Pomorskie dla zakochanych - 9 pomysłów na romantyczny weekend we dwoje

Pomorskie dla zakochanych - 9 pomysłów na romantyczny weekend we dwoje

Planujecie romantyczny wyjazd we dwoje i szukacie kilku ciekawych pomysłów na spędzenie wspólnie czasu? Chcielibyście uciec w jakieś spokojne i urokliwe miejsce, by cieszyć się swoim towarzystwem? Zależy wam na nieoczywistych propozycjach i przełamaniu schematów? Uwielbiacie podziwiać wyjątkowe zabytki, zachwycać się pięknymi widokami oraz spędzać czas na łonie natury? Koniecznie zajrzyjcie na Pomorze! Czeka tu na was wiele świetnych zakątków idealnych na romantyczny weekend we dwoje!

Województwo pomorskie to region niezwykle popularny. Turyści wybierają go przede wszystkim na cel rozinnych wakacyjnych wyjazdów. Ze względu na liczne atrakcje i wyjątkowe zakątki sprawdzi się również jako cel romantycznego weekendu we dwoje. Jeżeli planując wspolny wyjazd,  w pierwszej kolejności myślicie o szumie morza oraz ciepłym piasku pod stopami, będzie to miejsce idealne dla was. Znajdziecie tu jednak także wiele innych cudownych miejsc świtnych na romantyczny wypad. Wystarczy sprawdzić co na was czek i dobrze zaplanować czas wolny! Sprawdźcie koniecznie kilka naszych pomysłów na romantyczny weekend w Pomorskim! 


Romantyczne Pomorskie - najlepsze miejsca na długie spacery! 


Spacer po Głównym Mieście w Gdańsku


Gdańsk jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych miast położonych nad Bałtykiem. Urzeka on turystów historycznym klimatem, pięknymi zabytkami oraz licznymi atrakcjami, które sprawiają, że w miejscu tym nie sposób się nudzić. Jeżeli w stolicy Pomorza Wschodniego zakotwiczyliśmy we dwoje, koniecznie powinniśmy zacząć nasz romantyczny weekend od spaceru Traktem Królewskim – składającego się z dwóch najważniejszych i najbardziej reprezentatywnych fragmentów miasta, czyli ulicy Długiej oraz Długiego Targu. To zdecydowanie najciekawsza trasa turystyczna, jaka znajdziecie w okolicy, zobaczymy tu bowiem wszystkie najważniejsze zabytki miasta. Nasz spacer powinniśmy rozpocząć przy Bramie Wyżynnej, następnie przejść przez Złotą Bramę, by wzdłuż ulicy Długiej dotrzeć na Długi Targ, będący jednym z najpiękniejszych placów miejskich w Europie. Później powinniśmy udać się przez Zieloną Bramę i dalej Ku Bramie Żuławskiej. Podczas wędrówki będziemy mogli napawać się widokiem między innymi Domu Uphagena, Domu Ferberów, barokową kamienicą Czirenbergów, renesansowym Lwim Zamkiem, zachwycającym Ratuszem Głównego Miasta, pięknym Dworem Artusa, a także zrobimy sobie zdjęcie ze słynną Fontanną Neptuna. W trakcie zwiedzanie wcale nie musimy się śpieszyć – w końcu najważniejsze zabytki Gdańska na nas poczekają. Możemy za to zaglądać do urokliwym uliczek, poszukiwać klimatycznych zakątków, błądzić po okolicy i cieszyć się niezwykłym klimatem miasta oraz swoim towarzyszem


Złota Brama

Złota Brama

Gdańsk, ul. Targ Węglowy

Zabytki 9.8
Fontanna Neptuna

Fontanna Neptuna

Gdańsk, ul. Długi Targ

Zabytki 9.4
Ratusz Głównego Miasta

Ratusz Głównego Miasta

Gdańsk, ul. Długi Targ

Zabytki 9.2


Sprawdź atrakcyjne noclegi w Gdańsku


Zobacz także: Weekend w Gdańsku - gdzie wybrać się na jesienny spacer


Spacer po Ogrodzie Oliwskim 


Wypoczywając tak blisko morza, wydawać by się mogło, że najlepszym miejscem na spacer we dwoje będzie wieczorne wyjście na plażę. Turystów jest znacznie mniej, zachodzące słońce oferuje piękny widok, a szum morza działa naprawdę relaksująco. Trudno wyobrazić sobie lepsze okoliczności! Jeżeli jednak wypoczywamy w Gdańsku lub w bliskiej okolicy powinniście się udać przede wszystkim do Parku Oliwskiego. Gdański park miejski jest niezwykle urokliwym, przyjemnym i przepełnionym zielenią zakątkiem, który oferuje naprawdę miłą atmosferę. Spacerując po parku, będziecie mogli cieszyć się bajkową Aleją Lipową, zachwycającymi ogrodami francuskim, a także klimatycznym stawem otoczonym przez zieleniące się drzewa. Dodatkowo możecie zajrzeć tu do palmiarni, ogrodu botanicznego, groty szeptów, a także zobaczyć piękny Pałac Opatów. Klimatyczny park pełen zieleni, ciszy i spokoju stanowi idealne miejsce na ucieczkę przed zgiełkiem miasta oraz okazję do spędzenia czasu w naprawdę czarującej atmosferze. Spacer po Parku Oliwskim będzie doskonałym urozmaiceniem wspólnego weekendu w zachwycającym Gdańsku. 


Park Oliwski

Park Oliwski

Gdańsk-Oliwa, ul. opata Jacka Rybińskiego

Parki miejskie 10.0


Zobacz także: Najlepsze miejsca na długi romantyczny spacer


Wycieczka na Przylądek Stilo


Ze względu na dużą popularność Gdańska możemy być pewni, że tłumy turystów spotkamy tu przez cały rok. Jeżeli udając się nad morze, liczyliście na ucieczkę od zgiełku, ciszę, spokój oraz odrobinę samotności, powinniście się rozejrzeć za dziką plażą. Chociaż wydawać by się mogło, że w czasie sezonu letniego każdy skrawek wybrzeża oblegany jest przez wczasowiczów, to nie powinniście mieć większego problemu z odnalezieniem naprawdę atrakcyjnego miejsca dla siebie. Świetnym pomysłem na romantyczną wycieczkę dwoje będzie wizyta na Przylądku Stilo. To ciche i wyjątkowe miejsce idealnie nadające się do romantycznej ucieczki przed (prawie całym) światem. Zakątek znajduje się kilkanaście kilometrów od Łeby i jest jednym z najsłabiej zagospodarowanych miejsc na naszym wybrzeżu. Plaża jest tutaj długa, szaroka i niemal dzika. Nie trafimy tu na turystyczne tłumy, a przy odrobinie szczęścia podczas długiego spaceru nie spotkamy tu zupełnie na nikogo! Uroku okolicy dodaje pobliski las, które będziemy musieli pokonać, udając się na plażę (biegnąca przez niego ścieżka mierzy około 4 kilometrów, ale to przecież żaden problem) oraz piękne wydmy. Ciekawym urozmaiceniem naszej wycieczki będzie wizyta w ukrytej pośród drzew imponującej latarni morskiej oferującej atrakcyjne tarasy widokowe. 


 


Sprawdź atrakcyjne noclegi w okolicy


Zobacz także: Dzikie plaże w Polsce - czyli cisza i spokój nad Bałtykiem


Romantyczny weekend w pomorskim - wypoczynek blisko przyrody


Słowiński Park Narodowy


Oboje jesteście miłośnikami piękniej przyrody? Uwielbiacie spędzać czas blisko zachwycającej natury? W takim przypadku koniecznie powinniście zaplanować wizytę w wyjątkowym Słowińskim Parku Narodowym. W tym niezwykłym miejscu czekają na nas zachwycający pustynny krajobraz, imponujące ruchome wydmy oraz gorący piasek. Spacerując po okolicy wyznaczonymi szlakami i otoczeni piaskiem Polskiej Sahary poczujemy się, jakbyśmy przenieśli się do zupełnie innego świata. Poza unikatowymi wydmami, na terenie parku znajdziemy także piękny system jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk oraz nadmorskich borów i lasów. Przed wyruszeniem na egzotyczną wyprawę przez park narodowy warto zajrzeć do Muzeum Przyrodniczego w Łebie, gdzie będziemy mogli dowiedzieć się więcej na temat terenów, które będziemy wkrótce zdobywać! 


Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy

Smołdzino, ul. Bohaterów Warszawy

Muzea 10.0


Sprawdź atrakcyjne noclegi w Łebie


Zobacz także: Łeba na wakacje - świetny pomysł na wyjazd z całą rodziną


Bory Tucholskie 


Podczas wakacyjnego wyjazdu do województwa pomorskiego wcale nie musimy kierować się od razu w stronę polskiego morza. Jednym z najciekawszych i najbardziej klimatycznych miejsca, jakie możemy wybrać na romantyczną wyprawę, są imponujące Bory Tucholskie! Kraina o największej lesistości w kraju czaruje turystów bujną roślinnością, bogactwem przyrody oraz malowniczym krajobrazem. Liczne jeziora, rzeki oraz liczne rezerwaty przyrody sprawiają, że okolica to po prostu idealny miejsce dla pasjonatów zieleni i świętego spokoju. Jeżeli pragniecie pobyć sam na sam w samym sercu dzikiej przyrody, raczej nie znajdziecie równie idealnego miejsca. Czas wolny będziemy mogli spędzić przede wszystkim na aktywnym wypoczynku na świeży powietrzu. Czekają tu atrakcyjne szlaki piesze, rowerowe oraz kajakowe. Podczas podróży nimi zobaczymy tereny pełne piękny jezior, potężne wiekowe drzewa oraz interesujące miejsca o charakterze historycznym. Wędrówki po Borze Tucholskim z pewnością poprawią naszą kondycję, samopoczucie i pozytywnie wpłyną na zdrowie, natomiast spacer ramię w ramię przez królestwo pełne zieleni będzie kojącym i cudownym doświadczeniem! 


Atrakcyjne noclegi w Borach Tucholskich: 


Osada Swory - domki w lesie

Osada Swory - domki w lesie

Swornegacie, ul. Karsińska

Domki 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Gospodarstwo Brzozowe Zacisze

Gospodarstwo Brzozowe Zacisze

Swornegacie, ul. Szkolna

Agroturystyka 9.8


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Borach Tucholskich


Zobaczy także: Bory Tucholskie - 10 najważniejszych atrakcji

 

Pomysły na romantyczny weekend we dwoje - najciekawsze miejsca w Pomorskim


Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich


Czy wizyta w muzeum i podróż śladami historii może być dobrym urozmaiceniem romantycznego wyjazdu? Oczywiście! Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce i dać się oczarować wyjątkowemu klimatowi. W poszukiwaniu takiego miejsca w województwie pomorskim powinniśmy udać się do miejscowości Wdzydze Kiszewskie. Leżąca nad pięknym jeziorem Radolne wieś oferuje turystom ciszę, spokój oraz błogą atmosferę. Wszystko to w jeszcze większej dawce odnajdziemy w miejscowym skansenie. Kaszubski Park Etnograficzny zajmuje powierzchnię około 22 hektarów i podzielony jest na dwie strefy prezentujące budownictwo Kaszub oraz Kociewia. Podczas wyciszającego spaceru po parku, będziemy mogli zobaczyć około 50 różnych obiektów prezentujących niezwykłą różnorodność budownictwa wiejskiego z czasów od XVII do XX wieku. Znajdziemy tu chałupy, dwory, szkołę, kuźnię, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze oraz warsztaty rzemieślnicze. Co jednak najważniejsze dla naszego romantycznego wyjazdu we dwoje –będziemy mogli cieszyć się malowniczym położeniem, piękną okoliczną przyrodą oraz małomiasteczkowym klimatem. Tu z łatwością damy się oczarować, a nasze zwiedzanie urozmaicimy fantazjowaniem o tym, jakby to było uciec przed pędem codzienności i osiąść w staropolskiej wiosce?


Atrakcyjne noclegi w okolicy: Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Zobacz także: 12 najciekawszych skansenów w Polsce


Obserwujcie zachód słońca w Stegnie 


Wśród najbardziej romantycznych chwil podczas wspólnych wakacji na szczycie listy z pewnością pojawi się oglądanie zachodu słońca nad morzem. Brzmi świetnie! Gdzie najlepiej go oglądać? Z molo czy może punktu widokowego? Na pewno coś znajdzie się w Trójmieście albo na Półwyspie Helskim, prawda? Najlepszą opcją będzie jednak wyjazd do urokliwej Stegny, znajdującej się na Mierzei Wiślanej. Według meteorologów jest to najbardziej nasłonecznione miejsce w Polsce! Dlatego też warto tu przybyć, aby móc obejrzeć piękne wschody i zachody słońca! Co możemy robić przez reszte dnia? Koniecznie powinniśmy zajrzeć do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wybudowana pod koniec XVII wieku w charakterystycznej konstrukcji szachulcowej świątynia skrywa piękny wnętrze. Zobaczymy tu imponujących rozmiarów płótno pokrywające strop, a na nim piękne malowidło przedstawiające sceny z Nowego Testamentu oraz Sąd Ostateczny. Kolejnym elementem, który przykuje nasz wzrok, jest zawieszony nad główną nawą model statku wykonany w 1872 roku, będący darem załogi za uratowanie życia podczas sztormu. Jeżeli nadal będziemy mieli trochę wolnego czasu możemy odwiedzić także Muzeum Bursztynu. Tam czeka na nas ekspozycja unikatowych brył bursztynu bałtyckiego oraz drzewo ociekające bursztynem.Sprawdź atrakcyjne noclegi w Stegnie


Zobacz także: 9 pomysłów na weekend nad Zalewem Wiślanym


Blisko natury w Jastrzębiej Górze 


Jeżeli chcecie spędzić przyjemne chwile w klimatycznym miejscu blisko przyrody, koniecznie powinniście odwiedzić Jastrzębią Górę! Do miejscowości leżącej blisko Władysławowa (i połączonej świetną trasą spacerową, jaką jest Bulwar Nadmorski) warto wpaść nie tylko ze względu na piękne i różnorodne wybrzeże. Jednym z ciekawszych i idealne nadających się na romantyczną wycieczkę miejsc, jest niewątpliwie Jastrzębski Klif. Jeden z najwyższych klifów na polskim wybrzeżu wznosi się na wysokość około 33 metrów nad poziom morza i oferuje atrakcyjny punkt widokowy. Stanowi on idealne miejsce dla zakochanych, którzy chcieliby wspólnie podziwiać zachód słońca i napawać się intensywną morską bryzą. 


Czas wolny w oczekiwania na zachód słońca w Jastrzębiej Górze możemy spędzić aktywnie. Świetnym pomysłem będzie spacer do Lisiego Jaru. Jest on fragmentem Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i stanowi świetne miejsce do przyjemnych letnich wędrówek. W cieniu rzucanym przez porastające zbocza ponad stuletnie buki będziemy mogli schronić się przed upalnym słońcem. Tutaj także spędzimy przyjemne chwile, ciesząc się ciszą, spokojem oraz szumem drzew. Jeżeli zostanie nam jeszcze trochę wolnego czasu, wizytę w Jastrzębiej Górze możemy urozmaicić wizytą w Muzeum Figur Woskowych oraz Latarni Morskiej.


Gdzie udać się na spacer w okolicy?Sprawdź atrakcyjne noclegi w Jastrzębiej Górze


Najlepsze pomysły na romantyczny weekend w Pomorskime - spędzajcie czas aktywnie! 


Wycieczki rowerowe nad morzem


Jeżeli oboje nie potraficie usiedzieć długo w jednym miejscu, uwielbiacie spędzać czas aktywnie, a wysiłek jest najlepszą formą rekreacji, powinniście zdecydować się na dużo rowerowych wycieczek! Region oferuje nam po prostu niesamowite warunki do takich wypraw! Na każdym kilometrze czekają na nas zachwycające nadmorskie widoki, kojący szum fal oraz orzeźwiające świeże powietrze pełne jodu. Dodatkowo wybierając odpowiednią trasę rowerową, będzieci mogli odkryć wiele nieznanych zakątków, trafić na interesujące atrakcje oraz cieszyć się niesamowitym klimatem. Jakie szlaki rowerowe warto wybrać w województwie pomorskim? Możliwości jest wiele. Wśród najciekawszych z możliwych tras warto wybrać między innymi Turystyczny Szlak Północnych Kaszub, który rozpoczyna się w Gdyni, prowadzi przez Puck, a następnie zabiera nas na piękne plaże w Dębkach i Białogórze (świetne miejsce na przerwę i wspólną kąpiel w morzu!). Po drodze czekają na nas także rozległa Puszcza Darżlubska oraz kilka ciekawych zabytków. Świetnym pomysłem będzie także 


Świetnym pomysłem będzie także wyprawa przez Półwysep Helski. Trasa łącząca Władysławowo z Helem jest jedną z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych tras w okolicy. Czekają tu na nas przepiękne widoki, mnóstwo świeżego powietrza oraz błogi relaksujący szum fal. Po drodze czeka na nas także kilka interesujących przystanków. W słynnych Chałupach możemy zatrzymać się nad Zatoką Pucką, w Jastarni warto udać się na spacer po molo czy odwiedzić latarnię morską, w Juracie koniecznie trzeba zrobić sobie zdjęcie z boginią Bałtyku, natomiast po dotarciu na kraniec Polski, czyli sam Hel, w nagrodę możemy zajrzeć do fokarium, wspiąć się na szczyt kolejnej latarni oraz odpocząć na krańcu Polski. 


Kolejnym interesującą propozycją będzie podróż przez jeden z najbardziej niezwykłych zakątków na polskim wybrzeżu, czyli Słowiński Park Narodowy. Trasa z Łeby do miejscowości Rowy liczy 36-kilometrów i przebiega przez malowniczą okolicę pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Łebsko. Po drodze możemy zatrzymać się w miejscu po nieistniejącej już wsi Bolowiec oraz w latarni morskiej w Czołpinie. Na koniec warto wydłużyć nieco trasę i zajrzeć do Kluki, gdzie znajdziecie klimatyczne Muzeum Wsi Słowińskiej. Ciekawym pomysłem będzie także podróż pomiędzy miejscowościami leżącymi na Mierzei Wiślanej. Trasę można rozpocząć w Mikoszewie, przejechać przez Jantar, Stegnę, a następnie dotrzeć do Sztutowa, odwiedzić Kąty Rybackie i Krynicę Morską. Na koniec natomiast wyruszyć mierzeją na sam koniec kraju!


Co ciekawego znajdziemy po drodze?Zobacz także: Najciekawsze szlaki rowerowe nad polskim morzem

Następny artykuł Pierwszy jesienny śnieg w...

Komentarze

Zobacz również