7 Nowych Cudów Polski - głosuj na Mazury

7 Nowych Cudów Polski - głosuj na Mazury

W tegorocznej edycji plebiscytu 7 Nowych Cudów Polski nominowane są dwa miejsca z Mazur. Zobacz, co zachwyciło redakcję miesięcznika „National Geographic Traveler” – i weź udział w głosowaniu.

Twierdza Boyen – mazurski „towar eksportowy”


Twierdza położona pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin świadczy o tym, jak ważny strategicznie był nasz region. Feste Boyen była istotnym elementem systemu obronnego Prus Wschodnich – wraz z innymi tworzyła spójny łańcuch. Wewnątrz znajdował się arsenał, budynki ćwiczeń, stajnie, kuźnia, warsztaty, spichlerze oraz stacja dla kilkuset gołębi pocztowych. Co ważne, ten system komunikacji był właściwie niezawodny, a informacje szybko docierały do Królewca, Wrocławia oraz Szczecina. Po pierwszej wojnie światowej twierdza została zamieniona w szpital, natomiast w trakcie kolejnego konfliktu znajdowało się tu laboratorium, które sprawdzało żywność dostarczaną do Wilczego Szańca, oraz ośrodek szkoleniowy Abwehry.

Dlaczego Twierdza Boyen zasłużyła na miano Nowego Cudu Polski? Jednym z powodów jest jej wyjątkowa architektura – została wybudowana w kształcie gwiazdy – oraz fakt, iż nigdy nie została zdobyta.

Chcesz zobaczyć twierdzę i inne atrakcje Giżycka? Spędź w tym mieście kilka dni. Wejdź i zobacz noclegi: Noclegi w Giżycku

Rzeka Krutynia – prawdziwy cud natury


Jeśli zaczynać przygodę z kajakami, to tylko na Krutyni, która uważana jest za jeden z najbardziej malowniczych wodnych szlaków. Rzeka płynie zarówno pośród mazurskich pól i łąk, jak i gęstych, cienistych lasów. Właśnie te odcinki są najciekawsze, nurt bowiem jest wartki, a woda urokliwie meandruje. Na spływ koniecznie trzeba zabrać aparat, bo przy okazji można złowić zdjęcie ptaka gniazdującego w przybrzeżnych zaroślach. Turyści, potrzebujący trochę mocniejszych wrażeń znajdą je na jeziorach, przez które przepływa Krutynia.

Krutynia zdobyła nominację ze względu na swój urok, zakola oraz dziką przyrodę. Jej wodny szlak pokochali pisarze z Melchiorem Wańkowiczem na czele, zachwycił się nim również Karol Wojtyła.

Masz ochotę na urlop nad Krutynią? Sprawdź noclegi w Krutyni, miejscowości leżącej nad tą piękną rzeką, zobacz: Noclegi w Krutyni

Jak głosować?


Kandydatów do prestiżowego tytułu Nowego Cudu Polski nominuje redakcja miesięcznika „National Geographic Traveler”, ale decydujący głos mają internauci, którzy mogą głosować za pośrednictwem strony 7cudow.national-geographic.pl.

Wystarczy znaleźć miejsce, które zasługuje na miano Nowego Cudu Polski, kliknąć „Zagłosuj”, uzupełnić swoje dane osobowe, a na koniec odpowiedzieć na pytanie o to, dlaczego wybrane miejsce powinno wygrać.

Uwaga! Głosowanie trwa do 31 sierpnia 2017.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również