Pogoda na początek czerwca 2019

Kiedy lato zbliża się coraz większymi krokami, coraz więcej czasu spędzamy aktywnie i na świeżym powietrzu, a i planów związanych z wyjazdami również sporo. Niektórzy chcą zdążyć ze zrzuceniem zbędnych kilogramów do lata, inni nie mogą doczekać się wyjazdu krótszego lub dłuższego. Pogoda w czerwcu to mnóstwo pozytywnych informacji pogodowych, dzięki którym i ćwiczenia i plany staną się łatwiejsze. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na początek czerwca 2019.

Czerwiec o drugi po maju niezwykle piękny miesiąc, obfitujący w przepiękną pogodę i niczym nieskażoną przyrodę. W miejscowościach turystycznych rozpoczyna się ruch, turystów coraz więcej. Nie ma co się dziwić, bo wyjazd przed wakacjami to bardzo trafiony pomysł. Ludzi znacznie mniej, pogoda dopisuje, a i poza tym jest dużo taniej niż w sezonie. Dla miłośników ciszy i spokoju i spędzania czasu na świeżym powietrzu to doskonała okazja na urlop.

Pogodowo, początek czerwca zapowiada się niezwykle optymistycznie. Może nie będzie jeszcze upalnej aury, ale termometry pokażą całkiem przyjemne wartości, bo w granicach 20-22 stopni Celsjusza. Do tego dużo słońca i możliwe przelotne opady deszczu. Warto odpowiednio zaplanować czas i korzystać z niezwykle sprzyjającej aury. Sprawdźmy szczegóły związane z pogodą.

 

Pogoda na początek czerwca 2019 nad morzem

 

Na prawdziwą pogodę, sprzyjającą plażowaniu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Początek czerwca z przelotnym, deszczem, słońcem i temperaturami w przedziale od 17 do 18 stopni Celsjusza. Warto wykorzystać ten czas na spacery i wdychanie jodu, którego nad naszym morzem jest najwięcej. Na szczególną uwagę zasługują również ciekawe zabytki, które warto zobaczyć niezależnie od pogody.

 

Planujesz wyjazd nad morze? Zarezerwuj swój wymarzony nocleg:

 

Noclegi w Pobierowie

Noclegi w Darłowie

Noclegi w Białogórze

Noclegi w Chałupach

 

Pogoda na początek czerwca 2019 na Mazurach

 

Z nieco lepszą sytuacją powinniśmy mieć do czynienia na Mazurach. Tu nieco więcej słońca, jednak możliwe również burze, które potrafią być bardzo niebezpieczne na jeziorach. Temperatury porównywalne do tych samych wartości, co w przypadku regionów nadmorskich. Mazury to niezwykły cud natury, który szczególne wrażenie robi właśnie w maju oraz czerwcu. Jeśli planujesz wyjazd w poszukiwaniu mazurskich przygód, to czas najwyższy by znaleźć swój wymarzony nocleg.

 

Wyjeżdżasz na Mazury i nie masz noclegu? Oto nasze propozycje:

 

Noclegi w Ełku

Noclegi w Starych Juchach

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Pasymiu

 

 

Pogoda na początek czerwca 2019 w Polsce centralnej

 

Równie pięknie i słonecznie, co w przypadku poprzednich regionów, będzie także w Polsce centralnej. Wraz z początkiem miesiąca i Dniem Dziecka, aura będzie zadowalać każdego praktycznie przez cały miesiąc, a przez pierwszy tydzień czerwca na pewno. Będzie też nieznacznie cieplej, bo z temperaturami od 18 do 20 stopni Celsjusza. Miejscami możliwe gwałtowne burze. Uważajmy na siebie.

 

Jeśli planujesz wyjazd do miast w Polsce centralnej, to sprawdź koniecznie propozycje noclegów:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Sandomierzu

Noclegi w Gnieźnie

Noclegi w Grudziądzu

 

Pogoda na początek czerwca 2019 w górach

 

Niezbyt optymistycznie zapowiada się aura na początek czerwca w naszych górach. Tu będziemy mieć niestety do czynienia z większą sumą opadów deszczu, jak i znacznie niższymi temperaturami. Taka sytuacja potrwa niemalże do 12 czerwca. Niech to jednak nikogo nie martwi, bo każdy region górski ma w sobie „to coś”, co sprawia, że każdy pobyt, nawet w niepogodę, traktowany jest jako ten najlepszy. Regiony górskie mają naprawdę wiele do zaoferowania. To tylko od nas i przede wszystkim od nas zależy to, jak spożytkujemy swój czas i czy będziemy pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Sprawdźmy więc, jak przedstawia się pogoda dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na początek czerwca 2019 w Tatrach

 

Początek czerwca w Tatrach chłodny i deszczowy. Opady powtarzać się będą przez pierwsze 10 dni miesiąca, dlatego każdy, kto marzy o wędrówkach górskich w pięknej, słonecznej aurze, powinien uzbroić się w cierpliwość. Słupki rtęci na początku czerwca pokażą wartości od 13 do maksymalnie 17 stopni Celsjusza. Bez obaw, lato rozkręca się na dobre – zdążymy jeszcze nacieszyć się upalną aurą.

 

A może wyjazd w Tatry? Sprawdź ofertę noclegów i wybierz ten najlepszy:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Murzasichlu

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

 

Pogoda na początek czerwca 2019 w Pieninach

 

Dużo lepsza sytuacja pogodowa w Pieninach. Tu już bez opadów, z wyjątkiem 3 czerwca, a i temperatury będą też wyższe. Na termometrach zobaczymy od 17 do maksymalnie 20 stopni Celsjusza. To idealne warunki do pieszej turystyki górskiej, spływu Dunajcem, czy innych atrakcji, których w regionie niezwykle dużo.

 

Planujesz wyjazd w Pieniny? Zapoznaj się z ofertą noclegów w tym regionie:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Łapszach Niżnych

Noclegi w Jaworkach

 

Pogoda na początek czerwca 2019 w Bieszczadach

 

Jeśli zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, to trafiłeś idealnie. Pierwszy tydzień czerwca będzie sprzyjał tego typu wyjazdom, w związku z czym warto zapakować wygodne trekkingi i ruszać przed siebie. Prognozuje się dużo słońca i temperatury na poziomie 15-17 stopni Celsjusza. Aura słoneczna z przyjemną temperaturą to wystarczające warunki, by docenić piękno tych gór. Przelotne opady deszczu możliwe 1 czerwca.

 

Jeśli zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, to nie zapomnij o znalezieniu wymarzonego noclegu:

 

Noclegi w Solinie

Noclegi w Wetlinie

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Berezce

 

Pogoda na początek czerwca 2019 w Karkonoszach

 

Mieszane odczucia mogą mieć turyści, wybierający się w Karkonosze. Deszcz na zmianę ze słońcem – takie warunki będzie można spotkać na początku czerwca w tym regionie górskim. 13 stopni to wartość minimalna, a najwięcej stopni, jakie pokażą termometry to 17. Pomimo tego, nie powinniśmy odczuwać wysiłku podczas zdobywania karkonoskich szczytów, ponieważ aura będzie sprzyjać tego typu aktywnościom. A warto podkreślić, że w Karkonoszach jest co zdobywać.

 

Ruszasz w Karkonosze i nie masz noclegu? Sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Piechowicach

Noclegi w Kowarach

 

Pogoda na początek czerwca 2019 w Beskidach

 

Drugim najcieplejszym regionem w polskich górach będą bez wątpienia Beskidy. Okres przedwakacyjny sprzyja wyjazdom w to miejsce, dlatego warto jest rozejrzeć się za ciekawym noclegiem i ruszać w to miejsce pełne licznych atrakcji. Będzie umiarkowanie ciepło, bo od 18 do 20 stopni Celsjusza, słonecznie i mega pozytywnie.

 

Wybierasz się w Beskidy? Znajdź swój nocleg:

 

Noclegi w Koniakowie

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

Noclegi w Brennej

Noclegi w Istebnej

 

Początek czerwca to zmienna i umiarkowanie ciepła pogoda. Na niebie królować będzie słońce, jednak wartości temperatur będą znacznie niższe od oczekiwanych. Niech nas to jednak nie martwi, bo trzeba szukać pozytywów w pogodzie, która z każdym kolejnym dniem będzie coraz lepsza.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Christinepositive (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również