Pogoda na ferie 2018

Terminy ferii zimowych 2018 wahają się pomiędzy 15 stycznia, a 25 lutego. Sprawdźcie, jakiej pogody możemy spodziewać się w tym czasie w kilku wybranych przez nas miejscowościach. Wzięliśmy pod uwagę góry, morze, centralną część kraju, Mazury oraz Lubelszczyznę!

Pogoda w górach

 

Pomiędzy 15, a 31 stycznia w Zakopanem przez co najmniej 9 dni popada śnieg. Oprócz tego, potowarzyszy nam duże zachmurzenie. Więcej promieni słonecznych pojawi się po 22 stycznia. Na początku lutego może spaść słaby deszcz, po czym pogoda ponownie przyniesie więcej śniegu, który ustąpi dopiero pod koniec drugiego tygodnia miesiąca. Trzeci tydzień lutego obfitować będzie w chmury oraz jednodniowy opad marznącego deszczu. Od 22 do 25 lutego śnieg popada jeszcze przez 2 dni. Temperatura wyniesie od minus 4 do 4 stopni Celsjusza.

 

Planujesz ferie zimowe w górach? Koniecznie przejrzyj atrakcyjne noclegi w kilku innych miejscowościach:

 

Noclegi Karpacz

Noclegi Ustroń

Noclegi Białka Tatrzańska

 

Pogoda nad morzem

 

Początek drugiej połowy stycznia w Sopocie przyniesie silniejszy wiatr oraz kilkudniowe, przelotne opady deszczu. Później, przez około tydzień będzie padał śnieg. Miejscami, na niebie zaobserwujemy więcej chmur. Czego możemy spodziewać się w lutym? Cały pierwszy tydzień miesiąca będzie bardzo śnieżny. W drugim natomiast pojawi się większe zachmurzenie i silniejszy wiatr. W trzecim - zamiast śniegu, spadnie deszcz, który potowarzyszy nam do końca ferii. Na termometrach odczytamy od minus 2 do 6 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w centralnej Polsce

 

Po 15 stycznia w Łodzi najpierw możemy liczyć na kilkudniowe opady deszczu lub śniegu. Pogoda poprawi się dopiero w okolicy 23 stycznia, kiedy to na niebie zagości słońce. Ostatnie 4 dni stycznia obfitować będą w marznący deszcz i marznącą mżawkę oraz lekie opady śniegu. Na początku lutego meteorolodzy także przewidują marznące opady deszczu. Następnie, przez około 9 dni popada śnieg, po czym potowarzyszy nam spore zachmurzenie. Słońce wyjrzy zza chmur dopiero po 19 lutego. Termometry wskażą od minus 3 do 6 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na Mazurach

 

W Giżycku, od 15 do 27 stycznia zaobserwujemy trzydniowe opady śniegu i duże zachmurzenie. Dobrą wiadomością jest to, że pogoda przyniesie także trochę przejaśnień. Pod koniec stycznia wystąpią kilkudniowe opady śniegu. Jeśli chodzi o luty - zdaniem synoptyków przez ponad tydzień potowarzyszy nam śnieg. W drugim i trzecim tygodniu miesiąca wystąpi sporo chmur, a także deszcz, lód, deszcz ze śniegiem, marznący deszcz i marznąca mżawka. Możemy liczyć również na trochę promieni słonecznych, które ogrzeją nas 20 i 23 lutego. Temperatura wahać się będzie pomiędzy minus 5, a 5 stopniami Celsjusza.

 

Jeśli wybierasz się na Mazury i szukasz dla siebie odpowiedniego miejsca na nocleg, przejrzyj:

 

Noclegi Mikołajki

Noclegi Mrągowo

Noclegi Olsztyn

 

Pogoda na Lubelszczyźnie

 

W trzecim tygodniu stycznia w Lublinie zaskoczą nas czterodniowe opady śniegu. Przez resztę dni niebo będzie raczej pochmurne. Czwarty tydzień obfitować będzie w liczne zachmurzenia z przejaśnieniami. Tylko 28 stycznia meteorolodzy przewidują opady śniegu, które pojawią się jeszcze 30 i 31 stycznia. W pierwszym tygodniu lutego możemy spodziewać się codziennych opadów śniegu. W drugim pogoda przyniesie nieco więcej chmur i marznących opadów. W trzecim przeważać będą chmury, który potowarzyszą nam do 24 lutego. Na termometrach zaobserwujemy od minus 5 do 4 stopni Celsjusza.

 

Zobacz także:

 

 

fot. stafichukanatoly, Pixabay.com, CC0 Creative Commons

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również