10 największych atrakcji dla dzieci na Dolnym Śląsku

10 największych atrakcji dla dzieci na Dolnym Śląsku

Zoo i Afrykarium, Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, ruiny zamku i spacer z alpakami a także Powietrzne Miasto i Park Trampolin. Tak przedstawia się lista atrakcji dla rodzin z dziećmi zwiedzajacych Dolny Śląsk. Zaplanujcie swoją podróż już dziś!

ZOO i Afrykarium we Wrocławiu


Zoo we Wrocławiu zaprasza w swoje gościnne progi nie tylko najmłodszych. Zobaczyć tam można wiele gatunków zwierząt, żyjących w warunkach zbliżonych do naturalnych. Wielkim zainteresowaniem cieszy się wybieg dla pawianów, gdzie zobaczyć możemy ich codzienne zachowania i ścieranie się ich charakterów. Fani większych emocji mogą zdecydować się na odwiedzenie terrarium oraz wybiegów, na których przebywają drapieżniki. Poza zwiedzaniem wybiegów zwierząt można tam też skorzystać z Parku Linowego dla dzieci ZOOLANDIA oraz przejażdżki kucykami. Obecnie w ofercie zoo znajduje się też wizyta w Afrykarium – innowacyjnym miejscu mającym za zadanie przybliżenie zwiedzającym wodnych ekosystemów Afryki. Wizyta we Wrocławskim zoo jest dobrym sposobem na spędzenie czasu zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Zobacz więcej informacji, w tym cennik i godziny otwarcia. Sprawdź też oferty noclegowe we Wrocławiu.

 

 

GOjump! Park Trampolin


GOjump Wrocław to największy park trampolin w Polsce
. To ponad 20 atrakcji w hali o powierzchni 3500 metrów kwadratowych. Wizyta w tym miejscu może być świetną przygodą, zarówno dla mniejszych, jak i większych skoczków. W ofercie znajduje się m.in.: ogromna arena trampolin, basen z gąbkami, skoki na dmuchaną poduchę, najdłuższy w Polsce tor do zjazdu na pontonach, arena do gry w zbijaka, kosze do wsadów jak z NBA oraz rampa do skoków na snowboardach, rolkach, rowerach i hulajnogach.

 

Sprawdź oferty noclegowe we Wrocławiu.

 


Kolejkowo

 

Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa. Kilkaset metrów torowiska z pociągami, przeszło 160 budynków, w tym miniatury budowli z Dolnego Śląska, takie jak np. kamienice wrocławskiego rynku, Dworzec Świebodzki, obserwatorium na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, zjawisko dnia i nocy, jeżdżące samochody czy też scenki z udziałem tysiąca figurek ludzi i zwierząt. Wizyta w tym miejscu, to przygoda dla całej rodziny.

 

Sprawdź oferty noclegowe w okolicy.

 


Karkonoskie Tajemnice


Karkonoskie Tajemnice to obiekt kryjący w sobie tajemne Muzeum w Karpaczu. Muzeum powstało w miejscu odnalezienia kostura Ducha Gór, wykopanego w 2011 roku podczas prac budowlanych na tym terenie. Obecnie można go oglądać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.


Karkonoskie Tajemnice skrywają pod ziemią interaktywną ekspozycję przenoszącą zwiedzających do magicznego świata Karkonoszy.
Poznamy tu historie zasiedlających te tereny zielarzy, poszukiwaczy minerałów oraz legendy o korzeniu mandragory oraz o Duchu Gór. Wszystko to przygotowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, które pozwalają na realne doświadczenie magii tego miejsca.

 

Zobacz więcej informacji, w tym cennik i godziny otwarcia. Sprawdź też oferty noclegowe w Karpaczu. Będąc w Karpaczu warto odwiedzić jeszcze inne ciekawe miejsca: Muzeum Zabawek czy Park Bajek.

 

 

GOAIR! Powietrzne Miasto


GOair - Powietrzne Miasto to najnowsza atrakcja Wrocławia. Na wszystkich spragniowych wspaniałej zabawy, małych i dużych, czeka tam aż 20 różnych dmuchanych atrakcji na 1500m2.

 

Zobacz więcej informacji, w tym cennik i godziny otwarcia. Sprawdź też oferty noclegowe w okolicy.

 

Zwiedzając Poznań z dzieckiem warto odwiedzić także Krainę Miniatur, Kamieniczki Jaś i Małgosia oraz oczywiście Rynek Główny i wrocławskie krasnale.

 

 

Śnieżka

 

Śnieżka to nie tylko najwyższy, ale również najsłynniejszy szczyt w Karkonoszach i Sudetach. Wznosząca się na wysokość 1602 m n.p.m. góra zbudowana jest z granitu oraz hornfelsów. Niektórzy mylnie uważają, że Śnieżka to wygasły wulkan – ten błąd spowodowany jest kształtem wzniesienia.Ciekawą kwestią jest klimat, jaki panuje na Śnieżce – zbliżony do tego na kole podbiegunowym. Jego występowanie spowodowało wykształcenie się roślinności alpejskiej, którą spotkamy już na niższych wysokościach. Poprzez klimat średnie temperatury panujące na Śnieżce są niskie, a śnieg leży tam od października aż do końca maja. Turyści, którzy znajdą się na szczycie Śnieżki, przy sprzyjającej pogodzie mają widoczność sięgającą nawet 200 kilometrów.

 

Zobacz więcej informacji, sprawdź także oferty noclegowe w okolicy.

 

 

Błędne Skały


Obszar, na którym znajdują się tzw. Błędne Skały obejmuje około 22 ha i zlokalizowany jest na terenie  Parku Narodowego Gór Stołowych.
Błedne Skały to formy skalne o wysokości od 6 do 11 metrów powstałe na wskutek wietrzenia piaskowca. "Błędne" położenie skał tworzy z nich labirynt niekiedy bardzo wąskich zaułków i szczelin. Niektóre ze skał posiadają nawet własne nazwy jak na przykład:  "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala".  Głazy tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną na której pokonanie trzeba przeznaczyć około 40 minut.

Znajduje się tu również punkt widokowy o nazwie "Skalne Czasze", z którego przy doskonałej widoczności możemy dojrzeć  Karkonosze.

Ciekawostką jest fakt, iż w okolicach Błednych Skał kręcone były sceny filmu "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian".


Zobacz więcej informacji o tym miejscu a także sprawdź oferty noclegowe w okolicy.

 

 

Rezerwat Szczeliniec Wielki


Szczeliniec Wielki to przepiękny rezerwat krajobrazowy w Górach Stołowych, które zachwycają o każdej porze roku. Obszar rezerwatu to około 50 ha powierzchni z przepiękną zielenią i zapierającymi dech w piersiach widokami górskimi. Należy podkreślić, że Szczeliniec Wielki to najwyższy szczyt w Górach Stołowych i jest chętnie zdobywanym szczytem przez turystów.

Cechy charakterystyczne rezerwatu to przede wszystkim ogromne skalne labirynty złożone ze skałek stojących na kilku poziomach. Skałki posiadają różnorodny kształt, co wyróżnia je w tym rezerwacie i sprawia wrażenie niezwykle pięknej atrakcji przyrodniczej.

Pomiędzy skałami rozciągają się głębokie szczeliny. Krawędź Szczelińca Wielkiego to punkt, na którym znajdują się dwa tarasy widokowe, z których można podziwiać przepiękną panoramę regionu.

 

Zobacz więcej informacji o tym miejscu. Sprawdź także oferty noclegowe w okolicy.

 

Będąc w Kudowie Zdrój warto odwiedzić także Muzeum Bajek oraz Muzeum Żaby.

 


Żelazny Tygiel Waloński


Jest to osada średniowiecznych poszukiwaczy skarbów. Podczas zwiedzania przewodnik prezentuje zrekonstruowane urządzenia, których pierwowzory były wykorzystywane setki lat temu do wydobycia oraz przetwarzania rudy żelaza. Dodatkowo na miejscu można wziąć udział w warsztatach: ceramicznych, zdobniczych i kowalskich. Dla grup zorganizowanych w ofercie są również gra terenowa oraz ognisko.

Wśród atrakcji czekających na turystów przewidziano m.in.: własnoręczne uruchamianie średniowiecznych urządzeń górniczych, możliwość wyboru warsztatu, w którym to uczestbicy będą mogli własnoręcznie wykonać pamiątkę z gór czy też możliwość podziwiania odtworzonych dawnych zawodów rzemieślników Walońskich.


Zobacz więcej informacji o tym miejscu  i sprawdź obiekty noclegowe w okolicy.

 

Odwiedzając Szklarską Porębę, warto zobaczyć także inne ciekawe miejsca w najbliższej okolicy, np.: Krucze Skały, Granicznik, Kukułcze Skały, Chybotek, Wodospad Szklarki, Wodospad Kamieńczyka oraz Rodzinny Park Rozrywki Esplanada.

 


Zamek Gryf


Zamek Gryf to okazałe ruiny średniowiecznego zamku, znajdujące się na okazałym bazaltowym wzgórzu w miejscowości Proszówka. Najprawdopodobniej zamek pochodzi z XII wieku, powstał w miejscu dawnego gródka plemiennego. Warto wspomnieć o tym, że niegdyś stała tu również murowana warownia - napotężniejsza w systemie obronnym Okręgu Kwisy.

Obecnie zamek znajduje się w rękach prywatnych. Ma tu siedzibę Fundacja katolicka, jednakże mury obronne zamku są udostępnione do zwiedzania dla turystów.

 

Ciekawostka... Niesamowitą przygodą dla dzieci może okazać się spacer z Alpakami z Proszówki. Otóż nieopodal ruin zamku znajduje się Hodowla Alpak. Zwierzęta są niesamowicie sympatyczne, spokojne i lubiące dzieci. W Hodowli Alpak mieszka kilkanaście zwierząt z rodzaju Huacaya i Suri. Różnią się długością i miękkością wełny. Mają też wiele pięknych kolorów.

Można też po prostu "pobyć" na farmie karmiąc i głaszcząc alpaki. Na miejscu można też zakupić rzeczy wykonane z wełny alpak – kołdry, czapki  czy skarpetki.

Zobacz więcej informacji o miejscu. Sprawdź też obiekty noclegowe w okolicy.

 

Planując zwiedzanie Zamku Gryf, można odwiedzić także inne ciekawe miejsca w okolicy, np. Czarci Młyn, Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 "Izerska Łąka", Muzeum Kargula i Pawlaka, Tamę w Mirsu czy Rezerwat Przyrody Parkowe.

 

Następny artykuł Pogoda na 1 tydzień...

Komentarze (1)

Jan Patryk

Pani Agnieszko, proszę najpierw sprawdzić informacje, które Pani podaje, bo niektóre z nich mijają się i to bardzo z rzeczywistością

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!