Pogoda w drugiej połowie lutego 2018

W drugiej połowie lutego coraz częściej myślimy o wiośnie i zaczynamy szukać jej pierwszych objawów. Ale zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa – może nas czymś zaskoczyć. Dlatego sprawdźmy długoterminową prognozę i przygotujmy się na pogodowe niespodzianki.

Pogoda w drugiej połowie lutego nad morzem


Długoterminowa prognoza pogody na drugą połowę lutego nie zapowiada drastycznych zmian. Nad morzem nadal będzie chłodno – maksymalnie 4 stopnie Celsjusza. Jednak jest to wartość dla najcieplejszego dnia w miesiącu, a średnia temperatura utrzyma się na poziomie około 0 lub 1 stopnia. Prognoza na drugą połowę lutego nad morzem zapowiada też przejściowe opady śniegu, które będą bardziej intensywne w zachodniej części wybrzeża. W okolicach Trójmiasta śnieg może nie występować.

Sprawdź oferty noclegów dla Trójmiasta, wejdź:
Noclegi w Gdańsku
Noclegi w Gdyni

Noclegi w Sopocie

 

Pogoda w drugiej połowie lutego na Mazurach


Druga połowa lutego na Mazurach zapowiada się mroźno. Temperatury nad wielkimi jeziorami będą oscylować wokół -3 stopni Celsjusza. W trzecim tygodniu lutego może również poprószyć śnieg – opady nie zapowiadają się jednak na intensywne. Druga połowa miesiąca będzie również pochmurna, a słońce pojawi się dopiero w ostatnich dniach lutego.

 

Pogoda w drugiej połowie lutego w górach

 

Sprawdź prognozę pogody dla górskich obszarów na cały miesiąc. Wejdź i zobacz: Pogoda w górach w lutym 2018

 

Pogoda w Tatrach


Prognoza dla Tatr pokazuje, że druga połowa lutego będzie zróżnicowana pod względem pogodowym. Temperatury mogą się wahać od 3 do -2 stopni Celsjusza, a w ostatnim tygodniu lutego synoptycy zapowiadają też opady śniegu – miejscami nawet dość intensywne.

 

Pogoda w Beskidach


W druga połowa lutego w Beskidach upłynie pod znakiem opadów śniegu. Oznacza to, że beskidzkie wyciągi powinny działać na pełnych obrotach. Temperatury również będą znośne – słupki rtęci nie spadną poniżej zera.

 

Pogoda w Karkonoszach


Śnieg zapowiadany jest również w Karkonoszach – szczególnie intensywne opady mogą wystąpić pomiędzy 20 a 22 lutego. Pozostałe dni raczej będą od nich wolne, jednak lepiej nie nastawiać się na słońce. Niebo nad Karkonoszami zasnują chmury. Będzie chłodno – od -4 do maksymalnie 3 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w Bieszczadach


Bieszczady będą tym miejscem w polskich górach, gdzie śnieg popada najmocniej. Przez kilkanaście dni temperatura może utrzymywać się poniżej zera, więc turyści odwiedzający ten region mogą liczyć na dużo białych krajobrazów. Zima w Bieszczadach wygląda najpiękniej!

 

fot. krzys16 (Pixabay.com CC0)

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również