10 najszczęśliwszych miast w Polsce. Tutaj poczujesz prawdziwe szczęście!

10 najszczęśliwszych miast w Polsce. Tutaj poczujesz prawdziwe szczęście!

Każdy z nas pragnie szczęścia. Poszukujemy go na różne sposoby i w wielu dziedzinach życia. Czy szczęście można znaleźć w konkretnych miejscach? Oczywiście, że tak! Są takie miasta w Polsce, w których ludzie po prostu noszą radość w sobie. Chcecie dowiedzieć się gdzie ludzie uśmiechają się od rana do wieczora? Sprawdźmy zatem 10 najszczęśliwszych miast w Polsce. Warto się tam wybrać i zaznać prawdziwego szczęścia.

Gdynia

Nadmorski kurort liczący prawie 250 tysięcy mieszkańców to jedno z najszczęśliwszych miast w Polsce. Co decyduje o takiej ocenie? Atrakcyjny rynek pracy, poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i zadowalająca wysokość zarobków. Ponadto w mieście organizowanych jest wiele imprez kulturalnych, które przyciągają tłumy zainteresowanych. Na atrakcyjność miasta, a co za tym idzie – zadowolenie mieszańców – wpływ ma także położenie geograficzne Gdyni. Zarówno w lecie, jak i zimie wielu mieszkańców jako formę aktywności fizycznej wybiera spacery blisko morza i podziwianie malowniczych krajobrazów. A gdy zechcą wybrać się na koncert lub wystawę, do wyboru mają mnóstwo ośrodków kultury, wśród nich Muzeum Miasta Gdyni i Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej.

Chcecie sprawdzić jakie imprezy odbędą się niedługo w Gdyni? Zajrzyjcie tutaj: Imprezy Gdynia.

Wrocław

Wrocław czyli miasto stu mostów i Europejska Stolica Kultury 2016 jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. To właśnie Wrocław jest jednym z najczęściej wybieranych przez młodych ludzi miast ze względu na atrakcyjny rynek pracy. Urok i zabytki miasta wzbudzają zachwyt nie tylko mieszkańców, ale także turystów z całej Europy. Niepowtarzalny klimat Wrocławia i liczne ciekawe miejsca sprawiają, że miasto można odkrywać codziennie na nowo. Nowoczesna architektura spotyka się z tradycyjnym budownictwem. Na szczególną uwagę, mówiąc o zabytkach Wrocławia, zasługują z pewnością usytuowane na rynku kamienice. Liczne galerie, muzea i teatry oferują mieszkańcom szeroką ofertę kulturalną. Tutaj nikt nie ma prawa się nudzić! Będąc we Wrocławiu można odnieść wrażenie, że to magiczne miejsce poza granicami naszego kraju. Wydaje się więc, że mieszkańcy Wrocławia wygrali los na loterii. Jeśli i Wy chcecie poczuć odrobinę szczęścia, koniecznie przyjeździe do Wrocławia. Informacje o noclegach znajdziecie tutaj: Noclegi Wrocław.

Gdańsk

Gdańsk to kolejne portowe miasto na naszej „szczęśliwej liście” z charakterystyczną fontanną Neptuna. Mieszka w nim blisko pół miliona ludzi. Dlaczego mieszkańcy czują się tutaj szczęśliwi? Odpowiedź jest prosta. Gdańsk zapewnia mieszkańcom wszystko czego potrzebują: pracę, służbę zdrowia, edukację, bezpieczeństwo i oczywiście szeroką ofertę kulturalną. Gdańsk słynie z festiwali i masowych imprez, występów zagranicznych gwiazd. W mieście nie brak wspaniałych miejsc do spędzania wolnego czasu. Każdy, będąc w Gdańsku, powinien udać się na Rynek, Długi Targ przy którym wznoszą się majestatyczne budowle charakterystyczne dla miasta: Ratusz Główny i Dwór Artusa. Nie można zapomnieć o słynnej Bazylice Mariackiej! Z galerii widokowej znajdującej się na samej górze rozciąga się wspaniały widok. To wszystko będzie dla Was jeśli tylko pokonacie blisko 400 stopni, prowadzących na samą górę Bazyliki.

Sprawdźcie koniecznie najciekawsze atrakcje w Gdańsku i wybierzcie się do tego szczęśliwego miasta!


Poznań


Kolejnym miastem, do którego chcemy Was zabrać w poszukiwaniu szczęścia jest Poznań. To miejsce szczególne. Dlaczego? To zarówno jedno z największych i najstarszych miejscowości w naszym kraju. Mieszkańcy Poznania uważają się za szczęśliwców, bo mają tu wszystko czego im potrzeba: szkolnictwo i służba zdrowia na wysokim poziomie, niepowtarzalne zabytki i magiczny klimat. Poznań przyciąga turystów! Tylko tutaj każdy może niemalże „dotknąć” historii dzięki zabytkowym budowlom. Wizytówką miasta jest z pewnością przepiękny ratusz, który na terenie środkowej Europy stanowi niezwykle cenny zabytek renesansowej architektury. Poznań to także bardzo ważne miasto pod względem kulturalnym. Na jego terenie organizowanych jest wiele imprez, które z pewnością przyczyniają się do tego, że miasto to swoich licznych miłośników znajduje w grupie osób młodych. Do wyboru są liczne kina, teatry, galerie i lokale, które są ciekawą alternatywą na spędzenie wolnego czasu.

Zachęcamy Was do odwiedzenia zabytkowego Poznania i poznania jego największych atrakcji: Atrakcje Poznań.

Kraków

Miasto, którego bezpieczeństwa strzeże smok wawelski, to miejsce ogromnych możliwości. Tutaj każdego dnia dzieje się coś ciekawego, dlatego też Kraków tak chętnie odwiedzają turyści. Majestatycznie wznoszący się nad Wisłą Wawel i Bulwar Czerwieński to miejsca obowiązkowe na mapie Krakowa. Co jeszcze? Sukiennice, Kościół Mariacki i słynny zalew Zakrzówek. Mieszkańcy, zwłaszcza młodzi, kochają to miasto za warunki umożliwiające im z jednej strony pracę za godne pieniądze, z drugiej za szeroką ofertę kulturalną. Życie na rynku nie cichnie nawet w nocy! Doskonała infrastruktura, komunikacja oraz wyjątkowy klimat wpływa na jakość życia mieszkańców.

Jeśli i Wy chcecie poczuć się szczęśliwi w Krakowie, koniecznie odwiedźcie to miasto! Wszystkie informacje o noclegach znajdziecie tutaj: Noclegi Kraków.

Warszawa

Na naszej liście najszczęśliwszych miast w Polsce nie mogło zabraknąć Warszawy. Stolica wypełniona jest ciekawymi wydarzeniami przez cały rok. Mieszkańcy cenią sobie życie w Warszawie za doskonałą komunikację miejską, niezliczoną ilość miejsc do spędzania wolnego czasu, duży rynek pracy i oczywiście wspaniałych ludzi. Do stolicy zjeżdżają turyści z całego świata. Na niemalże każdym kroku słychać osoby posługujące się językiem angielskim, niemieckim, włoskim czy chińskim! Warszawa to miasto szczególne także przez wzgląd na historię. W mieście przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tutaj po wojennych zniszczeniach zabytkowe pałace, kościoły, gmachy i zespoły architektoniczne zrekonstruowano z wielką starannością. A co warto zwiedzić w Warszawie? Lista jest bardzo długa ale pokusimy się o kilka szczególnie ważnych miejsc: Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Ogród Saski, Teatr Narodowy. Oczywiście to nie wszystko. Planując zwiedzanie Warszawy musicie przeznaczyć trochę więcej czasu czas jeden weekend. W Warszawie odbywają się także największe wydarzenia muzyczne i teatralne w naszym kraju. Tytuł stolicy kraju obowiązuje więc nic dziwnego, że codziennie –  nie tylko w weekendy- oferta kulturalna Warszawy przyprawia o zawrót głowy.

Sprawdźcie jakie wydarzenia odbędą się niedługo w Warszawie:  Imprezy Warszawa.

Sopot

Kolejne „szczęśliwe” miasto położone nad morzem to Sopot. Wielu z nas nie wyobraża sobie udanych wakacji bez wizyty w tym mieście. Co takiego sprawia, że mieszkańcy czują się wspaniale a turyści powracają z chęcią co roku? Oprócz tego, że Sopot jest idealnym miastem do odbycia letniego urlopu czy chociażby weekendu, stwarza doskonałe warunki do zamieszania na stałe. Składają się na to takie czynniki jak: przyjazna infrastruktura, dobrze przemyślana komunikacja, atrakcyjny rynek pracy i szeroka oferta kulturalna. Niepowtarzalny jest także klimat miasta, serdeczność mieszkańców i poczucie, że nikt nigdzie się nie spieszy i każdy ma czas dla drugiej osoby. Tutaj po prostu chce się być! Sopot to także liczne atrakcje i ciekawe miejsca. Przede wszystkim słynne sopockie molo liczące ponad pół kilometra, na którym niemal codziennie spacerują tłumy ludzi. Ponadto Opera Leśna, Latarnia Morska, Krzywy Domek i Park Krajobrazowy.

Planujecie wyjazd do Sopotu. Skorzystajcie koniecznie z naszej podpowiedzi atrakcyjnych noclegów: Noclegi Sopot.

Rzeszów

Zdziwieni, że na naszej liście pojawił się Rzeszów? Mieszkańcy Rzeszowa czują się tutaj naprawdę szczęśliwi! Zachęcamy Was do przyjazdu. Czekają na Was liczne ciekawe miejsca: Rynek, Aleja pod Kasztanami, Letni Pałac Lubomirskich i Teatr im. Wandy Siemaszkowskiej. Poczujcie się szczęśliwi i odwiedźcie Rzeszów! Nie wszyscy o tym wiedzą, ale w mieście funkcjonuje Podziemna Trasa Turystyczna, znajdująca się, w zależności od miejsca, od 0,5 do 10 metrów pod powierzchnią Rynku, a także liczne trasy turystyczne piesze i rowerowe. Jednymi z ciekawszych są z pewnością Ścieżka przyrodnicza im. Władysława Szafera oraz Szlak Turystyczno-Historyczny im. płk. Leopolda Lisa – Kuli. W Rzeszowie nikt nie ma prawa się nudzić! To miejsce idealne zarówno dla starszych jak i młodszych.

O zbliżających się wydarzeniach w Rzeszowie możecie przeczytać tutaj: Imprezy Rzeszów.

Olsztyn

W Olsztynie mieszkańcom także żyje się całkiem nie najgorzej. Miasto jest ważnym miejscem na mapie z kilku względów. Po pierwsze Olsztyn pełni funkcję stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, po drugie zajmuje najwyższe miejsce pod względem wielkości wśród miast tego obszaru. Olsztyn jest także ważnym ośrodkiem warmińsko-mazurskiego regionu pod względem gospodarczym, kulturowym jak i edukacyjnym. Miasto chętnie odwiedzają turyści z różnych stron kraju. Doceniają spokój i serdeczność mieszkańców, którzy z kolei cenią sobie tutejszą infrastrukturę, zabudowę i zabytki. Jeśli tylko pozwala im na to wolny czas, mieszkańcy wybierają aktywność na świeżym powietrzu.

Koniecznie musicie odwiedzić to miasto! Najlepsze noclegi w Olsztynie do sprawdzenia tutaj: Noclegi Olsztyn.

Białystok

Zbliżając się do końca naszych najszczęśliwszych miast w Polsce, odwiedzamy Białystok. Tutaj także mieszkańcy mają powody do radości. To największa aglomeracja w Polsce północno-wschodniej, która obecnie liczy ponad 295 tysięcy mieszkańców. Od dłuższego czasu Białystok podlega niezwykle dynamicznej transformacji, stając się atrakcyjnym miejscem. Na dobrą ocenę miasto zasłużyło sobie m.in. nowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi, przyjazną przestrzenią miejską i zielonymi terenami. Mieszkańcom żyje się coraz lepiej, bezpieczniej i z wizją szerokich perspektyw na rozwój. Wśród ciekawych miejsc znajdują się: Pałac Branickich, Rynek Kościuszki, Katedra Białostocka, Opera i Filharmonia Podlaska.

Jesteście ciekawi nadchodzących wydarzeń w Białymstoku? W takim razie zapraszamy do lektury!

A jakie są Wasze miejsca w których czujecie się szczęśliwi? Czy Wasze miasto pojawiło się na naszej liście?

Następny artykuł Sezon narciarski...

Komentarze (5)

Jan Sikorski

12 dni temu
Białystok jest brzydki.

Ania

2 miesiące temu
Wrocław? Mieszkam tu od lat i ludzie niemili bardzo,nieprzyjaźni i zarozumiali.

Robert

W Gdyni jest spoko ale nie polecam Olsztyna tam tragiczna patologia
A ja nie polecę Gdyni! Patologia w Olsztynie? A gdzie jej nie ma?
Brakuje Lublina :-(

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej