Spektakl „W poszukiwaniu miłości” w teatrze Garnizon Sztuki w Warszawie

Spektakl „W poszukiwaniu miłości” w teatrze Garnizon Sztuki w Warszawie
 • Miejscowość:

  Warszawa
 • Miejsce imprezy:

  Garnizon Sztuki
 • Data imprezy:

  17 października 2020
  godz: 19:00
 • Koszt:

  od 90 zł
 • Kup bilet

"W POSZUKIWANIU MIŁOŚCI" w  teatrze GARNIZON SZTUKI.

Już od września do repertuaru GARNIZONU SZTUKI dołączy wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą spektakl "W POSZUKIWANIU MIŁOŚCI". To koncertowo zagrane przez Katarzynę Herman, Jacka Braciaka i Michała Sitarskiego przedstawienie według sztuki wybitnego izraelskiego dramatopisarza Hanocha Levina "Jakobi i Leidental" wyreżyserował  Marcin Hycnar. W "POSZUKIWANIU MIŁOŚCI" to wzruszająca, zabawna i nieco liryczna komedia o samotności z muzyką Czesława Mozila i Filipa Kuncewicza.

"W POSZUKIWANIU MIŁOŚCI" opowiada historię dwojga przyjaciół, od lat spędzających czas na piciu herbaty i grze w domino. Kiedy Jakobi spotyka na swej drodze niebanalną - jak mu się zdaje - kobietę, uświadamia sobie, że "urodził się, aby żyć". Porzuca więc swego towarzysza, by związać się z kobietą, która "urzekła go swoimi zaletami ducha i ciała". Opuszczony Leidental podąża za nimi. Zaczyna się toczyć ryzykowna gra.
Co zwycięży - miłość czy przyjaźń?


Autor rozbiera na części składowe dwa podstawowe uczucia: miłość i przyjaźń, pokazuje mechanizm uzależnienia się człowieka od człowieka. Komedia Levina jest dosadną i zabawną historią, której bohaterowie w liryczno-satyrycznych songach opowiadają o swoich tęsknotach. Autor dzieli się wieloma celnymi spostrzeżeniami o naturze związków międzyludzkich. Jego bohaterowie są pełni kompleksów, zawiści, wad, ale i nieustannej nadziei na lepsze życie. Groteska towarzyszy prawdziwemu dramatowi, śmiech igra ze wzruszeniem. Przedstawienie zabawne i zaskakujące swoją niespotykaną formą, nastrojowe i skłaniające do refleksji nad kondycją jednostki w XXI wieku.
Spektakl utrzymany jest w stylistyce "Cabaretu Noir". 


OBSADA:
Katarzyna HERMAN
Jacek BRACIAK
Michał SITARSKI

Autor: Hanoch Levin
Przekład: Michał Sobelman
Reżyseria: Marcin Hycnar
Muzyka: Czesław Mozil, Filip Kuncewicz
Scenografia: Julia Skrzynecka, współpraca scenograficzna: Joanna Walisiak-Jankowska 


NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
II Nagroda na Festiwalu Forum Młodej Reżyserii 2014 w Krakowie- dla Marcina Hycnara za reżyserię
Marcin Hycnar nominowany w rankingu miesięcznika "Teatr" - "Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2013/2014" za najciekawszy debiut reżyserski
Spektakl wyróżniony podczas Międzynarodowego Festiwalu Hanocha Levina w Teatrze Camerii w Tel Avivie w 2015r.

GARNIZON SZTUKI - teatr pozytywnych emocji.

Wszystkie projekty Fundacji Garnizon Sztuki - spektakle i towarzyszące im kampanie społeczne - poruszają uniwersalne wartości, podejmując ważne i trudne, czasem kontrowersyjne tematy, które zawsze i niezmiennie poruszają ludzi. Mówimy o nich jednak z przymrużeniem oka, dystansem i humorem, co pozwala obśmiać i w ten sposób oswoić traumy i lęki, które siedzą głęboko w każdym z nas. Pomimo poruszanych niełatwych tematów, chcemy mądrze bawić, pokrzepiająco wzruszać, i skłaniać do refleksji, chcemy nieść pozytywny przekaz, dawać nadzieję. Naszą ideą jest łączenie społecznej misji ze szlachetną rozrywką. Ta idea kontynuowana będzie na scenie teatru GARNIZON SZTUKI. Widza postawimy w centrum, to widz będzie współtworzył razem z naszymi znakomitymi aktorami i twórcami to miejsce. Wciągniemy go w tajemnicze zakamarki świata teatru. Chcemy aby nasz teatr umożliwiał swobodny dialog z publicznością, był otwartym polem twórczym dla wszystkich tych, którzy chcą realizować dobre i ciekawe projekty. Żaden przekaz online nie odda prawdziwej emocji, która płynie ze sceny w stronę żywej widowni, zapada w umysł i serce, powraca energią na sceniczne deski. Teatr to spotkanie żywych ludzi, których łączy autentyczne współodczuwanie.


KupBilecik.pl

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Warszawie

Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Mała Warszawa
Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Chopin Point Warsaw
Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Mała Warszawa
Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Chopin Point Warsaw

Zobacz również