klimatem miejsca, w które się wybierzemy. Na termometrach od 10 do 14 stopni Celsjusza. Tłumów brak, w turystycznych miejscowościach ceny zdecydowanie niższe – dlaczego więc nie wykorzystać tego czas na wyjazd nad morze?

 

Planujesz wyjazd nad morze? Znajdź swój wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Karwi

Noclegi w Jarosławcu

Noclegi w Darłowie

Noclegi w Helu

 

Pogoda na 3 tydzień października 2019 na Mazurach

 

W regionie Warmii i Mazur nieco gorsza sytuacja pogodowa. Przede wszystkim więcej deszczu i odrobinę niższe temperatury. Na termometrach można będzie zobaczyć wartości od 10 do 13 stopni Celsjusza. Opadów deszczu spodziewamy się 14 i 19 października. Pozostałe dni z zachmurzeniem i pojawiającym się słońcem. Mazury to region, który nawet w taką pogodę potrafi zachwycić. Przekonaj się sam i wybierz się tu nawet w październiku.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Oto nasze propozycje!

 

Noclegi w Kętrzynie

Noclegi w Piszu

Noclegi w Grunwaldzie

Noclegi w Ostródzie

 

Pogoda na 3 tydzień października 2019 w Polsce centralnej

 

Całkiem przyjemnej, jak na jesień aury, możemy spodziewać się w Polsce centralnej. Region obfituje w liczne wydarzenia kulturalne oraz niezwykłe zabytki, w związku z czym grzechem byłoby nie skorzystać, by zobaczyć to, co najlepsze i najpiękniejsze. Na termometrach od 10 do 15 stopni Celsjusza, a na niebie słońce. Opady deszczu możliwe 19 października, na szczęście niewielkie.

 

Jeżeli poszukujesz noclegów w miejscowościach Polski centralnej, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Bydgoszczy

Noclegi w Gorzowie Wielkopolskim

 

Pogoda na 3 tydzień października 2019 w górach

 

Wyprawy górskie w okresie jesiennym to popularny sposób spędzania wolnego czasu wśród turystów. Złoto-czerwone barwy z perspektywy zdobytego szczytu robią niesamowite wrażenie, o czym przekonał się już chyba każdy. Jednak podkreślić należy również fakt, że ta pora roku niesie ze sobą również ochłodzenie, a w wyższych partiach gór również opady śniegu. Koniecznie zatem należy zabrać ze sobą ciepłe kurtki i odpowiednie obuwie, bo warunki potrafią być nieprzewidywalne. Szlaki również stają się coraz trudniejsze – zalega na nich błoto i potrafią być miejscami śliskie.

 

Pomimo aury, w górach zawsze jest co robić. Każdy, kto kocha ten region, nie powinien narzekać. Przyjeżdża się tu przede wszystkim dla klimatu i wypoczynku. Piękno gór wszystko wynagradza. Trzeci tydzień października upłynie pod znakiem zmiennej aury. Temperatury będą nieznacznie przekraczać 10 stopni Celsjusza, a na niebie pojawi się zarówno słońce, jak i opady deszczu. W wyższych partiach gór musimy się przygotować na zimno, a i gdzieniegdzie opady śniegu. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na 3 tydzień października 2019 w Tatrach

 

Podhale ma to do siebie, że niezależnie od pory roku, jest popularnym miejscem spędzania wolnego czasu przez turystów. Na wiosnę przyciągają krokusy, latem spacery po szlakach i zdobywanie szczytów, jesienią piękne krajobrazy różnokolorowe, a zimą Puchar Świata w skokach w Zakopanem i szeroko rozumiane sporty zimowe. Póki co, skupmy się na jesiennej aurze, która w 3 tygodniu października będzie sprzyjać wyprawom. Pamiętajmy jednak, że zmrok w górach zapada dużo wcześniej, dlatego najlepiej wcześniej wyjść w góry, by można było o odpowiedniej porze wrócić. Na termometrach od 10 do 13 stopni Celsjusza i przewaga słońca. Symboliczne opady deszczu możliwe 14 października.

 

Wybierasz się w Tatry i poszukujesz sprawdzonego noclegu? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Murzasichlu

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Szaflarach

 

Pogoda na 3 tydzień października 2019 w Pieninach

 

Sezon spływu Dunajcem kończy się wraz z początkiem października, dlatego warto znaleźć inną, ciekawą atrakcję, która pozwoli miło spędzić czas w Pieninach. Bez obaw, tu każdy znajdzie coś dla siebie. Przy sprzyjającej aurze, a na taką się zanosi, można znaleźć wyjątkowe miejsca dla każdego. Na termometrach od 12 do 17 stopni Celsjusza, czyli przepiękna aura i dużo słońca. Opady deszczu możliwe 14 października, na szczęście tylko symboliczne.

 

A może Pieniny? To wyjątkowy region na każdą porę roku!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Łapszach Wyżnych

Noclegi w Łapszach Niżnych

Noclegi w Czorsztynie

 

Pogoda na 3 tydzień października 2019 w Bieszczadach

 

W Bieszczadach dużo chłodniej niż we wcześniej wymienionych regionach. Jednak każdy, kto chce rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, nie zwraca uwagi na pogodę. Tu po prostu zawsze jest fantastycznie. W 3 tygodniu października również, pomimo tego, że będzie tylko od 7 do 12 stopni Celsjusza i równy podział na deszcz i słońce. Opadów można się spodziewać 14, 15 i 21 października. Chwile ze słońcem za to w pozostałych dniach.

 

Planujesz wyjazd w Bieszczady? Swoją podróż rozpocznij od wyboru noclegu!

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Lutowiskach

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda na 3 tydzień października 2019 w Karkonoszach

 

Przed nami region, który zazwyczaj charakteryzuje się dużo niższymi temperaturami niż pozostałe części kraju. Pomimo tego, warto tu przyjechać i rozkoszować się jesiennymi aspektami, które można dostrzec na każdym kroku. Sam region zachwyca licznymi atrakcjami, więc na pewno nikt się tu nie będzie nudził, nawet gdy aura nie będzie sprzyjać. W trzecim tygodniu października zanosi się na warunki pogodowe, podobne do tych w Bieszczadach. Mało tego, tu możliwe są również opady śniegu z deszczem, ale to dopiero 21 października. Do tego czasu raczej słonecznie i z temperaturami od 8 do 12 stopni Celsjusza.

 

Jeżeli Twoje plany związane są z Karkonoszami, to już dziś zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Ściegnach

Noclegi w Świeradowie-Zdroju

 

Pogoda na 3 tydzień października 2019 w Beskidach

 

Beskidy to region magiczny – każdy, kto tam był, potwierdzi te słowa. Nie tylko jesienią robią niesamowite wrażenie, dlatego najlepiej samemu to sprawdzić. Trzeci tydzień października w Beskidach zapowiada się pogodnie i słonecznie, z temperaturami od 10 do 15 stopni Celsjusza. Padać nie powinno, co jest bez wątpienia najważniejszą informacją dla osób, które wybierają się w ten region.

 

Planujesz wyjazd w Beskidy? Wybierz swój wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Nowym Sączu

Noclegi w Muszynie

Noclegi w Szczyrku

 

Jak widać, jesień wcale nie musi być taka straszna i dołująca. Niemal każdego dnia będzie nam towarzyszyć słońce, a to już połowa sukcesu do wytrwania i przeżycia tej pory roku. Drugie pół zależy tylko i wyłącznie od nas.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Valiphotos (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również